Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig szólhat bele...

Hány éves korig szólhat bele a szülő a gyerek életébe?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 16:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg.
2014. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Mindig beleszólhat, a 60 éves anyám is beleszól, de az 5 hónapos babám is meg tudja védeni az érdekeit :)
2014. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem mondjuk az volt a reakcióm gyerekkoromban arra hogy mindenre megmondták hogy hogyan csináljam hogy nem csináltam semmit ha eltiltottak a tvtől a szobámba néztem a falat:)
2014. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 18 éves koráig,gyakorlatilag szerintem az teszi jól,aki a gyerekét csupán tanácsokkal látja el,egyengeti,tereli,és ezzel fogja azt elérni,hogy a gyerek még 50 éves korában is kíváncsi lesz az anyja véleményére.
2014. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint 18 éves koráig, de egy jó szülő-gyermek kapcsolatban szerintem élete végéig elmondhatja a tanácsát, próbálja segíteni mindenben
2014. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot, véleményt mondhat a gyerek élete végéig, de 18 felett jogilag már nem szólhat bele semmibe.
2014. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Amíg otthon lakik a szülő pénzén.
2014. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Igazából ez nem csak kortól, hanem helyzettől is függ.

18 éves korig nyilván a szülő felelős a gyerekéért, de azért tizenévesen is vannak olyan dolgok, amikbe már a szülőnek nem igazán kéne beleszólnia. Pl. ha egy lány 17 évesen szőke melírt szeretne a hajába tetetni, ott már nem kéne tiltani, max. elmondja a szülő, hogy kislányom, inkább ne, mert tönkreteszi a hajad.

De ha mondjuk huszonévesen még otthon lakik és esze ágában sincs elmenni dolgozni, csak eltartatja magát, akkor hiába már elmúlt 18, bizony a szülőnek simán lehet beleszólása abba, hogy azért most már tegyél valamit, mert ez így nem oké.

2014. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Ameddig ők tarják el.
2014. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

Addig van joga beleszólni, amíg a gyerek otthon lakik, de mikor elköltözik és saját magát látja el onnantól kezdve szerintem már nem. De ahogy itt írták tanácsokkal attól függetlenül bármikor elláthatja.

Én pl. már külön lakom a párommal, ennek ellenére még mindig jó pár dologba bele akar szólni anyám, pedig már nem kellene ezt csinálnia, mert a saját lábamon állok.

2014. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!