Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Direkt" apa nélkül bevállalná...

"Direkt" apa nélkül bevállalnátok gyereket? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kicsit érdekes a megfogalmazás, de mindjárt megmagyarázom.

Van már két gyermekem, az édesapjuk, vagyis a férjem meghalt, tehát egyedül nevelem őket. Már 5 éve élünk így, de nekem még most is hiányzik gyereknevelésben is a társ. A felelősség megosztása, más nézőpont megvilágítása, szigorú szülő megjátszása utáni nevetés, stb., nem is magyarázom tovább, akik gyereket nevelnek megértik.

Jól megvagyunk a lányaimmal, nincs gond, már viszonylag nagyok önállóak, de érzem, hogy nekik is örök hiány marad.

Volt a férjem halála óta kapcsolatom, de nem túl komolyak. Egy éve megismerkedtem valakivel, ő nem itthon él, ha hazajön találkozunk. Terhes lettem. Elmondtam neki, nem túl lelkes, azt mondta elvállalja, ha hazajön látogatja, ennyit várhatok tőle. Többet nem is akartam egyébként. Viszont hozzátette, hogy ritkábban fog hazajárni, kb. fél évente, tehát nem nagyon lenne része a gyerek életének.

Mivel van már két gyermekem apa nélkül félek így bevállalni. Pici babával félek még nehezebb lenne

Mit tennétek a helyemben?



2014. okt. 2. 20:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
7%

Nem vállalnám. 2-vel is nehéz egyedül, nemhogy 3-mal...

De felnőtt, 2 gyereket nevelő nőként neked is lehetne annyi eszed, hogy normálisan védekezel, ha már a párod nem is igazán csak a párod, hanem csak "összejártok"... Mert látod, a pasit nem fogja érdekelni, 1 évben 2x, ha látni fogja, de neked ott lesz egész évben.

2014. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ismeretlenül, pár mondat információból az ilyet nagyon nehéz megítélni, tanácsot ebben még egy közeli ismerősnek se mernék adni. Azt mondod segítenek és szeretnek a nagyszülők. Miért nem beszélsz velük, ők mit tennének a helyedben? Csak jobban ismernek, ismerik az életed, a gyerekeid.
2014. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!