Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolakezdés hitelből?

Iskolakezdés hitelből?

Figyelt kérdés
Őszintén, van köztünk valaki, vagy ismertek bárkit, aki hitelt vesz fel az iskolakezdéshez? Több cikkben olvasom, hogy előfordul, de a gyerekem a 12. osztályt kezdni, rengeteg szülőt és gyereket ismerek a munkám miatt is, de soha senkitől nem hallottam erről.
2014. aug. 31. 08:58
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Na szóval elsőben és másodikban is ingyen van a tankönyv. Előző voltam.
2014. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
32%
21 Iskolába nem csak füzet meg ceruza kell, hanem annak a gyereknek még számtalan felszerelés is. Ruházat is, nem csak év közben kap egy gyerek cipőt ruhát, hanem év kezdéskor is. Hozzátartozik az iskolához, tudod kedves?
2014. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
67%
A ruházatot ne számold iskolakezdési költségnek, hiszen Te magad írtad, hogy az máskor is kell.
2014. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
felnőtt nőként én is turkálóból öltözöm. ha ott tart a család, hogy hitelt fontolgatnak, akkor ne derogáljon már bemenni a turiba, és megvenni a gyereknek a ruhákat fillérekért.
2014. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

A ruhát én sem venném ide, ami valóban az iskola miatt kötelezően beszerzendő öltözet az a következő: ing/blúz, fekete szoknya/nadrág, tornadressz vagy póló/rövidnadrág páros és egy pár tornacipő.

Ezen felül nem kell semmiből vadiújat venni csak azért mert iskolakezdés van. Főleg azért, mert egy növésben levő gyerek esetében alap, hogy folyamatosan megkapja a méretének megfelelő cipőt és öltözetet.

2014. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

A kérdésed én sem értem, azaz hitelből a sulikezdést nem értem. Ha nincs pénze, mint itt írják, mert munkanélküli, akkor

1. Mire kap hitelt?

2. Miből fizeti?


Nekem 4 gyerkőc van, 1 ált. iskolás, a többi kicsi. Ingyenes lenne a tankönyv, de nem kértük ingyenesen, kifizettem, 20.000 Ft volt. Van 1 Budmil táskája, elég drága volt, de már a 4. vagy 5. évet húzza ki vele. Tolltartója is elég drága volt, de az is a 3. évet kezdi. Ami kellett megvettem, borító, füzet, ceruzák, mondjuk kb 10.000 ment el ilyenekre.

Sokan hozzászámolják az íróasztalt, esetleg számítógépet, laptopot, de mondjuk ezek nem feltételei az iskolakezdésnek.

Ja, és tornacucc: nem hiszem el, hogy 1 póló, 1 melegítő komoly tétel. Jó minőségű tornacipő meg nem eget rengetően nagy összeg.

2014. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

"Bennetek semmi szégyenerzet nincs?! Kész polgárpukkasztas amit csináltok! Hogy kerülne egy 1 osztályos gyereknek 47 ezer forintba a könyve?! Elsőben és mostmar másodikban is. Vagy ti a magániskolai körülményekről beszéltek? Akkor elnézést kérek."



Teljesen igaza van, 2013-tól felmenő rendszerben minden elsős ingyen tankönyvet kap. Szóval ha gyerek nemalapítványi vagy magánsuliba jár egy fillérbe sem kerül a könyv elsős,másodikosaknak.

