Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem akar gyereket....

A párom nem akar gyereket. Nem tudom hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Meg akarom kerni a baratnom kezet. Mar a gyuru is megvan. 4 eve vagyunk egyutt es eddig valahogy nem nagyon kerul szoba a gyerek tema max 1szer 2szer de nem ereztem ilye negativitast felole. Itthon beszelgettunk az eljegyzes utan hogy eskuvo, gyerekek. Amikor szoba hoztam a gyerek szot majdnem elejtette a a poharat , hogy tudom en hogy o gyuloli a gyerekeket? En meg csak neztem hogy nem igazan. Elkeudet peldakat felhozni:tesomek gyereket se fogta meg soha amikor tesom felajanlotta, ha gyerekkel szallnak fel a villamosra,buszra kepes atfurakodni a tomegen hogy minel tavolabb legyen toluk stb. Es igy utolag ahogy sorolta ra kellett jonnom hogy tenyleg igy van. Felsorolta hogy az egesz terhesseg egy gusztustalan folyamat. Hogy o nem azert tancolt 10 evig hogy egy gyerek tonkretegye az alakjat, hogy sokba kerul o meg nem akarja erre kolteni a penzt, hogy budosek es o nem pelenkaz, nem kel ejjel, hogy sirnak , nyaladzanak gusztustalan az egesz ugy ahogy van. Meg amugyis nekem semmi gondom nem lenne vele mert neki kell otthon rohadnia evekig, nem lesh tarsasagi elete es nem akar egy babakocsit tolkgato, turkalobol vasarolo tehen lenni. Na most mi legyen. Naratnomet imadom szeretem. Amugy tenyleg tunder. Sut,foz,takarit,bombano,intelligens,muvelt tarsasagi ember es kituno a munkajaban de a gyerekekhez ugy viszonyul mintha valami altala utalt kajat kene megennie.
2014. okt. 10. 09:47
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
45%

Nem tűnik túl intelligensnek, ha egy anyukát képes turkálóból vásárló tehénnek nevezni. Remélem tisztában van vele, hogy akkor a saját anyja is az.

Ha pedig ennyire nem egyezik a világnézetetek, akkor előbb vagy utóbb vége lesz a kapcsolatnak, mert mind a ketten másra vágytok.

2014. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
85%

Csak magamból tudok kiindulni azzal kapcsolatban, hogy miért válaszolt ilyen agresszíven a barátnőd a gyerektémával kapcsolatban!

Engem folyamatosan szekáltak vele a szüleim, nagyszülők, keresztszülők, testvérek...hogy majd ha szülök, majd így, meg úgy...hát mit ne mondjak nekem is hasonló véleményem volt a gyerekekről!

hány éves? Idővel általában változik ez az érzés! (feltéve, ha nem lépten-nyomon ba-.-zogatják vele)

2014. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
84%
Kivárni semmiképpen nem javasolt: ha csak azért maradnál vele, hátha megváltozik a hozzáállása, akkor csak egymás idejét raboljátok. Aztán ott lesztek pár év múlva, hogy elpazaroltátok a legszebb éveiteket egy olyan emberre, akivel nem vagytok képesek együtt élni. Talán mondanom sem kell, a továbblépési lehetőségeitek meg folymatosan szűkülnek. Félreértés ne essék, nagyon sok normális ember van 30-40 évesen is, de valljuk be: mondjuk 25 évesen még azért több a nem házasságban élő ember, mint az idősebb korosztályban.
2014. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
54%
Hát Drágám, ha valaki azt gondolja, hogy egy nő akinek gyereke van az csak tehén lehet, csak turkálóból vásárolhat, hogy gyerek mellett nem lehet bombanőnek lenni és gyerekben csak azt látja, hogy büdös meg nyáladzik, az minden csak nem intelligens!megmondom neked mi: ostoba.
2014. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy változik, pont ő az, aki akkor "turkalobol vasarolo tehen lesz", mert most sem lát szebb jövőt, beprogramozza magának:) Gyűlöletről beszélt, és nagyon alacsony érzelmi intelligenciáról valló beszédet nyomott. Egy feleség, anya pedig pedig akkor jó, ha magas érzelmi intelligenciával rendelkezik.
2014. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim válasza:
60%
Az én kapcsolatom is emiatt ment tönkre 2 év után. Csak nálunk a párom (aki férfi) jelentette ki, hogy nem tudja elképzelni azt, amit én majd szeretnék olyan 5-6 év múlva, vagyis családot. Mert ő egyik napról a másikra rádöbbent hogy ő nem is akar gyereket soha, meg megnősülni sem. Elég rosszul érintett. Szerintem aki nem szeretne, annak valami nincs rendben a kis lelki világában, és most nem akarok bántani senkit, de szerintem fél. Jelen esetben a barátnőd fél, hogy akkor majd nem lesz szép, meg nem lesz társasági élete stb. Addig amíg az embernek ez fontosabb, addig ez nem fog változni. Sajnos van akinek ez mindig fontosabb lesz. Van egy másik ismerősöm 62 éves, és most hogy nyugdíjba ment, és otthon van, most sajnálja csak igazán, hogy körülötte mindenkinek családja van, csak neki nem, mert ő anno nem tartotta fontosnak... Hát nem tudom. Én is mondom hasonlóképp jártam, és borzasztó érzés, amikor tudod, hogy a szerelmed akivel eddig képzelted a jövőt, nem azt szeretné amit te... :(
2014. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
78%

