Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az elvárásuk vagy sem?...

Jogos az elvárásuk vagy sem? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A (anyai) nagyapám beteg, már jó pár hete kórházban van. Nagymamám már régen meghalt. A nagyapám egy városban lakik a testvérével és a testvérének a férjével, valamint együtt lakik nagybátyámmal és a nagybátyám élettársával. Mi kb. 300 km-re, az ország másik végében lakunk. Mikor beteg lett, minden hétvégén elmentünk hozzájuk, bent voltunk a kórházban egy fél napot, volt olyan, hogy az egész hétvégét ott töltöttük. Anyumnak nincs több szabadsága, így hétvégente megyünk. Viszont ez anyagilag elég költséges, meg most kezdődött a suli, nekem tandíjat is kell fizetnem.

A nagyapám testvéréék szerint ez tűrhetetlen, hogy anyum nem gondoskodik az apjáról, nem látja el, mert hogy ők már ezt nem bírják, idősek, belefáradtak abba, hogy egész nap ott üljenek a kórházban. Anyum mondta, hogy nem tud mit csinálni, neki is családja van, akit el kell látnia, meg ő is fáradt, szeretne pihenni, ráadásul jövő héttől továbbképzésre kell járnia, így nem is tud menni hétvégén sem.

Nagyapám nem is várja el, hogy menjen. Mindennap beszélünk vele többször is telefonon. Kinek van igaza? Jogos az elvárás, hogy anyumnak itt kellene hagyni bennünket, meg a munkahelyén szabadságot kikönyörögnie, hogy elmehessen és hetekig ottmaradhasson, ha kell?

Előre is köszönöm.


2014. szept. 5. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Egy öreg emberről gondoskodni kell, de ha nem tudnak miatta saját magukról gondoskodni, akkor természetesen ennek is lőttek. Nem várhassák el anyukádtól, hogy ennyiszer ki-be futkosson az ország egyik részéből a másikba. Ez felháborító. Nektek van igazatok. Azért 300-300 kilométer hetente eléggé sok és a benzin se kevés. Azt is beleszámítva, hogy az út legalább 3-4 óra.
2014. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt nem jogos az elvárás, másrészt lényegtelen, hogy jogos-e vagy sem, ha egyszer teljesíthetetlen.

Attól, hogy a nagyapád testvére és a másik gyereke hisztizik, anyukádnak még nem lesz sem több szabadsága, sem több pénze.

2014. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Mivel a nagybátyád éppúgy a nagyapád gyereke, mint édesanyád, a lehetőségei szerint neki éppúgy gondoskodnia kell az apjáról, mint édesanyának. Tekintve, hogy ti az ország másik felében laktok, és eddig rendszeresen látogattátok, szerintem nem jogos a felháborodásuk.


Másrészről a "nekem is van családom" meg a "fáradt vagyok, pihenni akarok" nem jó indokok. (A 300 km távolság és a munkahely megtartása annál inkább.) 1. A "családba" nem csak az ember párja, gyerekei, de a szülei is beletartoznak. 2. Ha esetleg a közeljövőben a nagyapád meghal, akkor már nem fog tudni több időt együtt tölteni vele...


De nem írtad, hogy milyen súlyos a nagyapád állapota. Minél súlyosabb, annál inkább megpróbálnék megmozgatni minden követ, hogy odamenjek.

2014. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2%
Persze hogy jogos, ha örököli akar majd akkor tegyen is érte. Vagy mondjon le az örökségről aztán az az egy gyerek majd ellátja érte.
2014. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
elore láthatólag meddig lesz a papa kórházban? ha még hosszabb ideig, akor hozzátok el a ti varosotok korhazaba.Ha igy nem látják el, kb egy délelőtt alatt elintezheto, h nálatok legyen ideiglenes lakcíme. ..igy ti is tudjátok látogatni, és a testvéreknek sem kell...
2014. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Egyet értek az előttem szólóval. Ami családunkban is volt már olyan, hogy "elhozatták" az idős rokont, hogy megoldják a látogatást, ápolást. Sőt idősek otthonába is oda került, ahol a lánya élt, így könnyebb volt mindenkinek.


Egyébként, én nem várnám el hogy az ország másik feléből gondoskodjon valaki a rokonáról. Lehetetlen.

2014. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21%

Pedig igazuk van, idős emberekről van szó.

Anyukád a lánya, neki is tennie kéne valamit. Legalább pénzzel segítsen be az édesapja ápolásába.

2014. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!