2014. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
A normális, középosztálybeli családoknál, egy általános iskolás gyerek beiskolázási költségei nem haladják meg a 25-30 ezer forintot, tankönyvvel együtt. Középiskolában pedig maaximum 35 ezer lehet, mivel a nyelvkönyvek ennek a korosztálynak drágábbak. Aki szociálisan rászorul az ingyen kapja. Akinek tartós betegsége van az is. Akinek 3 gyereke van az szintén. Továbbá az iskolák általában ragaszkodnak az évek óta bevált könyveikhez,sőt tapasztalataim szerint ilyen téren az iskolák között sincs túl nagy eltérés. Tehát arra is van lehetőség, hogy a testvérétől megörökolje a könyveket, vagy el lehet kérni egy idősebb gyerektől. Egy gyereknek egy jó minőségű táskára van szüksége, ami hosszú éveket kibír, néhány tanszerre és füzetekre. Testnevelésre pedig egy sötét melegítőre, fehér pólóra és egy sportcipőre van szüksége. Ez kb. a kínaiban 2500 Forint, de a legtöbb gyereknek alapjáraton vannak ilyen ruhái. Akinek ennél többe kerül az iskolakezdés az valamit rosszul csinál. 1. Fejére nőtt a hisztis kölyke és csak a 20 ezer forintos melegítőt hajlandó felvenni. 2. Versenyt csinál belőle, hogy kinek a kölyke a menőbb. Természetesen az is előfordulhat, hogy milliomos a szülő és magániskolába járatja a gyerekét. Ebben az esetben elképzelhetőnek tartom azt is. Hogy az elsős gyerekének 47 ezer forintba kerülnek a könyvei és mellette több millióba a tandíj. A kérdésre válaszolva pedig, az átlag ember össze tud szedni 25 ezer forintot a beiskolázásra, tehát nem hiszem hogy hitelt vesz fel. Aki pedig milliomos, annak pedig minek a hitel?
2014. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Én elitnek számító gimibe jártam, de egyik osztálytársamnál se volt gond az évkezdés, pedig 80% vidékinek számított és kolis volt, valamint kb az osztály harmada Bursát kapott, ja és kb a fele ingyenes tankönyvet, köztük mi is. De mivel az ingyenességhez tartozott a könyvtárba megy vissza a könyv rész, ezért mi inkább megvettük 2.-tól. (az elsős tankönyveim mentek vissza, köztük a történelem és földrajz atlaszom érettségi után) Általános 7.-ben kaptam egy Budmill táskát miután előtte évente-kétévente elnyúztam egy kínait és sikerült meggyőzni anyuékat, hogy bezzeg az osztálytársamnak első óta bírja. Beruháztak rá, szülinapomra kaptam egyet (még előző tanév vége) és még most is egyben van. Kicsit viharvert, de használható. Tolltartóm általános 3. óta egy fémtolltartó mikor már nem volt meghatározva, hogy kétszintes kell. Még egyetemen is azt használom. Plüssmacik vannak rajta, a szélein megkopott a festék de teljesen használható és nekem tetszik. Tornazsákom általános elsőben lett véve. Azóta öcsém használja, aki most általános iskolás. Noname kínai volt. Tornacipőt minden év elején kaptam a kínaiból, kemény 1 ezer forint alatt, kezdetekben talán 500 forint volt. Egy év alatt elhasználtam és kinőttem, így teljesen jó volt. A rövidnadrág legalább 4 évre mindig jó volt. A póló pedig egyen sulis póló volt, mert az volt a kötelező viselet, azt meg gimi elsőben kellett egyszer kifizetni. Szerencsére elég nagyot rendeltünk akkor így hiába nőttem, még ma is jó. Füzeteim mindig a legolcsóbbak voltak, így legalább kiélhettem a dekorálási szenvedélyem. Igaz az elején mindig irigykedtem az osztálytársakra, hogy nekik milyen szép minták vannak a füzetborítón. A ceruza, tollnál meg inkább számított, hogy szépen tudjak írni vele. Arra pedig nem kellett a párszáz forintos, elég volt a 100 forintos toll. Sőt a kedvencem egy 60 forintos legalapabb toll volt. Szóval nálunk nem került egy ökör árába az iskolakezdés sosem. Plusz anyuék minden hónapban félreraktak 1-2 ezer forintot minimum, ami szeptemberre mindig elég volt az esetleges plusz kiadásra. (pont tönkrement az őszi cipőm, kinőttem, stb)


A tankönyveknél pedig mi minden évben kaptunk egy listát, hogy melyik tankönyvből melyik kiadás kell, így ha valakinek meg volt otthon nagyobb testvér miatt annak nem kellett kötelezően rendelni. Kisebb testvéreimnek így már szinte semmi kiadásuk nem volt a tankönyveknél, amik éve óta ugyanazok voltak, mert az enyémek ott voltak és vigyáztam is rájuk.

2014. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

*A normális, középosztálybeli családoknál, egy általános iskolás gyerek beiskolázási költségei nem haladják meg a 25-30 ezer forintot, tankönyvvel együtt.


Aha, álmodba.

2014. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!