Én biztosan nem maradnék vele, mert számomra fontos, hogy legyen majd gyerek, vagy legalábbis akarjuk mindketten, aztán vagy lesz, vagy nem. De aki nem akar, annak teljesen más a felfogása, mások a hosszútávú álmai. A gyerektéma pedig nem egy olyan dolog, ami csak rám tartozik... A gyereknek apára és anyára is szüksége van, nem szabad egyedül tervezni...


Szóval amennyiben biztos, hogy nem akar gyereket a jövőben sem, vagy még nem tudja a válasz, akkor nem maradnék vele. Ha soha nem akar, akkor azért, ha még nem tudja, akkor meg azért, mert ezt azok szokták mondani, akik akarnak gyereket, de nem az aktuális párjuktól, szóval eleve szakítást terveznek, csak most elvannak, kényelmes nekik egy állóvíz, amiből ugranak, ha jön jobb... Hát kösz...


Szóval kérdező te tudod, hogy neked mi fontos...

2014. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem az a fő baj, hogy nem akar gyereket, hanem az, hogy amiket a gyerekvállalással kapcsolatban mond, azok nagyon aggasztóan sekélyes és egoista énképre utalnak. Gondolj abba bele, hogy egy ilyen hozzáállású emberre vajon számíthatsz-e majd nehéz helyzetekben? anyagi nehézség (akkor is jön a turkáló), betegség (undorító?, pluszmunka a beteg gondozása?) esetén vajon nem fog azonnal hátat fordítani akár neked is? Ne legyen igazam, de én elgondolkodnék mielőtt komolyan összekötöm az életem egy ilyen emberrel. A másik, hogy ha neked fontos a gyerek, vele biztos nem tudod átélni ennek a csodáját. Persze mint mondtam, van élet a gyerek nélkül, ezt neked kell eldöntened.
2014. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
92%
Hasonló cipőben jártok, mint én. Szakítófélben vagyok a barátnőmmel, mert ő akar gyereket, én meg nem. 9 éve vagyunk együtt, de nem sikerült közös nevezőre jutnunk, ezért aztán elengedjük a másikat, hogy beteljesítse a vágyait egy hasonló gondolkodású partnerrel. (37F)
2014. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, hogyha valóban ennyire viszolyog ettől a dologtól, jobb hogy ez most kiderült. Ha ennyire alkalmatlannak tartja magát az anyaságra, annak valami belső ösztönös indoka lehet. Az ilyennek jobb is hogy nem akar gyereket, gondolj bele, hány olyan anya van, aki nem akart gyereket, mégis szült, és terrorban tartja a gyerekét? A te barátnőd legalább szülni se akar, legalább nem esküvő után mondta el.

Viszont az hogy jól néz ki és főz, takarít, okos - na ilyenből még találsz kb egymillió nőt aki még gyereket is akar, szóval jobb ha még most véget vetsz ennek a kapcsolatnak. Találhatsz még másik nőt aki 100%-ban passzol hozzád. Ha ezt a nőt veszed el, és 5-10 év múlva sem akar gyereket, akkor majd bánni fogod. És akkor mi lesz? Félrelépsz és más nőnek csinálsz majd gyereket? Csak olvasgass itt a Gyakorin, hány ilyen eset van. Kb minden ötödik házasság azzal ér véget hogy az egyik félnek mástól lesz gyereke.

Elhisszük hogy bomba nőd van, de ettől még nem fog téged boldoggá tenni. Sőt szerintem ha nem lenne ennyire önző nő, akkor nem is lenne komoly kapcsolata. Az ilyennek nem való. Az ilyen az legyen szingli, bulizzon, pasizzon, de ne etessen senkit 4 évig!

2014. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!