Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy kopogjanak?

Figyelt kérdés

Természetesen külön szobám van, így amikor mondani akarnak valamit, vagy csak be akarnak jönni a szobámba, egyszerűen benyitnak, mert ők úgy vannak vele, hogy nehogymár a saját házukban kopogniuk kelljen, és képtelenség megértetni velük hogy én nem azért akarom, hogy kopogjanak, merthogy az olyan "felnőttes", vagy ilyensmi, hanem azért, mert majd' szívrohamot kapok, amikor berontanak. Mostanában meg elkezdtek cukkolni ezzel, pl. képesek egy percig kopogni, aztán megkérdezik, hogy bejöhetnek-e, mire én azt mondom, hogy igen, és tovább mondják, hogy "Biztos?????". Tudom, piti ügynek számít, de engem már rohadtul idegesít. De persze amikor mások itt vannak nálunk, és megkapják a vendégszobát, oda természetesen bekopognak, csak azt nem képesek elfogadni, hogy ugyanezt én is elvárom.


A válaszaitokban fikázást a szüleimről és a kérdésemről nem kérek, köszönöm!


Köszi a segítséget!


2010. jan. 17. 16:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen normális elvárás részedről. Én azt tenném, hogy a többi szobába /a szülőkébe is/ csak kopogás után próbálnék bejutni. Így talán méltányolnák a kérésedet.
2010. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek mert van amikor én is megijedek!Talán jobb lenne ha tennél ki valami táblát hogy tessék kopogni és ők nem felejtik el
2010. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen megoldás, ha elmondod a zsüleidnek ÉRVEKKEL, hogy miért szeretnéd, ha kopognának.

Nem tudom, mennyi idös vagy, de nálunk a családban az teljesen természetes, hogy már 10 éves korban is CSAK kopogás után megyek be a gyerekekhez, de ugyanezt várom el tölük is, ha az én szobámba akarnának bejönni, illetve egymáshoz is csak igy mennek. Szerintem ez alapvetö dolog.

2010. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk otthon ez úgy volt, hogy ha be lehetett jönni, akkor nyitva volt az ajtó. Ha valaki becsukta az ajtaját, azt jelentette, hogy egyedül szeretne lenni, és akkor nem zavartuk.Nem kell sarkig nyitni, elég, ha nincs kilincsre csukva, csak behajtva, akkor is szabad a járás.De a kilincses tilos.
2010. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Na, és figyelj, én hogy értessem meg a szüleimmel és öcsémmel, hogy kopogjanak a WC-n, és ne nyissanak be, ha látják, hogy bent fény van (kiszűrődik, mert van levegőzőrés az ajtó alján, meg egyáltalán)?
2010. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A magamr részéről én is majd szívrohamot kapok mikor apám teljes erejéből leb.assza(nics rá jobb szó) a kilincset. Főleg mert én háttal ülök eleve az ajtónak. Mintha egy rablógyilkos törne rám...

Talán egy idő mulva megunják a poénkodás és rendesen kopgnak amjd...

2010. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Hm... kulcs?
2010. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. utolsó: egyszerű. zárd be az ajtót. én ezt nem tehetem meg a szobámban, mert kiakadnának :S vagy ha befelé nyílik az ajtó, torlaszold el :)
2010. jan. 17. 16:24
 9/22 A kérdező kommentje:
bocsi, az utolsó a 16:22-esnek szólt, csak amig írtam a komit, írtak még ketten :)
2010. jan. 17. 16:26
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Jogos az elvárásod! Két dolgot próbálnék ki.Egyrészt,ha kopognak és mellette gúnyolódnak,akkor nem foglalkoznék vele,kiszólnék,hogy "Biztos",tök higgadtan és nyugodtan.Elöbb-utóbb leszoknának róla,de remélhetőleg a kopogásról nem.

Másrészt,ha mégse kopognának,akkor bezárnám az ajtót,ha bent vagyok és így kénytelenek lennének.Nem tudom mennyi idős vagy,de intim szféra mindenkinek kell.Nem tudom mennyire vagy problémás,pasizás 12 évesen,füvezés,törvénysértés stb.Gondolom ezek nem állnak fent,hogy még inkább szemmel kell téged tartani.

Egyébként pedig elvárható,hogy tiszteletben tartsák,az a te szobád és jogod van a magánélethez,a szobád a te birodalmad és oda engedély kell,hogy belépjen bárki.Ez nem olyan nagy kérés szerintem,egy kopogás.

2010. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!