Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a párom kezd...

Mit tegyek ha a párom kezd egy kicsit önzővé válni?

Figyelt kérdés

Szépen alakul, formálódik a kapcsolatunk, most viszont történt egy-két dolog ami kicsit zavar. Lassan egy éve vagyunk együtt, de közös kasszán még csak fél éve. Sokat dolgoztunk a nyáron, hogy legyen elég pénz mindenre és hogy tudjunk félre rakni, ugyanis mind a ketten tanulunk még. Az elején még jó ötletnek tűnt ez a közös kassza dolog, de most már nem annyira tetszik. Párom kitalálta, hogy neki kell egy új tv. Jó oké, felesben megvettük. Azt azért hozzátenném, hogy még nem élünk együtt, a tv-t szinte csak ő használja. Amint megkaptam a pénzt a munkahelyemen, ő azonnal tette bele az otthoni perselybe. Alig maradt nálam 2-3 ezer forint.Ő meg persze 8000 forintos farmert vett, 2 Nike sportcipőt, bőrkabátot és még sorolhatnám. Ha én akartam venni egy ruhát az volt a válasz: minek nekem úgy is rengeteg van. Kezdem azt érezni, hogy én kb a semmiért dolgoztam mert egy cipőt vettem a pénzből, meg jórészt tisztálkodási szereket. Elméletileg azért dolgoztam 12 órákat naponta, hogy elkezdhessem a jogsit. De arra nincs pénz, mert ki kell fizetni párom telefonrészleteit, ami még durván 50 ezer forint. Kezdem azt érezni, hogy a párom önző kezd lenni. Beszéltem már vele párszor erről, de mindig azt mondta, hogy ő nem veszi el tőlem a pénzt, csak ha nálam lenne én elszórnám. Pedig ez nem így van, megtanultam beosztani. Mit tegyek, hogy változtassak egy kicsit a jelenlegi helyzeten?


22/L


2014. szept. 5. 17:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Na, sikerült :D

Szóval a mit tegyek részre a válasz: ne add oda neki a pénzed, ilyen egyszerű. Legyen eszed.

2014. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez tipikusan az a helyzet, hogy add ide a pénzedet, én majd beosztom, hoyg NEKEM mindenre jusson, NEKED elég annyi, ha ideadhatod nekem.


A helyedben sürgösen kilépnék ebböl a kapcsolatból (ami nem is kapcsolat), visszakérném a tv-be fektetet pénz felét, és elküldeném au illletöt.

2014. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%
Velem nem akarsz közös kasszán lenni? Kéne egy új laptop.
2014. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
Vedd észre, hogy lehúz pénzzel. Próbáld visszaszerezni a tv rád eső részét, aztán menekülj ettől a pasitól.
2014. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem nálatok mi a célja a közös kasszának, ha együtt sem éltek?!

A helyedben visszakérném/visszaszerezném a pénzem, amit ő nagyvonalúan elköltött és lelépnék, ha a pénzt nem adja vissza vinném a tévét, ha nem kell neked max. eladod, ez némileg kárpótol.

Egyébként le vagyok döbbenve, hogy ilyen "férfiak" léteznek, az ilyet névvel személyes adatokkal kéne hirdetni, nehogy még egy nő összeszűrje a levet vele.

Azt se értem mondjuk mi közöd van az ő tartozásaihoz? Ha Teréz anya szeretnél lenni, inkább a rászzorulókon segíts.

2014. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

A párod nem KEZD és nem KICSIT önzövé válni, kezdettöl kihasznál téged.


1. Közös kasszának CSAK akkor van értelme, hoyg egy háztartásban éltek, ÉS közösen döntötök minden kiadásról.


2. A közös kasszához MINDKÉT félnek hozza kellene férnie, nem az EGYIK elteszi (és utána elkölti) az összeset, a másik meg esetleg zsebpénzt kap.


3. Mit tegyél: ne add oda a pénzedet, kérd vissza a a TV-re költött összeg felét és keress másik párt magadnak.

2014. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetsz ennyire butus?


Nem veszed észre, hogy durván kihasznál? te meg önként neki adod a pénzedet.


"ő nem veszi el tőlem a pénzt, csak ha nálam lenne én elszórnám."

Így ő szórja el, amire akarja.


Ez nem a "kicsit önző" kategória, hanem a pofátlan lenyúlásé.


Csak azt nem értem, hogy te ebbe hogyan mehettél bele :)

2014. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, hogy változtassak egy kicsit a jelenlegi helyzeten?"


Rúgd ki azonnal.

Túl fiatal vagy, hogy pénzelj egy pasit, mert dug.


"Szépen alakul, formálódik a kapcsolatunk"

Na persze. Max. az ő anyagi helyzete. Örül, hogy talált egy olyan balekot, mint te vagy. Addig kedves veled, amíg a tolod a pénzt neki.

ELgondolkoztál, hogy egy ilyen pasival milyen életed lenne?

2014. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen a kérdésen padlót fogtam. Most komolyan hagyod, hogy elvegye azt a pénzt, amiért te 12 órákat gürizel? Hogy hagyhatod ezt? A párod gyakorlatilag hülyét csinál belőled. Nem akarok túlzásokba esni, de ez egy kicsit olyan, mintha egy "rabszolga" lennél. 12 órákat gürizel azért, hogy ő elköltse a pénzedet. És te csinálsz rabszolgát magadból. Ráadásul mindezt fél év után, amikor még meg se lehet igazán ismerni valakit. De a párod most jól kimutatta a foga fehérjét.
2014. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ébresztő!!!

Vedd észre, párod csúnyán kihasznál, és ne haragudj, de látatlanban is azt mondom, nem szeret téged, addig tart meg, amíg megszedi magát egy kicsit. Ne adj neki többet semmi pénzt, ne légy ennyire naiv, ne azért dolgozz hogy 3 ezer ft. maradjon neked. Együtt sem éltek, és közös kasszán vagytok...biztos vagyok, hogy ez az ő ötlete volt. Bár annak nevezitek, ez nem közös kassza, te egyszerűen a pénzt, amiért dolgozol, oda adod egy pasinak. Ne légy buta. Elhiszem, hogy fiatal vagy és tapasztalatlan, de hallgass azokra, akik itt ismeretlenül is fel akarják nyitni a szemed. NE adj neki semmit. Amit tudsz, kérj vissza tőle, aztán felejtsd el. Saját érdekedben, mielőtt arra eszmélsz, hogy ot állsz majd a nagy semmivel, és semmit nem tudsz felmutatni a keresetedből.

Ha nem tudsz vissza szerezni semmit, akkor legyen ez a tanulópénz, de tudd, ilyet ne csinálj többet!

2014. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!