Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mindkét szülő elhagyja a...

Ha mindkét szülő elhagyja a gyerekét, éreznek akármilyen bűntudatot? Hogy képesek ilyenre?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én képtelen lennék rá. Nem is tudom, hogy más ezt hogy tudja.
2014. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én több ilyet láttam, nagyon fiatalon besikerült a gyerek és végül a nagyszülőre lett sózva, ők nevelték fel.

A szülők meg valamelyik külföldön dolgozott, a másik bulizott és mindenféle kalandokba belement.

Nem nagyon volt bűntudatok, 1-2 hónaponta meglátogatták a gyereket, pénzt/műszaki kütyüt belenyomtak a kezébe és meg voltak róla győződve, hogy ez így jó és ezzel letudták a szülői kötelességüket.

2014. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nagyon súlyos okok kellenek...

A legtöbb esetben, ha az a gyerek nem is érzi, jbban járt.


Ahhoz, uogy egy anya lemondjon sok erő kell...

Akinek pedig nem kell sok erő, annál jobb ha nem nevelődik a gyerek..annál jobb akár egy tthn, vagy a szerető nevelőszülő is (3 bnőm nőtt fel nevelőszülőknél, csak pozitív tapasztalat, 1 esetben otthagyták a lányt, 1 esetben nem vokt rokon, és a szülők is meghaltak 3. Esetben pedig elvették a tesójával egütt az apukától őket, mert összeomlott a felesége halalakor, sosem kapta vissza a gyerekeit)

2014. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem tudhatjuk az okat annak, hogy miert tettek meg ezt a lepest pl., de inkabb hagyjak el, mint kinozzak!
2014. jan. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

furcsa lehet, amit mondok, de sok gyerek jobban járt volna, ha inkább nagyszülők,nevelőszülők, örökbefogadó szülők gondjaira bízzák :(

CSak sajnos társadalmi elvárás, hogy ha nem is tudod ruházni, etetni, szeretni, akkor is magadnál kell tartani, mert mit szólnak :(

2014. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Volt egy osztàlytársam általánosban aki nevelőotthonban nőtt fel...5 éves volt mikor megkereste az anyukája és őt tudom hogy bűntudata volt de nem tehetett mást de ők azòta nagyon jòban vannak sőt asszem a srác magához költöztette az anyjàt!Megerőszakolták az anyukáját és későn vette észre hogy terhes!!15 éves volt!!!!
2014. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,valaki akar gyereket nevelni az megoldja.
2014. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Személy szerint képtelen lennék rá. El sem tudom képzelni az életemet anélkül, hogy ha hazajövök ne szaladjon a karjaimba a kisfiam és ne puszilgassam meg a kislányom. A menyasszonyommal kompromisszumokat kötöttünk, pedig bulizós, ivós arc voltam én is. Egy igazi nagy csavargó. Apámat nem ismertem, édesanyám még gyerekkoromban meghalt, de úgy gondolom ez nem látszik meg rajtam.


Szerintem ha valakit elhagynak, annak kutya kötelessége úgy élnie az életét, hogy azt teljes mértékben élvezze és büszkék legyenek a barátai, ismerősei ha mások nincsenek. Meg kell mutatni a világnak, hogy Ő igenis érdemes az életre. Ezzel ellentétben, ha egy semmirekellő lesz, iszik, drogozik, vagy netalán csak kerüli a munkát, nincs miért megsértődni, hisz lehet még rosszabb mint a szülő aki elhagyta. Fordított esetben pedig szemrebbenés nélkül a szemébe lehet nézni, és elmondani neki, hogy mit hagyott ki nélküle az életből.

2014. jan. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát! Kíváncsi voltam mások véleményére is. Ugyanis engem a mamám nevel 1 éves korom óta, és a nagynéném és férje is segít a nevelésemben. Nagyon szeretem őket! Csak tudjátok,az ember elgondolkozik néha miért adta a sors ezt az egészet. Tényleg mindent megkapok amire szükségem van. Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat.!
2014. jan. 26. 18:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy megkérdezem de hol vannak a szüleid?Mennyi idős vagy?
2014. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!