Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Direkt" apa nélkül bevállalná...

"Direkt" apa nélkül bevállalnátok gyereket? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kicsit érdekes a megfogalmazás, de mindjárt megmagyarázom.

Van már két gyermekem, az édesapjuk, vagyis a férjem meghalt, tehát egyedül nevelem őket. Már 5 éve élünk így, de nekem még most is hiányzik gyereknevelésben is a társ. A felelősség megosztása, más nézőpont megvilágítása, szigorú szülő megjátszása utáni nevetés, stb., nem is magyarázom tovább, akik gyereket nevelnek megértik.

Jól megvagyunk a lányaimmal, nincs gond, már viszonylag nagyok önállóak, de érzem, hogy nekik is örök hiány marad.

Volt a férjem halála óta kapcsolatom, de nem túl komolyak. Egy éve megismerkedtem valakivel, ő nem itthon él, ha hazajön találkozunk. Terhes lettem. Elmondtam neki, nem túl lelkes, azt mondta elvállalja, ha hazajön látogatja, ennyit várhatok tőle. Többet nem is akartam egyébként. Viszont hozzátette, hogy ritkábban fog hazajárni, kb. fél évente, tehát nem nagyon lenne része a gyerek életének.

Mivel van már két gyermekem apa nélkül félek így bevállalni. Pici babával félek még nehezebb lenne

Mit tennétek a helyemben?



2014. okt. 2. 20:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Ha már "ott" a gyerek, akkor a te esetedben az egyetlen értelmes megoldás, hogy megszülöd és felneveled. Ha még csak gondolkodnál a teherbeesésen, akkor inkább lebeszélnélek róla. De mivel terhes vagy (feltételezhetöen nem vagy nem megfelelöen védekeztél) ezért a válasz egyértelmü.
2014. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Én bármily nehéz döntés lenne, de nem vállalnám be a terhességemet. Egyedül neveli két kisgyermeket sem könnyű, de egy csecsemőt is a nyakamba szakítani minden segítség nélkül már végképp nem menne. Én elvetetném. A lányoknak sem lenne jó, hogy így is nehéz, utána még nehezebb lesz, és egy ideig nem is fogják felfogni miért.
2014. okt. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Mindenkep vetesd el szerintem ,mert a pasira gyakorlatilag semibe sem szamithatsz,csak kihasznalt!lehetseges ha megszuletne a bab apuka fel is szivodna!

Es egyedul nevelni nem.konnyu 2 plusz egy kicsike ujjszulotett, egyedul kiallni mindembol pelenka stb..*de ezt te is tudod*es ha lenne egy komolya kapcsid es pl szerettnetek egy kpzps babat az mar ugy megint sok hogy 4 legyen 3 apatol!

Vetesd el a gyereket *bar en sajnalom*legkpzelebb vedekez ez kpmolyabb ferfit keress ne csak sex partner mert arra jo vagy de problemaidban viszont hatat forditanak,talalhatsz te meg egy jo pasit ferjet vagy apukat episd a jovodot de ne egy szelhamossal!!

2014. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, de hát én nem vagyok te.

Vannak barátaid, családtagjaid, akik támogatnak? Van megfelelő munkád, lakásod, körülményeid? Ezek mind fontos kérdések, de szerintem a legfontosabb, hogy ha magadba nézel mélyen, akkor mit látsz: akarod azt a gyereket, vagy nem. Mert ha rosszul döntesz, azt sose fogod megbocsátani magadnak, legyen bármelyik is a rossz döntés számodra.

2014. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

nagyon nem mindegy milyen anyagi körülmények között élsz

nem tudsz dolgozni, nem lesz bevételed, vagy csak kevesebb...így nehéz bármit mondani

2014. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
"nem túl lelkes, azt mondta elvállalja, ha hazajön látogatja" -tehát nem akadt ki, nem akarta, hogy elvetesd. Ezért megtartanám,és érzésem szerint, ő is "megfordul" -fel fogja fedezni, milyen nagy csoda egy gyerek! Tehát én így döntenék.
2014. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hibáztatni nem akarok mást, nem használt ki, vagy kölcsönösen kihasználtuk egymást. Én sem akartam komolyat. Megszakításaal védekeztünk ez hiba volt.

Segítségem a férjem szülei vannak, ők tudm, hogy segítenének a helyzet ellenére. Az én szüleim távol élnek

Az anyagi helyzetem rendezett. Nem ezen fog múlni. Bár félévnél tovább nem maradnék otthon.

2014. okt. 2. 20:35
 8/22 anonim ***** válasza:
41%
en is az elsovel ertek egyet, mar ottvan a gyerek, ezen mar nincs mit eldonteni hogy legyen, ne legyen, mar van. Abbol amit irtal ugy veszem eszre olyan komoly gondok nincsenek anyagilag meg a csaladban, hiba lenne elvetetni csak azert mert nem epp a legalkalmasabb apatol lett. (aki meg igy se a legrosszabb) Kulonben is lehet hogy uj lenduletet meg ertelmet adna az eletednek egy uj baba.
2014. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok újra

azt gondolom igazából már eldöntötted:)

egyébként 10 éve neveltem egyedül a fiamat, amikor megszakításból becsusszant az öcsi...a legjobb dolog volt őt megtartani...még ha egyedül is

2014. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
A ferjj szulei azert segitenek mert ott az unokai,de akit most varsz az mar nem az unokai lesznek! 2 nem ugyanazz!
2014. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!