Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy kopogjanak?

Figyelt kérdés

Természetesen külön szobám van, így amikor mondani akarnak valamit, vagy csak be akarnak jönni a szobámba, egyszerűen benyitnak, mert ők úgy vannak vele, hogy nehogymár a saját házukban kopogniuk kelljen, és képtelenség megértetni velük hogy én nem azért akarom, hogy kopogjanak, merthogy az olyan "felnőttes", vagy ilyensmi, hanem azért, mert majd' szívrohamot kapok, amikor berontanak. Mostanában meg elkezdtek cukkolni ezzel, pl. képesek egy percig kopogni, aztán megkérdezik, hogy bejöhetnek-e, mire én azt mondom, hogy igen, és tovább mondják, hogy "Biztos?????". Tudom, piti ügynek számít, de engem már rohadtul idegesít. De persze amikor mások itt vannak nálunk, és megkapják a vendégszobát, oda természetesen bekopognak, csak azt nem képesek elfogadni, hogy ugyanezt én is elvárom.


A válaszaitokban fikázást a szüleimről és a kérdésemről nem kérek, köszönöm!


Köszi a segítséget!


2010. jan. 17. 16:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Mi tömb házban élünk, a szobám ajtaja a közös folyosóra nyílik és állandóan belátni. Mikor koleszos voltam, akkor már-már behajtottam (nem csuktam be kilincsre, csak hogy ne lássanak be állandóan) Akkoriban rám is rám törték az ajtót, aztán jött a kioktatás a kopogás és a saját ház témaköréből részükről. Én vettem az adást, mondtam, hogy átérzem, de vegyék figyelembe, ha így folytatják szívrohamot kapok (miattuk :) ) aztán felvetettem, hogy szóljanak, vagy kaparásszanak egyet vagy kettőt az ajtón -finoman-... ilyenkor én meg rögtön ugrok és megyek az ajtóhoz... kivéve, ha kajcsizok, akkor kedvesen kiszólok, hogy kajálok és mindjárt megyek (nem divat már nálunk az együtt evés, sajnos :( ):DDD aztán amint befejeztem, kimegyek és megkérdezem, hogy mit szerettek volna mondani :D

Ha é.apámmal vagyok otthon kettesben, még poént is csinálunk ebből: elkezd kaparászni, én meg visszakaparászok :DDD Vele lehet hülyéskedni :DDDD Aztán nyomok a kezébe egy mogyorós csokit, hogy legyen mit ennie "a kis éhes mókusnak" :D ő meg örül, hogy kap csokit és foglalkozok vele :DDD Jó fej ilyen téren!


Mindketten nyertünk az ügyön:

én nem kapok frászt, van egy kis magánéletem,

Nekik meg nem kell megalázkodniuk a kopogás miatt (ők ennek veszik), és nem lógok a nyakunkon, kvázi, hogy az én ajtóm behajtva nekik be sem kell hajtaniuk az övékét, így van nekik is életük...hallják mikor megyek jövök :DDD

2010. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

.


.


.


.


.


szerelj az ajtódra egy zárat hogy még rakétavetővel se tudjanak berontani ! ... aztán majd megszokják hogy nem tudnak olyan egyszerűen benyitni xD


.


.


.


.

2011. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!