Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg lehet majd akármilyen...

Tényleg lehet majd akármilyen a gyerekem?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a párommal mindketten nyugodt habitusú emberek vagyunk, emellett diplomások, műveltek és úgy gondolom, következetesek is. Mégis a szüleim -mivel a testvérem eléggé félresikerült (drogügyek, pánikbetegség stb.)-, állandóan azt szajkózzák, hogy ha a gyerek dolog szóba kerül, hogy várjam meg, nekem milyen gyerekem lesz, hogy örüljek, ha 4 éves koráig rám nem gyújtja a házat (ezt először én mondtam testvérem gyerekére, ugyanis testvérem és a párja komplett őrültek, pszichiátriai esetek -minden héten verik egymást, szitkozódnak, rongálnak, majd öngyilkossággal fenyegetőzik az egyik, meg ehhez hasonlók-, ők szerintem egyértelműen nem fognak normális gyereket nevelni). Egyszerűen nem tudnak egészséges légkört teremteni a gyerekneveléshez.

Mindenesetre szeretném ezt másoktól is "hallani": tényleg nem lehet tudni, hogy melyikünknek lesz tisztességes, rendes gyereke és melyikünknek bűnöző vagy abnormális (nem betegre gondolok, hanem rosszul neveltre)? Tényleg lehet nekem is olyan a gyerekem, ha pl 2000 km-re a szüleimtől és testvéremtől nő fel, lehet olyan, hogy néha bekattanjon és törjön-zúzzon vagy hogy megverje a saját anyját vagy olyan, aki egy középiskolát is alig végez el diplomás szülők mellett? És lehet a húgom gyereke tök normális a bűnöző hajlamú, pszichés beteg szülők ellenére is? mennyi ezeknek az esélye? Tényleg nem én alakítom azt, hogy milyen lesz a gyerekem, tisztességes, rendes vagy egy bűnöző gengszter?


2014. szept. 20. 19:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Bűnöző,meg idegbeteg azét nem lesz. De intelligenciát, vagy tanulási hajlamot a nagyszülőtől vagy a dédszülőtől is örökölheti.ű
2014. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindentől függ, örökölheti a szüleid vagy nagyszüleid génjeit, később kamaszkorban a társaság is nagyon meghatározhatja milyen irányba megy el, stb..
2014. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Roviden, igen lehet.
2014. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem ures lappal szuletik, hanem genetikailag kodolva vannak bizonyos tulajdonsagok, mint pl a hajszin, szemszin, vagy a habitus. Nevelessel, kornyezettel alakithato, de nem lehet pl egy eleve mozgekonyabb tipusu gyerekbol otthonulot nevelni. A mentalis betegsegek pedig oroklodnek, oroklodhetnek.
2014. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Te biztos vagy benne, hogy ami neked van, az diploma?...

Mindegy, egyszerűen összefoglalva:igen, bármilyen gyereked lehet.Az állítólagos diplomád, habitusod, műveltséged még nem garancia semmire.

2014. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatomat mondom, nem tudom min múlik, szerintem a hajlamon és, hogy abból mit tud kihozni az ő döntése. Nekem három gyerekem van. A legnagyobb kicsi korától kezelhetetlen volt, kezelhetetlenebb az átlagnál.


12 éves korára elért egy olyan szintet ami tolerálhatatlan volt itthon is otthon is, nem lehetett vele együtt élni. Lopás, csalás, hazudozás, csavargás testvérei nagy fokú bántalmazása. És nem verése. A lakás miszlikbe aprítás, mindent elhordott itthonról. Nem lehetett rá hatni, nem letett sem negatívan sem pozitívan motiválni.


A volt férjem nem látogatta a gyereket, foghatnám erre, hogy ezért lett ilyen, de igazából az gondolom, hogy örökölt egy hajlamot és azt használhatta volna pozitívan vagy negatívan. A volt férj jól funkcionáló pszichopata, de jellegében hasonló mint a nagyfiúnk.

