Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, a szüleimnek...

Kinek van igaza, a szüleimnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. A szüleimmel és a testvéreimmel élek együtt jelenleg (a koleszos évek alatt a párommal laktam). A házat még a vér szerinti apám szülei iratták rám, mikor apám lemondott rólam. A párommal jövő tavaszra tervezzük az esküvőt, ezzel párhuzamosan már a babát is terveztük. Kiderült, hogy már úton is van a pici, ezért felvetettem a szüleimnek, hogy a párom már most hozzánk költözhetne. Legnagyobb meglepetésemre nagyon felháborodtak, mondván, nem elég, hogy egy visító csecsemőt is a nyakukra szülök, még azt is elvárnám, hogy egy idegent is kerülgetniük kelljen. Elég nagy balhé lett az egészből és már nem is tudom mit gondoljak.

Arra jó voltam, hogy hitelt vegyek fel a felújításokra, de arra nem, hogy a családommal együtt ott éljek.


2014. aug. 21. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz napjuk lehetett, és ezért viselkedtek így.

Az viszont furcsa, hogy miért tartják idegennek? Alig vitted el magaddal hozzájuk, hogy bemutasd? Akkor megértem, hogy idegennek tartják.


Ha el tudjátok tartani magatokat, és nem a szüleid pénzelnek, akkor nincs gond, hogy odaköltözzön.

2014. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Na varjunk csak, a haz a tied, akkor ok vannak a te nyakadon, nem te az ovoken, nem?
2014. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nehéz eset. Neked több igazságod van, hiszen a ház a tied. Viszont a fenntartást, számlákat stb. anyukád és párja fizették (gondolom).

A felvett hiteleket te fizetted, vagy nem?

2014. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha így áll a helyzet, akkor nézzük jogilag: ők szívességi lakáshasználók évek óta, lakbért gondolom, nem fizettek neked. A számlákat fizetik, ez természetes, a saját fogyasztásuk. A gyerekük vagy, eltartottak, ez szintén természetes (sőt 18 éves korodig kötelesek is voltak erre). Te vettél fel hitel a fejújításra, vagyis a tudatában vannak, hogy a ház a tied. Én meg tudatnám velük, hogy ha ennyire zavarja őket az én jelenlétem és a családomé (férj +majdani gyerek), akkor lehet elkezdeni csomagolni, és odaköltözni, ahol nem vagytok nekik útban. Ne tőled várják már, hogy van egy házad, amihez nekik az égvilágon semmi közük, hiszen nem is tőlük vagy az ő családjuktól kaptad, és még te menj majd el a férjeddel albérletbe vagy a fene tudja hova. Évekig így is jó pénzt spóroltak meg azon, hogy nem kellett nekik lakásra költeni, azalatt félretehettek volna erre az időre, amikor nyilvánvaló, hogy használnád az ingatlanodat. Vagy úgy gondolták, hogy azt csak úgy nekik ajándékozod, te meg majd tengődsz egy lyukban és gyűjtesz másikra?
2014. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Tehát az ingatlan 100%-ig a te tulajdonod? Terhelt-e haszonélvezettel? Történt-e értéknövelő felújítás, mióta az ingatlan a te nevedre került?

A tények ismeretében tudjuk megmondani, kinek van igaza.

2014. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A ház a tied, az lakik ott, akinek megengeded.
2014. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tiéd a ház, akkor nincs sok beleszólásuk.
2014. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A ház a tiéd, a hitel a te neveden van, ők amivel beszálltak az a rezsi rájuk eső fele hivatalosan. Gondolom nem írtatok papírt arról, hogy mennyivel szálltak bele pluszban a hiteltörlesztésbe, stb. Így tehát ahhoz sincs joguk, hogy a te életedet korlátozzák, és ahhoz se, hogy megmondják, ki mehet oda látogatóba, vagy lakni. Ellenben te megmondhatod, hogy kit engedsz be a házadba, akár lakni, akár látogatóba, így te korlátozhatnád az ő ismerősi körüket, ha akarnád. Én a helyedben odaköltöztetném a páromat, és megmondanám, hogy akinek nem tetszik, annak kívül tágasabb. De egyébként is megkérném őket, hogy fél éven belül (ennyi idő alatt össze lehet spórolni egy tisztességes albérletre) húzzanak el, mert te és a családod (apa, anya, gyerek)fogtok ott lakni.
2014. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Költözz albérletbe.
2014. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!