Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a régi nevelési...

Mit gondoltok a régi nevelési módszerről, titeket hogyan neveltek fel?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés...

De attól még megkérdezem, hogy mit gondoltok róla, titeket így neveltek-e fel (pontosabban a pálcás-megveréses "nevelés"re gondolok), és van e vele megalázó/ciki "élményetek"?

Én szerintem felesleges megverni a gyereket, a jó szülő verés nélkül is megtudja nevelni a gyerekét.

De várom a ti véleméyeiteket!


2010. jan. 17. 17:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó előttihez: ami ma az iskolákban megy, az kriminális. A tanárnak minden eszköz ki lett véve a kezéből, a diáknak meg "jogai vannak". Nesze neked mai liberális demokratikus kormányzat. Milyen minkavállalók lesznek a mai gyerekekből?
2010. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Huh!

Hát először is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Engem is pont úgy neveltek fel, mint a kedves első válaszolót!

Mint mondtam, én nem támogatom a gyerek megverését, de ha a pálcás-nadrágszíjás-megverős és a mindent-megengednek-nem-izgatják-mit-csinál-a-gyerek között kell választani, természetesen szerintem is még mindig jobb az első.

Az én édesanyám is tanárnő (még mindig), és ő is panaszkodik arra, hogy mostanában sokkal több a szemtelen gyerek. Szerencsére nem mondta még neki senki, hogy k*rva anyád, de ha mondaná is valaki, biztos személyesen ellátogatnák a kedves anyukához-apukához megdícsérni őket és a gyereket, hogy milyen magaviseletű, persze ilyenkor a szülők legtöbbször csak néznek, hogy az ő gyerekük nem ilyen.

2010. jan. 17. 19:06
 13/40 anonim ***** válasza:
96%
Engem sosem vertek. Néha, ha megérdemeltem, kaptam egy-két pofont, de szereintem az kell is.
2010. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim válasza:
47%
fhú de elegem van ebból a "bezzeg az én időmben" szövegből....
2010. jan. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
97%

Néha kaptam fenekelést (fakanál, műanyag játékkard, egyszer ruhaszárító kötél), egyszer fordult elő, hogy más előtt. De mindig magyarázat is volt utána hozzá, meg elbeszélgetés. Inkább a leszidás volt a jellemző nálunk. Néhány pofont is kaptam. Nem tudom, de ez természetesnek tűnt akkoriban, a többi osztálytársam meg haverom is kapott odahaza időnként verést. Nem dőlt össze tőle a világ. Sohasem haragudtam ezért a szüleimre és igen, igazuk is volt általában.


Csak ma megy ez a finnyogás, hogy "jajjj, nem szabad megütni azt a gyereket!" Ha egy szülőnél kizárólag abból áll a nevelés, hogy üt, akkor az tényleg a nevelés csődje. De ha néha elcsattan egy-egy pofon, vagy kap a gyerek a fenekére, az nem a világ vége.

2010. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. A gyerekek sajnos ma olyan világban nőnek fel, hogy tisztában vannak a "jogaikkal", és nagyon hamar kiismerik, hogy hiába mond anya, apa bármit, ha az ellenkezőjét is cisnálja, nem történik semmi, esetleg megint mond valamit.

Én úgy gondolom, hogy egy nevelés lényege, hogy következetes legyen. Ha valamit egyszer elnézek a gyerekemnek, azt ő többször is meg fogja tenni. És igenis használni kell a büntetéses rendszert is. Kinek melyik módszer szimpatikus. Lehet az eltiltás valamitől (számítógép, tv, játszótérre, barátokhoz menés, sport), csak az nem mindig jó, mert nem biztos, hogy a gyereknek arra van szüksége, hogy eltiltsam a sporttól, vagyis nem feltétlen tesz jót, pluszban sok gyerekre nem lehet vele hatni, mert nincsenek olyan dolgaik, amik nélkül ne bírnának ki pár napot. De itt szerintem jó lehet az, hogy mondjuk, jó, akkor ma nem megyünk le a játszótérre (kicsi gyereknél), nem megyünk el fagyizni (pedig be volt ígérve).

Aztán lehet még a menj a szobádba és gondolkozz egy kicsit. Ez is hatásos is lehet, meg nem is. Ha a gyerek tényleg rájön magától, hogy rosszat tett, végiggondolja, akkor rendben, és után kicsit higgadtabban mindkét részről el lehet vele beszélgetni.

De vannak esetek, amikor jól jön a popsira, kézre ütés. Pl. felesleges lenne eltiltani valamitől a gyereket, amikor meghúzza a macska farkát, viszont azzal, hogy rácsapunk a kezére, mégiscsak valamilyen szinten tudatosítjuk benne, hogy az egy negatív dolog.


De. Mindemellett nagyon fontos a dícséret is. A jót és a rosszat ugyanúgy értékelni kell. Egy köszönöm, ha segít (és ezt már kicsi korban el lehet kezdeni: segíts anyának összepakoni, és ha segít, köszönöm), egy fagyizás, ha jó jegyet kapott, egy finom süti, ha jól viselkedett vendégségben (kicsiknél), pluszban dícsérő szavak.

És így fogja a gyerek megtanulni elkülöníteni a jót és a rosszt.

2010. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2010. jan. 19. 18:11
 18/40 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom milyen pálcás verésre gondolsz. Én ugyan már 40 éves vagyok, de ez már nem volt divat a mi időnkben sem. Sosem vertek, ugyan úgy neveltek, mint a mostani illetve titeket 20 éveseket, ahogy itt olvasgatom. Nagyon jó baráti kapcsolatunk volt, főleg anyuval, a mai napig is, de apu sem bántott sosem, legfeljebb ha kellett az ő feladata volt erélyesebben rám szólni.

Nekem is van 2 gyerekem, elég nagyocskák már, de sosem vertem el őket, ennek ellenére jó gyerkőcök, nincs velük gondom.

2010. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
94%
Engem összesen kétszer pofoztak meg, de azok sem voltak nagyok. Anyukám normálisan elmondta ha rosszat csináltam, én szótfogadtam, és értelmes emberi lény lettem. Sőt, szerintem normálisabb vagyok mint az osztálytársaim többsége, akiket ütöttek-vágtak.. : ) 16/L
2010. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Hát én se nagyon tudom mikor volt ez a szokás, vagy te szavaddal élve divat, csak annyit tudok, hogy régen így is nevelték a gyerekeket. Én még közel se vagyok 40, szóval nem tudom, lehet hogy 70' körül már nem ez volt a normális, de előtte valamennyivel úgytudom igen.

Én akiket ismerek 45 éves körülieket, azoknál még az iskolában ez volt a szokás. (mármint a körömös)

2010. jan. 19. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!