Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy hagyjanak engem békén?

Figyelt kérdés

Már teljesen elegem van abból, hogy mindig megmondják,mit csináljak itthon..pl.állandóan kijelentik,hogy itthon vagyok, akkor mosogassak el, fűtsek be stb., vagy mint ma is volt, magamtól befűtöttem, a kutyák után eltakarítottam, de már nem volt erőm elmosogatni se, mert rengeteg volt az edény (ráadásul ma dután jöttem haza a koleszból)és este anyukám meg, hogy nem igaz h 20 éves létemre nem mosogattam el blabla... meg hogy mindig a gép elött ülök(-vajon az miért jobb társaság??, de amúgy sétálni is szoktam és az öcséimmel is szoktam foglalkozni) mindig ez megy.

Aztán, hogy 11 kor kinyomják az internetet és hogy aludjak!!??? hát éjfél, 1ó elött nem tudok elaludni, meg minek amikor nincs iskola. Most végeztem a vizsgákkal.

Ja és a másik, hogy az egyik tárgyamból a köv. félévben vizsgázok le, mert a tanár 1 időpontot tett fel (ekkor nem sikerült az irásbeli), elmentem javitani, de akkor sem engedett át. Tanultam rá, és tudtam az anyagot, de mindenki mással ilyen volt aznap, szórta ki az embereket, aki javitani akart az nem tudott. Persze utolsóként mentünk be, és a fején, hangján is látszott, hogy nagyon ideges. De ebből köv. félévben levizsgázok, és nincs más következménye.

Persze itthon egyből, hogy én vagyok a hibás, hogy nem tanultam stb...


Én ezt utálom, hogy állandóan elvárásaik vannak velem szembe. Egyszerűen nem értik meg, hogy engem hagyjanak békén, tudok önálló lenni és nem vagyok zűrös se, nem cigizek, nem drogozok,nem bulizok, nem iszok, nem pasizok (kb. szánalmas életem van... )

Igazából csak a kutyám miatt járok haza,mert neki szüksége van rám és ő szeret igazán.

Utálom ami mindig itthon megy, meg amit az öcséimmel is csinálnak, hogy ordítoznak, bántják őket. Arról nem is beszélve, hogy állandóan az alakomat cikizik, hogy kövér vagyok (betegség miatt is) és ezzel még jobban rombolják az önbizalmamat, vagyis nincs is már mit lerombolni...


Hiába mondom, hogy hagyjanak békén, akkor tiszteletlen vagyok stb...


Bocsi, hogy hosszú lett...

De barátnőmnek is néha mondtam, de azt mondja, hogy ez dac,ami visszamaradt a serdülőkorból.. persze ő nem ismer minket igazán.

Már nem tudom mit csináljak... bennem van a hiba?


2010. jan. 22. 22:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%

Egyik szerint a szülők hibátlanok, mások szerint a gyerekek hibátlanok. Szerintem nincs hibátlan ember, és még csak kortól se nagyon függ, hogy mennyire sikerül megválni a hibáktól, mert elég sokan csak fölfelé igyekeznek építgetni a hibás berögzüléseik számát, ahogy öregszenek.


Valakinek nyitni kell, és a mondással ellentétben nem szenved a szamár se, ha a kölcsönösség és perverz módon a szeretetteljes, elfogadó, csöndes mentalitás áll a középpontban. Erre ugyanis csak hasonlóval lehetséges válaszolni. Persze dögnehéz ám leválni az ócska játszmákról, de attól még megéri. Olyan lesz, mint egy felébredés.

