Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni, hogy...

Mit tudok csinálni, hogy békén hagyjanak?

Figyelt kérdés
Kislányom nov.be tölti a 3évét ,az anyakönyvi kivonatát nem zárattarm még le az apja mikor terhes lettem mondta ,hogy vetessem el és onnantól kezdve nem is beszéltünk.Én azóta férjhez mentem 1hónap mulva jön a közös babánk és szeretném ha a férjem lenne papíron is az apja,csak az igazi apa felbukkant,hogy mégis kéne a gyerek neki...apaságit akarnak csináltatni bíróságra vinni az ügyet és ezt szeretném elkerülni,ha a férjem a nevére veszi a kislányt akkor is tudnak támadni?Bevan adva papír a bíróságon,hogy a férjem a nevére veszi a kislányt szept14.én lesz ez ügyben a tárgyalás közben ők is követelhetik az apaságit ha ez ügyben már ellett indítva egy per??
2011. júl. 14. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem joga van az igazi apànak ahhoz, hogy kérje az apasàgit.
2011. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha az igazi apja jó ügyvéddel, megalapozottan követeli (pl. mert tényleg ő az apja) akkor kérhet.

De ez nem jelent semmit, max kap pár nap láthatást- te neveled, ő nem akarta, eddig nem tett semmit. jah és akkor gyerektartást is fizethet.

Amúgy pedig egy gyerek elég komoly dolog, nem olyasmi, amit névtelen emberekre bíznék a neten. Mindenképp kérdezd meg az ügyvéded. Sok sikert.

2011. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha a nevére veszi a férjed,nem követelhet apaságit. kár h eddig nem intézted el!!! remélem sikerül. egy 3 éves gyereket nem szabad összezavarni azzal, h ő az apukád,de igazából nem is.. a férjedet ismeri el apukájának, ezt a bíróság is megértheti.
2011. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz joga lenne,csak nem 3év után kéne eszébe jusson,hogy hoppá van egy gyerekem...3év nem kis idő a férjem az aki mellette van pici kora óta sajátja ként szereti és ez a lényeg ő meg egy idegen és ha rajtam mulik az is marad...az érdekel,hogy ha már a fárjemmel beadtunk egy papirt a bíróságra,hogy ő az apja és a tárgyalás időpontja is megvan akkor ők ez idő alatt tudnak támadni vagy követelhetik az apaságit??semmi bizonyitéka nincs rá,hogy az övé...mivel a kapcsolatot sem tartottuk...
2011. júl. 14. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha most a nevére szeretné venni, kérd el 3 évre visszamenőleg a gyerektartást. Egyébként, most miért lett neki fontos, megkomolyodott?
2011. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dehogy komolyodott meg...csak neki ott volt a suli ahogyan nekem is ,erre fogta rá ,hogy neki az az első én is tanultam és a szüleim segítségével ,de befejeztem én is az iskolákat ..ő most végzett és most ugy döntött kell neki mégis ,neki is van párkapcsolata ugy tudom már elég hosszu ideje...utcán fenyegetnek ide járkálnak közösségi oldalon fenyegetnek levelekkel és már elegem van belőlük...
2011. júl. 14. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:

"semmi bizonyitéka nincs rá,hogy az övé..."


ehhez elég egy DNS vizsgálatot kérnie, máris lesz alapja az esetleges követelésének

2011. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt csak ugy nem kérheti..a gyereknek én vagyok az egyedüli gyámja ő még kiskoru és ahoz kell az én beleegyezésem is én ugy tudom én meg nem megyek bele...
2011. júl. 15. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!