Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdenél, ha?

Mihez kezdenél, ha?

Figyelt kérdés

A kérdés természetesen elméleti, más kérdéskböl lett összeállítva ebböl a topicból.

Ha lenne egy völegényed/menyasszonyod,akivel nem tudtok összeházasodni, mert nincs rá pénz. Ha egy egyszobás szociális albérletben élnétek, ahol nincs sütö, mosógép, és csak egyes ágy van. Egy lapos és egy mélytányérotok van csak, a cipöd lyukas, és évek óta nem vettél ruhát. A párod dolgozna, de csak minimálbért keresne, te pedig fizetetlen gyakornok lennél ugyanannál a cégnél. Más munkát nem találtok hosszú hónapok óta. A fönök havonta adna Neked 2000Ft-t csak úgy, mert kicsit azért sajnál. A cég a csöd felé tart, lassan nektek kell odahordani a megtakarításotokat fizetés helyett. A párod diplomás, neked csak érettségid van, ezért otthon nyelveket tanulsz a házimunka mellett.

Egy hónapra 15 000Ft marad a közös kasszában a pénzetekböl, ami elkölthetö.


Ez egy alternatív valóság, tehát nincs más munkalehetöség, nincsenek szülök, akik támogatnak, etc.


Képzeld el, hogy 25 alatti vagy.


Csak annyit írjon, aki válaszol, hogy nöként vagy férfiként tenne így és így


2014. szept. 19. 16:24
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

És ami a legfontosabb: Boldog lennél?

A pároddal szeretitek egymást, ritkán veszekedtek

2014. szept. 19. 16:30
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Vicces, hogy bár apró eltérésekkel, de átéltem hasonlót 20 évesen.

Boldogság? :) Idegösszeroppanást kaptam. Bár a - most már - férjemmel maradtam, alaposan megsínylette a kapcsolatunk, és az egészségem is. Jelenleg képtelen vagyok dolgozni emiatt, de szerencsére neki találtam egy tökéletes munkahelyet, viszonylag jó fizetéssel.

Most normális körülmények között élünk, albérletben, bár a pénzükből most is épp kijövünk.

Ha végre el tudok menni dolgozni, akkor szuper lesz :)

De azok az évek mindig is kísérteni fognak.

Csak az tartott vissza tőle hogy a sarokra álljak, hogy annyira depressziós voltam, hogy meggyőződésem volt, hogy még ahhoz is ronda vagyok :)

2014. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Kihagytam, 24 vagyok :)
2014. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
A csaj legyen már terhes egy ikerpárral, és a srácnak legyen egy mások miatt visszafizetendő 3 millás adósága is.
2014. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Pénz nélkül is összelehet házasodni. Ketten, ha szűkösen is, de ki lehet jönni a minimálbérből, ha nem kell lakbért és rezsit fizetni.
2014. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Nőként nem tenném fel ezt a kérdést ennyiszer, kicsit már unalmas.
2014. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Le lehet pontozni de nem lennek boldog igy, hiaba szeretek valakit engem ez a penztelenseg meg hogy nem tudnek magamnak semmit venni kiabranditana.
2014. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

A fiktív pár férfitagjaként felelősséget éreznénk mindkettőnkért. Gőzerővel elkezdenék másik munkahelyet keresni, akár a lakhelyünktől távolabb is, esetleg próbálnék túlórát, vagy másodállást vállalni, amíg a másik félnek letelik a gyakornoki ideje, és el tud helyezkedni. Esetleg seftelnék ezzel-azzal feketén, abból is be tud jönni havi pár ezer forint.

A cégtől kérnénk referenciát, később jól jöhet. Ha végképp minden kötél szakadna, akkor Provident kölcsön, és irány Németország.

2014. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

1. Az skuvo ingyenes.

2. Fizetett en gyakornokként akkor dolgoznék, ha anyagilag ez nem okozna problémát. Ha anyagi gondjaim lennének, pucolják inkabb a WC-t, hogy megoldják.

3. Ha csak egy tányérunk lenne, nehezen lenne mellette megtakarításunk.


Tehat nagyon hülyén hangzik es nagyon életképtelennek kell lennie ahhoz, hogy valaki igy éljen,

2014. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az esküvö igen, de nem állhatsz oda egyszál farmerben meg pólóban, hogy akkor házasodnánk.
2014. szept. 19. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!