Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg lehet majd akármilyen...

Tényleg lehet majd akármilyen a gyerekem?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a párommal mindketten nyugodt habitusú emberek vagyunk, emellett diplomások, műveltek és úgy gondolom, következetesek is. Mégis a szüleim -mivel a testvérem eléggé félresikerült (drogügyek, pánikbetegség stb.)-, állandóan azt szajkózzák, hogy ha a gyerek dolog szóba kerül, hogy várjam meg, nekem milyen gyerekem lesz, hogy örüljek, ha 4 éves koráig rám nem gyújtja a házat (ezt először én mondtam testvérem gyerekére, ugyanis testvérem és a párja komplett őrültek, pszichiátriai esetek -minden héten verik egymást, szitkozódnak, rongálnak, majd öngyilkossággal fenyegetőzik az egyik, meg ehhez hasonlók-, ők szerintem egyértelműen nem fognak normális gyereket nevelni). Egyszerűen nem tudnak egészséges légkört teremteni a gyerekneveléshez.

Mindenesetre szeretném ezt másoktól is "hallani": tényleg nem lehet tudni, hogy melyikünknek lesz tisztességes, rendes gyereke és melyikünknek bűnöző vagy abnormális (nem betegre gondolok, hanem rosszul neveltre)? Tényleg lehet nekem is olyan a gyerekem, ha pl 2000 km-re a szüleimtől és testvéremtől nő fel, lehet olyan, hogy néha bekattanjon és törjön-zúzzon vagy hogy megverje a saját anyját vagy olyan, aki egy középiskolát is alig végez el diplomás szülők mellett? És lehet a húgom gyereke tök normális a bűnöző hajlamú, pszichés beteg szülők ellenére is? mennyi ezeknek az esélye? Tényleg nem én alakítom azt, hogy milyen lesz a gyerekem, tisztességes, rendes vagy egy bűnöző gengszter?


2014. szept. 20. 19:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
85%

En nem szivesen lennek a gyereked, a kommentjeid alapjan, es ezt komolyan mondom.

Van egy mese, a cimet nem tudom, arrol szol, hogy egy leny a leendo gyereket felti, hogy raesik egy nagy ko, es a vegen minden csaladtag vele egyutt bombol, hogy mi lesz a gyerekkel.

Na rolad ez jutott eszembe.

2014. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 piriiiiii ***** válasza:
80%
Lehet bármilyen, a legfontosabb, hogy szeresd, állj mellé, legyél hozzá türelmes, tanítsd az élet szépségeire, mutasd meg neki, amit Te is tudsz és értékelsz, vigasztald, óvd és neveld. Akkor nem is akármilyen-bármilyen ember lesz a gyerekedből, hanem csodálatos ember.
2014. szept. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 intrepid ***** válasza:

Nekem volt tantárgyam az egészséges gyermek fejlődése. Ott volt ilyen kérdés is, hogy mennyit jelent intelligenciában a hozott képesség, és mennyit a nevelés. Én azt válaszoltam, hogy 50 - 50 százalék. Kijavított a tanár, hogy nem 50 - 50 százalék, hanem 100 - 100 százalék. Ami azt jelenti, hogy fel lehet húzni egész magas szintre közepes képességű gyereket is, és sajnos elhanyagolódnak zsenik.

A nem érek rá, nincs rá idő, szarok rá ezeknek jó lesz mentalitás itt is megjelent.

2014. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!