Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Direkt" apa nélkül bevállalná...

"Direkt" apa nélkül bevállalnátok gyereket? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kicsit érdekes a megfogalmazás, de mindjárt megmagyarázom.

Van már két gyermekem, az édesapjuk, vagyis a férjem meghalt, tehát egyedül nevelem őket. Már 5 éve élünk így, de nekem még most is hiányzik gyereknevelésben is a társ. A felelősség megosztása, más nézőpont megvilágítása, szigorú szülő megjátszása utáni nevetés, stb., nem is magyarázom tovább, akik gyereket nevelnek megértik.

Jól megvagyunk a lányaimmal, nincs gond, már viszonylag nagyok önállóak, de érzem, hogy nekik is örök hiány marad.

Volt a férjem halála óta kapcsolatom, de nem túl komolyak. Egy éve megismerkedtem valakivel, ő nem itthon él, ha hazajön találkozunk. Terhes lettem. Elmondtam neki, nem túl lelkes, azt mondta elvállalja, ha hazajön látogatja, ennyit várhatok tőle. Többet nem is akartam egyébként. Viszont hozzátette, hogy ritkábban fog hazajárni, kb. fél évente, tehát nem nagyon lenne része a gyerek életének.

Mivel van már két gyermekem apa nélkül félek így bevállalni. Pici babával félek még nehezebb lenne

Mit tennétek a helyemben?



2014. okt. 2. 20:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%
Én megtartanám.
2014. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
30%
A lányaid szemében nem leszel túl hiteles, amikor a megfelelő védekezésről tartasz kiselőadást.
2014. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem az unokájuk lesz, de fognak segíteni mivel szeretnek.

Nem tudom, hogy eldöntöttem e.. Félek hogy megbánnám ha elvetetném, viszon együl sem akarom végigcsinálni. És azt sem tudom, hogy milyen lenne, ha más az apja

2014. okt. 2. 20:46
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem leszek hiteles..Hát ez már így esett, max tanlnak belöle. Erre igazán nem tudok válaszolni
2014. okt. 2. 20:48
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Kerdezo bocsi megint en vagyok :)44%os


De arra os gondolj hogy ha a pasi nem lelkesedim hogy terhes vagy,fel evente jar haza *most* a gyerek senkivel sem kot ossze ,idelyesem lesz megszeretni gyereket fel evente 1x latni. Az lehet hogy megcsaladosodik 1x es az eletbe latni sem fogja a gyereket.


Mert normalis esettben egy boldog apa reakcio nem ez!

Itt ugy vallad be ha tisztaban vagy azzal egyedul maradsz 3 kicsivel es apuka elfelejthet barmikor sot tamogatni sem fog... vagy a gyerelet a nevere veszi az apuka?

2014. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
Ne foglalkozz azzal, hogy a pasi mit ígér, vagy mit nem. Egyet gondolj végig. Van-e olyan anyagi háttered, hogy mindenféle bátran gond nélkül felnevelj egy harmadik gyereket és a másik kettőnek (majdnem nagynak) is tudsz-e segíteni a további életkezdésükben. Ha erre igen a válaszod, akkor ha akarod vágj bele. Arra ne apellálj, hogy majd apuka jön és segít (max. anyagilag), mert a hozzáállása nem túl bíztató. Tehát csak úgy vállald, hogy tudod magadra számíthatsz. Én még esetleg a két lányommal értekeznék, ők mit szólnának hozzá. Ha nagy az ellenállás, akkor elvetetném, bármilyen is az anyagi helyzetem.
2014. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%
Nem leszek népszerű a válaszommal,de én is két kislányt nevelek egyedül,sőt azóta kerültem olyan helyzetbe hogy agyalnom kellett a 3.megtartásán apa nélkül. Csak késett egy napot a menzeszem,de akkor az anyai szívem abszolút azt mondta hogy ő is az én gyerekem,kutya kötelességem felnevelni. Azóta eltelt pár hónap,éldegélünk hárman,még nem görcsölök rajta hogy pár nélkül maradok,de el fog jönni az idő,hogy nem akarom majd ezt csinálni egyedül.Tudod miről beszélek.Szeretnék 3.gyereket de apával,sőt úgy tervezem,hogy a gyerekeknek is lesz egy szerető pótapukájuk.Nem lehetetlen három gyerekkel sem párt találni,csak nehezített pálya.Én elvetetném a jövőbeni család reményében.Az pontozzon aki így éli a napokat mint a Kérdező, vagy én.
2014. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha a lányaid már felnőttek, magányodat egy kisgyerek nagyban enyhítheti, sőt új értelmet adna az életednek.

Ha anyagilag is megteheted és vannak akik szívesen segítenek,a kicsit is szeretnék veled együtt miért ne szülnéd meg ezt a babát? Hallgass a szívedre.

2014. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10%
10-nek igaza van.Amúgy én sem vállalnám be.Az is csak egy szép ábránd majd meglátja megszereti.oszt ha nem?Minek nehezitenéd a saját életed,meg a gyerekeidét.Persze cuki egy pici baba,de megannyi gond is.Egy gyereknek apa is kell,nem csak anya.Amúgy a lányaid már tudják milyen apa nélkül sajnos.Kérdezd meg az érzéseiket.Aztán döntsd el akarod e azt a születendő gyermekednek.
2014. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem vállalnám be! Miért akarnék a saját kisbabámnak direkt rosszat, hogy soha nem lehet teljes családja, apja?


Nem elég, hogy a lányaid édesapja meghalt?

2014. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!