Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a régi nevelési...

Mit gondoltok a régi nevelési módszerről, titeket hogyan neveltek fel?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés...

De attól még megkérdezem, hogy mit gondoltok róla, titeket így neveltek-e fel (pontosabban a pálcás-megveréses "nevelés"re gondolok), és van e vele megalázó/ciki "élményetek"?

Én szerintem felesleges megverni a gyereket, a jó szülő verés nélkül is megtudja nevelni a gyerekét.

De várom a ti véleméyeiteket!


2010. jan. 17. 17:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
74%

15:57 vagyok


02:26-nak


Ez azért iszonyú durva! Az ilyen tanárnak simán börtönben lenne a helye!

Hogy bírtátok ezt gyerekként elviselni?

Bennem az az egy alkalom is mély nyomot hagyott, amikor egy barátom szeme láttára vertek el otthon (egyébként megérdemeltem) ruhaszárító kötéllel. Amúgy azt is megbánták a szüleim, csak akkor hirtelen eldurrant az agyuk. Abban sem a fájdalom volt a legrosszabb (bár az sem volt semmi :D), hanem az, hogy más előtt csinálták és nyár lévén csak egy fürdőnadrág volt rajtam, amit le kellett tolnom, azaz meztelenül kaptam.

De, hogy az osztály előtt? Nem irigyellek! :(

2010. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
79%
Általános iskolás 3. osztályos voltam,amikor nem tudom miért,bezártam egy lány osztálytársam a wc-be.Bementem a terembe,jött a tanár,névsor,hol van xy?Erre én csend.Mikor a többiek elmondták,hogy bezártam,kihozta onnan a nő a kislányt,engem a tanári asztal elé állított,szembe a többieknek,és megkérdezte miért csináltam.Nem tudtam megmondani.Kaptam egy pofont.Megint megkérdezte,megint kaptam egyet.Nem tudom pontosan mennyit kaphattam,nagyon sírtam is már,egy másik tanárnő hívta fel anyukámat,hogy azonnal jöjjön.Aztán már csak arra emlékszem,hogy anyu a hajánál fogva húzta ki a nőt a teremből,engem és a többi gyereket pedig bent tartott a másik tanárnő az osztályban.Kirúgták,anyu nem lett feljelentve.Nem tudom miért szállt el az agya ennek a nőnek,még kicsi voltam,és ez csak kis csíny volt.
2010. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
79%

Volt egy sulis,nagyon ciki történetem.

Uszodába mentünk,szóltam az ofönek,hogy nem szeretnék úszni,mert megjött.Oké,én csak sétálgassak.Egyszer csak jön vissza,és a kezembe nyom egy csomag betétet.Mondom neki,hogy nem kell,van nálam minden,csak szóltam,hogy nem szeretnék úszni.Erre a nő,mindenki füle hallatára el kezdett velem ordibálni,hogy én ne csináljak belőle hülyét,mit képzelek,ő ezért küldte el a férjét patikába...stb.Nagyon égő volt.

Hazafelé a vonaton is mindenkivel ezt tárgyalta.

Másnap az iskolában rákérdezett,hogy milyen vallású vagyok,meg sem várta míg válaszolok:Ja tudom,ateista.

Nagyon égő volt.Utána nem akartam többet menni úszásra.Persze kaptam ezért is mert hát az ugye kötelező... ezek olyan sokáig megmaradnak az emberben.

2010. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

02:26-os: Tényleg nagyon durva! Ez azért már...

A 43 évesnek: Persze, gondolom nem mindenhol volt akkoriban ez szokás, ahol most lakom, akkor még körmös volt, de pl anyukám 49 éves, innen messze lakott kiskorában, és ott sem volt.

2010. jan. 21. 21:30
 35/40 A kérdező kommentje:

Nálunk az iskolában a legnagyobb büntetés elsőben a fekete pont, másodiktól-negyedikig az 1es, felsőben pedig az osztályfőnöki/igazgatói/ volt, meg volt még valami aminek nem tudom a nevét.

Persze alsóban emlékszem, volt mikor a tanító néni 1-2 gyereknek adott 1-1 pofont, de ez nem sokszor volt, és akkor már tényleg nagyon elszaladt a ló.

2010. jan. 21. 21:48
 36/40 A kérdező kommentje:

elszaladt a ló velük*

De nekem már ezek a büntetések is elég nagyok voltak, és úgy emlékszem egyszer kaptam magaviselet 1est másodikban levelezés miatt, elsőben pedig egyszer figyelmeztetést, de már ezek miatt szégyelltem magam. És érdekes, hogy én jó tanuló voltam, mindig 5ösöket kaptam, barátnőm pedig nem annyira 3-4es között, mégis mikor másodikban leveleztünk és egyest kaptunk ő sírt engem pedig nem érdekelt különösebben, de szégyelltem magam. De ebben az egészben csak az nem volt igaszságos, hogy kb fél osztálynak (22-ből) elküldtük a levelet, válaszoltak is rá, de csak 5-en kaptunk büntetést...

2010. jan. 21. 21:53
 37/40 anonim válasza:
87%

Sziasztok! Miota tudom az eszem, azota megfogadtam, hogy a gyerekeimet SOHA nem fogom verni... Anyam minket allandoan vert, a hugomat egyszer addig nyomta a viz ala, amig be nem lilult a feje a levegohiany miatt, ocsemnek meg eltorte a kezet. Rengetegszer gondoltunk ra, hogy szolunk a gyamugyeseknek, mentunk volna inkabb valami intezetbe, de nem mertunk beszelni rola senkinek. Gyulolom anyamat a mai napig, amiert ennyire elrontotta a gyerekkoromat, de a tiszteletet megkapja, hiszen megis csak neki koszonhetem az eletem...


Azota van 3 szep babam, imadom oket, es akarhanyszor azon a ponton vagyok, hogy jol elkalapaljam a gyerekeimet, mert egesz nap mindenen hisztiznek, mindig eszembe jut a gyerekkorom, es inkabb ugy dontok, kikiabalom magambol. Nem erdemes verni a gyerekeket.


(Ennek ellenere nalunk is elofordul egy kezrecsapas, vagy egy kisebb pofon, de utana a "ket fel" bocsanatot ker egymastol, fuggetlenul attol, hogy kinek volt igaza!)

2010. márc. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
62%
Hát azért egy 3. osztályosnak ne legyenek már ilyen hülye csínjei és azt tudja már megmondani hogy mit miért tesz! Sosem értettem miért jó a gyerekeknek rosszalkodni (gyerekként sem érettem a többieket...) A másiknak tudod milyen rossz az? Én egyszer alsós koromban beszorultam a wc-be mert nem nyílt az ajtót, hát egy horror volt! :S
2010. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
92%
kell a verés, jellemnevelő hatású! De nem pálcával kell verni, egy gyereket, hanem pofonnal. Néha kell egy hónapban két pofon a gyerekeknek hogy el ne kanászosodjanak, zudom met ezt apám mesélte nekem.
2010. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nevelés
2016. jan. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!