Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdenél, ha?

Mihez kezdenél, ha?

Figyelt kérdés

A kérdés természetesen elméleti, más kérdéskböl lett összeállítva ebböl a topicból.

Ha lenne egy völegényed/menyasszonyod,akivel nem tudtok összeházasodni, mert nincs rá pénz. Ha egy egyszobás szociális albérletben élnétek, ahol nincs sütö, mosógép, és csak egyes ágy van. Egy lapos és egy mélytányérotok van csak, a cipöd lyukas, és évek óta nem vettél ruhát. A párod dolgozna, de csak minimálbért keresne, te pedig fizetetlen gyakornok lennél ugyanannál a cégnél. Más munkát nem találtok hosszú hónapok óta. A fönök havonta adna Neked 2000Ft-t csak úgy, mert kicsit azért sajnál. A cég a csöd felé tart, lassan nektek kell odahordani a megtakarításotokat fizetés helyett. A párod diplomás, neked csak érettségid van, ezért otthon nyelveket tanulsz a házimunka mellett.

Egy hónapra 15 000Ft marad a közös kasszában a pénzetekböl, ami elkölthetö.


Ez egy alternatív valóság, tehát nincs más munkalehetöség, nincsenek szülök, akik támogatnak, etc.


Képzeld el, hogy 25 alatti vagy.


Csak annyit írjon, aki válaszol, hogy nöként vagy férfiként tenne így és így


2014. szept. 19. 16:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem? Nincs ruházati megkötés. Farmer, póló is lehet
2014. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom mi értelme a kérdésednek Egy fiktív helyzetről nem lehet megmondani, hogy boldogok benne a felek, vagy sem.
2014. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy a ket szereplő totál életképtelennek van beállítva. A valóságban ilyen nem letezik. Eleve nincs olyan, hogy fizetes nelkuli gyakornok valaki -érettségivel.
2014. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

1. Esküvő ingyenes

2. Elmennék Tesco-ba árufeltöltőnek, zöldségeshez eladónak, stb stb, biztosan nem maradnék ingyendolgozni sehol.


Szép lassan összeszedném magam, és felállnék a padlóról.

2014. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

1. az esküvő nem ingyenes, az anyakönyvvezetőnek kell fizetni akkor is, ha csak 2en mennek oda 2 tanúval.


2. ingyenesen gyakornokoskodni ebben a helyzetben hülyeség és nagy luxus, inkább mennék el takarítani vagy a mekibe és mellette megtanulnék min, egy nyelvet felsőfokon, amivel lehet mozdulni vagy külföldre vagy multihoz pl call centerbe.


3. a pasinak 200 %-osan új munkát kell keresnie, főként, hogy diplomás, gondolom ért azért valamihez, így egy idő után csak összejönne egy jobb állás jobb bérrel. Csak ugye az sok energia, hiszen minden pályázathoz igazítani kell a cv-n, motivációs leveles, esetleg személyesen bemenni a hr osztályra, macera. De ha van elég kitartás és motiváció, akkor előbb utóbb megtérül a befektetett energia.


3. nem lennék boldog, ha sehová sem tartana az életem, ezért küzdenék, hogy jobb legyen a helyzet.

2014. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem értettétek meg a fő problémát: minimálbérért elvből nem dolgozik: "A párod dolgozna, de csak minimálbért keresne"


Ezen kéne változtatni és megoldódna a problémád.

2014. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom elkepzelni, mivel én nem lennék hajlando ebben a helyzetben élni.
2014. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

:) 19 evesek voltunk, nekem egy feher puloverem volt es egy fatmernadragom abba mentem az eskuvonkre es egy fekete mubor kabat amit le sem vettem mert annyira beteg voltam, hogy reszkedtem.


Azert lettem beteg mert egy szobat tudttunk csak berelni es a tulajdonos neni mindig elzarta a futest.

En dolgoztam es tanultam ahogy a mostmar feejem is.

Minnel rosszabb volt a sorunk en annal jobban szerettem, feltetfem es sajnaltam.

26n

2014. szept. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%
Így a huszadik kérdésednél... Áruld már el kérlek, melyik 6 nyelvet beszéled! lassan tényleg érdekel...
2014. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A szüleink a szülőotthonból a tanyára vittek mert ott sikerült olcsó albérlete kapniuk. Akkoriban nem volt TV, még áram sem. Nem volt nagy lagzijuk egy 2 tanús esküvő és slussz. Egy néhány év múlva változott a helyzet, mára már mindenük meg van. Éppúgy mint nekünk, mi is évekig megdogoztunk azért amit 40 évesen feltudunk mutatni. Ekkorra lett saját lakásunk, és olyan munkahely ahol megbecsülnek de dolgozni kell. Az élet nem egyszerű, fiatalok vagytok, mobilisak, olyan helyen kell letelepedni, ahol el lehet kezdeni egy normális életet, nem külföldre gondoltam.
2014. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!