2014. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azért furcsa ez az egész nekem, mert kicsi gyerekkorom óta láttam, hogy nevelték a testvéremet és hogyan engem és mindig is láttam, hogy a szüleim hol rontották el és mi volt a különbség. Nem a genetikától lettem én csendes, nyugodt, a testvérem egy egy agresszív, pánikbeteg vadállat. Nem a genetikától tudtam én mindig, hogy melyik a jó út és melyik a rossz, és hogy mindig a jót kell választani. Ez nevelés kérdése, és engem határozottan máshogy neveltek, mint a testvéremet.

Pl. ha nekem nem volt kedvem középiskolában bemenni egy órára, anyám akkor is rámkényszerítette, hogy márpedig be kell mennem. A testvéremnek meg ilyenkor kért egy igazolást az orvostól és le volt tudva a hiányzás. Engem, még ha beteg voltam, anyám akkor is cseszegetett, hogy nem lehet ennyit hiányozni, míg a testvérem napokat itthon lébecolt, mert épp a hétvégi ivászatra készült vagy azt pihente. Eközben engem 18 évesen még mindig kioktattak az alkoholivásról, míg a testvérem 14 évesen már megjárta a detoxikálót. Ezeken múlt a sorsunk, nem azon, hogy ki milyennek született. Mindketten elég rossz gyerekek voltunk, nekem mégis letörték a szarvaim, neki nem...

2014. szept. 20. 20:06
 8/23 Különlegescsajszi ***** válasza:
84%
Örökölni így van a betegségeket lehet inkább,és az,amiről írsz inkább nevelés kérdése úgy jó 70-80%-ban.!:) Írod,hogy diplomások vagytok,és szerintem arra így még kevesebb esélye van,hogy a gyerek rossz irányba változzon el,mert a gyerek vagy az egyik szülőre üt,vagy pedig a másikra..! és szerintem félsz attól,amit te most ide leírtál,hogy olyan lesz a gyereked/gyereketek,és beképzeled magadnak a már rosszat.! Ne tedd,mert ez nem jó.!! Sőt! Azt kell a magadba "verni",hogy az én gyerekem jó és tökéletes lesz,és az én nevelésem által fog felnőni,ami rossz nem lehet! Így másként látod a világot is !! Hali. Erika,23 éves.
2014. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Különlegescsajszi ***** válasza:
84%
Igen,de láthatod is a szüleid nevelése alapján,hogy melyikőtök - hol van. .. Igaz,ez oylan,mintha mondjuk pl. kivételség,esetleg engedékenyebbség lenne a tesód iránt,mint veled szemben,de azt kell nézni,hogy mi is lett a végkifejlet..!:) Ebből sokat tanulhatsz,és ha gyereked lesz közel tudni fogod mi a helyes nevelés! Persze ha lesz több,a többivel is úgy kell bánni,mint az elsővel,és akkor nem lesz eltérés..!
2014. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: igen.


Hosszan: lehet genetikai oka is akár. De Te magad még nem vagy anya, hiába van egy képed arról, hogy majd milyen leszel, hidd el, hogy fogalmad nincs róla, míg nem éled át. Tehát lehetsz majd akár Te is rossz hatással rá.

Aztán kerülhet rossz társaságba is, mert nem lesz mindig burokban otthon. Ha egy gyengébb személyiség, akkor elvihetik rossz irányba.

Èrheti a gyereket az élet során sok olyan dolog, ami miatt ilyenné válhat.

Ezer oka lehet, de pont ennyi oka lehet annak is, hogy egy tökéletes gyerek lesz.

Mindenesetre ne ítélj meg családokat addig, amíg Te magad nem élsz velük, nem ismersz minden részletet, nem élted át azt, amit azok az emberek.


És egy példa: van egy család, 4 gyerek, tök ugyanolyan nevelés. Egy drogos volt, már normális. Egy alkoholista most is, és a másik két gyerek teljesen rendben van.

2014. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!