2010. jan. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, hol írta, hogy a szülei tartják el...
2010. jan. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg főleg! Más házába ne pattogjon! Éljen ahogy akar ha nem a szülei tartják el, a saját helyén.
2010. jan. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem tartják el, az a baj? :D Addig kombináljátok, amíg mindig a fiatalabb lesz a hibás?
2010. jan. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen alapon miért kötelessége valakinek más háztartását vezetni?
2010. jan. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
4%

Bocsi, én fiatalabb vagyok nála, de mégis így látom... Ha a szülei vették a fáradságott felnevelni tisztességesen, kiiskoláztatták, etették szb akkor legyen már tisztelet benne! Ha meg már nem ők tartják el akkor mégis miért koleszban lakik és miért jár haza pattogni? Hát rém egyszerű, költözzön el! A kutyáját is befogadják a szülei amíg ő nincs ott, valószínűleg a gond ami vele jár az a szülőkre hárul mert ő koleszban van és még neki áll feljebb!? Bezzeg ha egyedül lenne egy ideig mint én akkor nemsok idő múlva már hiányozna az a piszkálás... Csak nekem tűnik ki a hisztifolyam az írásából?

18L

2010. jan. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%
Én nem látok ilyesmit sehol. Biztos, hogy nem fantáziálsz?
2010. jan. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%

Én azt olvastam, hogy a Kérdező egész héten koleszban lakik, most ment haza, ellátta a kutyákat és befűtött, de a halom mosatlan edény már túl sok volt neki...


Miért kellene NEKI elmosogatni azokat az edényeket, amiket a többiek otthagytak és nem mostak el maguk után?!

Bocsi, de nem az ő feladata a háztartás, hanem az anyjáé, ő pedig csak kérheti, hogy a Kérdező tegye meg a szívességet és mosogasson el helyettük! KÉRHETI!!!


Amúgy a szülők nem szívességet tesznek azzal, hogy eltartják a gyerekeiket, hanem ez a KÖTELESSÉGÜK!


A Kérdező egész héten koleszban van, vele semmi gondja nincs az anyjának (nem kell főzni rá, nem kell mosogatnia utána, stb.)...


Nekem 18 éves a fiam, ma is 1-ig gépezett, normális hangon szóltam neki többször is, hogy késő van már, feküdjön le, de nem kapcsolom ki a gépét, azért már elég nagy eldönteni, hogy mit akar!


Eszembe sem jutott még, hogy kötelezzem a 19 éves lányom, hogy mosogasson el helyettem... Pedig biztosan szívesen megcsinálná, mint ahogy mást is szívesen segít (bevásárol, kitereget, szemetet leviszi, stb.)...


Nekem egyáltalán nem teher gondoskodni a családomról, főzni, mosni, mosogatni rájuk, szívesen csinálom!


Ja, és én KÉRNI szoktam a gyerekeimet, és megköszönöm, ha valamit megcsináltak (ők is kérnek és megköszönik), szóval alapvető udvarias hang a családtagoknak is kijár!!!

2010. jan. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Ja a gyereket jogait mindig mindenki tökéletesen tudja de a többit nem... Tényleg csak én érzem cikinek egy 20 éves lány szájából hogy "magamtól befűtöttem"? :D xD Szerintem ez röhejesen éretlen. Nagy dolog befűteni!

Aztán majd ne csodálkozzanak az ilyenek hogy 30 évesen is otthon fognak ülni... Majd a féfjével is fog így hisztizni... Áhh.. Érdekes a barátnője is, aki jól ismeri, ezt mondja... De sajnáljátok csak szegény gyereket akit agyondolgoztatnak a szülei... :) Mondom költözz el és akkor azt csinálsz amit akarasz! Csak nehogy belebetegedj a befűtésbe! Vigyázz ha mosogatsz az már halálos is! :P

2010. jan. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
27%
A szüleid tehetnek mindenről. Legfőképpen arról, hogy nem szúrja a szemed a mocskos edényhalmaz, és nincs késztetésed elmosogatni. Legközelebb csináld meg magadtól, vágj rendet, mire hazaérnek. Ez max egy óra, nem nagy áldozat, és a közhangulatért megéri. Aztán egy idő után rá is fogsz szokni.
2010. jan. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!