Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a párom kezd...

Mit tegyek ha a párom kezd egy kicsit önzővé válni?

Figyelt kérdés

Szépen alakul, formálódik a kapcsolatunk, most viszont történt egy-két dolog ami kicsit zavar. Lassan egy éve vagyunk együtt, de közös kasszán még csak fél éve. Sokat dolgoztunk a nyáron, hogy legyen elég pénz mindenre és hogy tudjunk félre rakni, ugyanis mind a ketten tanulunk még. Az elején még jó ötletnek tűnt ez a közös kassza dolog, de most már nem annyira tetszik. Párom kitalálta, hogy neki kell egy új tv. Jó oké, felesben megvettük. Azt azért hozzátenném, hogy még nem élünk együtt, a tv-t szinte csak ő használja. Amint megkaptam a pénzt a munkahelyemen, ő azonnal tette bele az otthoni perselybe. Alig maradt nálam 2-3 ezer forint.Ő meg persze 8000 forintos farmert vett, 2 Nike sportcipőt, bőrkabátot és még sorolhatnám. Ha én akartam venni egy ruhát az volt a válasz: minek nekem úgy is rengeteg van. Kezdem azt érezni, hogy én kb a semmiért dolgoztam mert egy cipőt vettem a pénzből, meg jórészt tisztálkodási szereket. Elméletileg azért dolgoztam 12 órákat naponta, hogy elkezdhessem a jogsit. De arra nincs pénz, mert ki kell fizetni párom telefonrészleteit, ami még durván 50 ezer forint. Kezdem azt érezni, hogy a párom önző kezd lenni. Beszéltem már vele párszor erről, de mindig azt mondta, hogy ő nem veszi el tőlem a pénzt, csak ha nálam lenne én elszórnám. Pedig ez nem így van, megtanultam beosztani. Mit tegyek, hogy változtassak egy kicsit a jelenlegi helyzeten?


22/L


2014. szept. 5. 17:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Számomra egy kicsit felelőtlennek, naivnak tűnsz.

Egy éve sem vagytok együtt, de már egy féléve közös kasszán vagytok, pedig együtt sem laktok. Hol van az az otthoni persely, ahova kerül a pénz?

Ki mondta, hogy legyetek közös kasszán? Ő hozta fel?


És egy bántónak tűnő kérdés a végére, de nem megsérteni szeretnélek: biztos vagy benne, hogy a fiúd azért van veled, mert szeret?

2014. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Na szépen szerezd vissza a kis pénzed,még a tv fele részét is és tipli.Nála az van ami a tied az az övé is,de ami az övé ahoz neked közöd nincs!te nem érzed hülyét csinál belőled?ne azért dolgozzál neki minél több legyen.Dobd a fickót és fuss!
2014. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

? egy éve vagytok párkapcsolatban, nem éltek együtt de fél éve közös kasszán vagytok?


Ez melyikőtök ötlete volt?


A közös kasszának akkor van értelme, ha együtt éltek, egy háztartásban. Az az értelme, hogy ha már egy fedél alatt vagytok és magatokról kell gondoskodni, akkor ne kelljen minden nap átbogarászni a számlákat, hogy enyém-tied, hanem megy ömlesztve az egész.


Ha ez nem kamu kérdés, akkor szerintem nagyon gyorsan beszéld meg vele, hogy kiszállsz ebből a közös kassza buliból, mert nem önző, hanem - azokból kiindulva amiket írtál, mire költitek(?!) - konkrétan lenyúl téged.

2014. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 csabika1971 ***** válasza:
95%

Igen, egyet értek az előttem szólóval. Kicsit (meg ne sértődj) részedről naivnak tűnik ez az állapot. Közös kasza de külön éltek, az vicc?

Másrészt a párod biztosan szeret téged, és nem csak kihasznál?

Mert ez nem látszik másnak. Te meg beletörődőn hagyod. Aki szerelmes az igyekszik a másik kedvében járni. Ő mikor tett te érted valamit (ami még ne adj isten pénzbe is került)?

Lehet átkelne gondolnod élet képes-e az a kapcsolat, mielőtt még több pénzt beleölsz. Mert hallomásra ez csak az egyik oldalról szól a szerelemről, mert csak kihasználnak. (Bocs)

2014. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Mi a francnak közös kassza ha még nem is éltek együtt? És főleg minek lett a közös pénzből NEKI tv vásárolva? Másfél év után... És ha szakítotok? Viszed a pénz felét? Meg a farmere felét? Ő meg a cipőd felét?


A közös kasszának akkor van értelme, ha közös dolgokat vásároltok, közösen fizetitek belőle a közös rezsit. Így, ahogy ti csináljátok, hát szerintem nem sok...

2014. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Jav: nem a pénz felét, hanem a tv felét viszed-e majd magaddal...
2014. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát, amint elnézem együtt ti bizti nem fogtok megöregedni.
2014. szept. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Nos kérd meg, vagyis mondd neki, hogy úgy gondolod korai a közös kassza. Ha megértő és elfogadó feléd, akkor nem fog picsogni. Sőt akár a tv-s pénzt is visszakérheted, mert meggondoltad magad. Vagy ha azt nem, kérd meg szálljon be a jogsiba a következő fizetéskor.

Ennyi idősen inkább magadat építsd-szépítsd.


Riasztó jel:

-párodnak az a véleménye rólad, hogy elszórnád a pénzt. mégis milyen jogon állít ilyet?


Remélem sikerül megoldani a konfliktust. Kíváncsi vagyok, hogy döntesz végül.

2014. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Menekülj ebből a kapcsolatból!
2014. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Már ne is haragudj, de nem is éltek együtt, így NAGYON túlzás a közös kassza, főleg ebben a formában. Nagyon kihasználós szagú történet ez, ne hagyd magad.

A közös dolgokat felezzétek (élelmiszerek, amiket együtt fogyasztotok el), meg persze meg lehet ezzel-azzal lepni a másikat, de hogy saját lakásod sincs, és a párodnak fizeted a telefonját meg a tévéjét (mert igen, NEKI vettetek jelenleg), miközben a jogosítvány lényegesebb hasznosabb lenne számodra, na ez TULZAS.

O szorja el a TE penzed, efelol ne legzen ketseged.


Bocsi, atallitottam veletlenul a billentyuyetet, es ra kell jonnom, hogy allitsam vissza.

2014. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!