Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 35évesen te mire jutottatok...

35évesen te mire jutottatok sajat csalad témaban? Nekem belesajduk a szívem hogy masoknak már gimis a gyereke nekem meg nincs

Figyelt kérdés
Tudni kell hogy 2 terhességem volt. 1. 19 évesen spontán ab. 2. 22 évesen rendes ab. És azóta nincs baba. Akkor az utcára szültem volna. De amai napig bánom azt is hogy 19 évesen nem maradtam a kórházban megtarto injekciokat igénybevenni. Ez egy büntetés hogy nekem nem lehet csaladom?
2014. szept. 10. 11:58
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Tablettát szedtem... Ennyit ért. Na és egyáltalán örülhettem hogy valaki befogadott akkoriban így is 2 éjszakát a buszváróban aludtam. Nem hogy még mondtam volna neki hogy nem szexelünk. És szerelmes is voltam bele de ő csak kihasznált érzelmileg:-(
2014. szept. 10. 12:27
 12/40 anonim ***** válasza:
Veled egyidősként, volt osztálytársaim körében a következőket tapasztalom: szinte mindenki komoly kapcsolatban él vagy élt már (talán ketten vannak, akiknek sosem volt párkapcsolatuk), körülbelül a társaság fele házas, harmadánál van gyerek, általában kettő. Nem hiszem, hogy büntetés lenne, hogy neked még nincs, inkább csak balszerencse. Társad van, próbálkoztok? Egészségügyi gondod van az abortusz óta, vagy csak nincs kivel vállalni?
2014. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Tanács: a múlt helyett a jelenre koncentrálj, azon még van hatalmad változtatni.
2014. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Férjem van, úgy 10 éve rendbejött az életem.van lakásom. Csak a baba nem jön:-(
2014. szept. 10. 12:30
 15/40 anonim ***** válasza:
0%
Most az a kérdés, hogy miért nem jön össze? Illetve, hogy nyomaszt a gyerek hiánya? Vagy a korábbi hányatott sorsodról beszélgessünk? Arról is lehet, csak nem igazán tartozik össze ez a kettő. 19 évesen egyébként ugyanolyan szarban voltál. 35 évesen is úgy gondolod, hogy azért, mert még kaptad volna egy évig az árvaellátást abból már gyereket lehet felnevelni?
2014. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
60%
En meg nem ertem mi jogon itelkezel. Biztos te is bevallaltal volna egy gyereket, ugy, hogy nem volt fedel a fejed felett...persze.
2014. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
24 éves koromig kaptam árvaellátast csak 22 éves koromban már vonták belőle anyam miatt de ez most mindegy. Akkor lett volna apja is a babának fizetéssel. A kérdés hogy ti mire jutottatok 35 évesen? Amiket írok közbe az csak a válasz a kérdéseitekre
2014. szept. 10. 12:33
 18/40 anonim ***** válasza:

34 évesen szültem az első babámat, most 36 évesen a másodikat. Nekem is volt egy spontán vetélésem, pedig rá is sokat vártunk. Tudom, el sem akartam menni az osztálytalálkozóra. Előtte volt a vetélésem, és akkoriban kellett volna születnie.:( Mindig csak bőgtem. Végül elmentem, és éppen ott kaptam meg annak az orvosnak a nevét, aki később babához segített.

Nem tudhatod, hogy mi miért történik, miért pont akkor. 35 évesen nem vagy még elkésve, de érdemes lenne orvosi segítséget kérni.

Amúgy mi örökbefogadtunk volna ha nem születik gyerekünk. Nekem ez is segített várni, hogy eldöntöttük, hogy ha egy éven belül továbbra sem sikerül, akkor elindítjuk az örökbefogadást.

2014. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Mire jutottam 35 évesen?

Most 37 vagyok egy 4 éves kisfiúval, akkor tehát 2 éves volt.


Mára egyedülálló édesanya vagyok, 35 éves korom előtt már megvolt a válás, de normális, emberi hangnemben zajlott és azóta is emberi a kapcsolatunk.

A gyermekünket közösen, házasságban terveztük, vártuk, készültünk rá. (nem fiatalon szültem, mert akkor még nem találkoztam a volt férjemmel, akivel ezt el tudtuk képzelni)


Most is kiegyensúlyozott vagyok (nem, nincs másik párkapcsolatom, egyelőre nem is érzem hiányát).

A kisfiammal nagyon jó körülmények között élünk Budapesten (nem, nem az apa lehúzásából, saját lakásom, saját megtakarításaim, nagyon jó munkám van a bankszektorban).


A szűkebb környezetemben én is azt látom, hogy a 30+ barátnőim többsége, aki nem házasodott vagy nem talált komoly élettársi kapcsolatot, az csak sodródik egyik komolytalan kapcsolatból a másikba, pedig már gyermeket, családot szeretnének- nem kicsit rá is görcsölnek erre.

Mindannyiuknak rendezett körülményei vannak, ők maguk is értékes, tanult emberek, szép, egészséges nők...mégis.

Olyan nők is vannak az ismerettségi körömben, akiknek 30 felett ugyanígy nem jön össze a baba és szomorú azt látni, hogy mennyi energia, pénz, kivizsgálások halmazain vannak túl továbbra is tanácstalanul, egyre reménytelenebbül. Volt olyan is, akinek erre a rágörcsölésre, sorozatos sikertelenségre ráment a házassága, a másiknak is a stabil párkapcsolata.

Ez szomorú.


Lehetséges, hogy csak a mikrokörnyezetemből általánosítok, de azt veszem észre, hogy egyrészt a tanulmányok (egyetem, gyakorlat vagy phd, doktori stb.) és az anyagiag miatt nagyon kitolódik a gyermekvállalás. Amikor pedig közel a 30hoz mégis lesz remény, elkezdenek próbálkozni a párok komolyan, akkor egyre többüknél derülnek ki mindenféle eü gondok, sikertelenség.

Úgy veszem észre, hogy sokkal több meddőség, kényszerű gyermektelenség van mostanában, mint 10-20-30 évvel korábban. Nem tudom ennek az okát én sem, de nem jó ez a tendencia.

2014. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
82%
19 Szerintem egyértelműen az az oka, hogy régebben 25 alatt szültek, ma pedig 35 felett. Én vagyok most 33, gyerek nincs, van két miómám, nehezítené a terhességet, de egyenlőre nem is tervezek ilyesmit, a lényeg, huszonéves koromban nem voltak ott azok a miómák, könnyebben teherbe eshettem volna. A nők hamar öregszenek gyermekvállalási szempontból.
2014. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!