Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SZégyellem, hogy sok tesóm...

SZégyellem, hogy sok tesóm van, holnap új suli, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általánosban mindig szekáltak azért mert 5 öcsém van. Jó, nem folyamatosan, de ha valamivel "kellett" mndig erre kaptam paraszt megjegyzést. Ha új emberek közé kerülök akkor is mindenki meglepődnek, kérdezgetnek. Ez engem nagyon zavar. Magamtól nem hozom fel, de ha kérdezgetnek nem tagadhatom le. Kicsi parázok a gimikezdéstől. Gondolom első órán be kell mutatkozni.

Nem vagyunk amúgy csórók, kb. megvan mindenem, ezzel is szvattak már, hogy állam pénzén, pedig nem, apám vállalkozó ebből élünk. A másik amire ugrok, hogy anyummal szekálnak, hogy jól néz ki, pedig mennyien kijöttünk belőle stb. Mit csináljak hogy pozitivan álljak ehhez a témához??? 15F



2014. aug. 31. 17:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Altalanosba engem is cikiztek mert 8an vagyunk tesok es ezert atvittek masik suliba es ott meg azt mondtam hogy ketten vagyunk tesok en meg az ocsem. Vagyis en ugy erzem nem hazudtam, mert kerdeztek van tesod? en meg; van egy ocsem, csak nem folytattam hogy2 hugom 2 noverem es2 battyam is van.

Sokszor ciganyoztak (nem vagyunk azok), meg hasonlok.

2014. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
22%

Nem az orbán az apukád?


Na jó csak vicc volt. Mond azt, hogy apu szereti a természetre bízni a dolgokat, meg van hozzá töké, öö tőkéje.

2014. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
volt egy osztálytársam, akinek 7 testvére (idősebb, fiatalabb egyaránt), de soha senki se csúfolta őket ezért. ők se szégyellték soha, és annyira jó testvérek voltak, hogy inkább irigyelni való volt. ne tagadd le, ne szégyelld, inkább szégyelljék azok magukat akik annyira idióták és éretlenek, hogy ilyennel "viccelődnek"
2014. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%
Tanuld meg leszarni, hogy ki mit mond. Hidd el, a hasznodra válik majd az életben.
2014. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%
Gimiben volt egy osztálytársam. 5en voltak testvérek. Első nap bemutatkozásnál elmondta, és senki nem csodálkozott, senki nem szólt be neki, sőt volt aki irigyelte is. Szerintem ezen nincs mit szégyellni. És tényleg úgy van ahogy írták előttem is, hogy középiskolában azért már máshogy viselkednek az emberek.:)
2014. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

Most gondolj bele, ha valamelyik testvéred pl. téged tagadna le, mert piszkálják a tahók, hogy többen vagytok az átlagnál.


Mi van azon szégyellni való, ami természetes kellene legyen a legtöbb családban. Sok házaspár szeretné, ha egy focicsapatnyi gyermek születne, de nem tehetik meg. A Te Szüleid megtehetik, és minél több gyermek, annál több boldogság. Így van ez a testvérekkel is, ha egymás szeretetére nevelik őket. :-)

2014. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen idétlen beszólásokra csak jót kell nevetni és el kell engedni a füled mellett. Aranyszabály: Ha te nem veszel tudomást a beszólásokra, ha nem reagálsz akkor nem fognak tudni szekálni vele. Csak azokat szekálják, piszkálják akiket lehet, akiket idegesít.

Csak megjegyzem: Az unokatesóm most szülte a 8-dik gyerekét, és az idősebb testvérek még "dicsekszenek " is a picikkel.. Így senki nem piszkálja őket.(nem cigányok)

Vagy ott van egy másik rokon akinek a testvére idén szülte a 13-dik gyerekét. Tanárnői diplomája van a férje is valami diplomás ember, és messze nem érdekli sem a szülőket, sem a idősebb testvéreket, hogy kinek mi a véleménye a nagy családról. Ők elvannak.

2014. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
93%
Ebben semmi szégyen nincs. Az emberek meglepődnek a nem szokványos dolgokon, pl. a sok gyereken. Ezt nem kell magadra venned. Nem hiszem, hogy gimiben csúfolni fognak ez miatt. Nálunk az egyetemen van egy lány, akinek 12 testvére van, egy anyától és apától. Az egyik pszichológiás órán be kellett mutatkoznunk, akkor mondta el. A tanár először ledöbbent, felett neki kíváncsiságból egy-két kérdést(természetesen megkérdezte előtte tőle, hogy szabad-e, a csaj pedig büszkén mondta hogy igen). A lányról kiderült, hogy nagyon vallásosak a szülei(ő nem, mert szabadon választhattak), diplomájuk van és egy hatalmas céget vezetnek. Továbbá elit helyen élnek és mivel ő a legkisebb gyerek a 12 testvére között, ezért már csak neki nincsen diplomája. Durva mi? Ebben semmi szégyen nincs.
2014. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 |Orfeusz| ***** válasza:
89%

Nekem is 4 testvérem van, szüleim sokat dolgoznak, vállalkozók (pont, hogy a vállalkozók tartják el ezt a rohadt országot). Valahogy minket sose szekáltak ezért. Az osztályunkban is van még jópár "nagycsaládos" gyerek, mily meglepő egyikük családja se segélyből él.

17F

2014. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%
pár év és büszke leszel rá.Én speciel irigyellek,a mai világban ritka a nagy család,hát még a működő család.
2014. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!