Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolakezdés hitelből?

Iskolakezdés hitelből?

Figyelt kérdés
Őszintén, van köztünk valaki, vagy ismertek bárkit, aki hitelt vesz fel az iskolakezdéshez? Több cikkben olvasom, hogy előfordul, de a gyerekem a 12. osztályt kezdni, rengeteg szülőt és gyereket ismerek a munkám miatt is, de soha senkitől nem hallottam erről.
2014. aug. 31. 08:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
85%
Konkrétan én sem hallottam senkitől, de hirdetik a hitelt nyújtók. Egy iskolakezdésnek amúgy nem kéne romba dönteni egy háztartást, csak sikk (tisztelet a kivételnek) minden évben új tolltartó, táska, különleges füzet és borító stb. Természetesen a kinőtt holmikat pótolni kell, füzetre és ceruzára is szükség van, de ésszel és mértékkel.
2014. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
98%
Lehet a te ismerőseid között is van ilyen eset, csak épp nem verik nagy dobra, ezért nem tudsz róla.
2014. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos én hallottam...sőt arról is ogy a karácsonyt abból állják..

Borzaszto..


Nekem azonban nem nehéz erről hallanom, mert pénzügyi tanácsadóként dolgozom, az ilyen családokat prőóbálom kihúzni a csávából, egy a baj, hoggy hozzám későn kerülnek, akkro amikor sok segítség nincs, jobban szeretem, amikor azzal kell foglalkozzak, hogy ne kerüljön valaki ebbe a helyzetbe..tehát az előre gondolkodásban és a pénzügyi biztonság megteremtésében segíthetek.


Az a gond, hogy az emberek nem mernek tanácsot kérni, nem érzik szükségesnek, pedig sok gondtól megkímélnék magukat.. Nem gondolkodnak és egyik hitelbőla másik rosszabb hitelbe esnek bele

2014. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, ezt is úgy kell elképzelni, mint a hitelre tv-t karácsonyra, természetesen kétszer annyiért, mint mait egyébként elbírna a családi költségvetés.

Sose értettem, hogy miért kell mindent iskolakezdéskor megvenni. A tankönyvek sokba vannak, azt nyilván akkor kell megvenni, sok pénz egyszerre. De miért kell a ruhatárat akkor bővíteni, meg az összes nagyon kiadást is akkorra időzíteni? Minden kapható év közben is, de ha valaki nagyon az iskolakezdési akciókra utazik, akkor miért nem tesz félre pénzt?

2014. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
37%
1 Ezt talán magyarázd el légy szíves az évek óta munkanélküli embereknek, akik az állam jóvoltából segélyt sem kapnak, és mindent megtennének azért, hogy dolgozhassanak. Légyszíves magyarázd el nekik milyen "ostobák" hogy nincs gyerekenként 70-80 ezer Ft-juk ami egy gyerek közepes felkészítése az iskolára alsó hangon.A jobbik eset ha ebbe az összegbe ki tudja húzni, hogy a könyvek is kijöjjenek, de rendszerint nem tudják. Amit asz iskola kötelezőnek tanszerlistában lead, azt meg kell venni. Akár tetszik a szülőnek, akár nem.
2014. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
64%

manapság már annyi olcsó füzetet, írószert lehet kapni az olcsó boltokban. de még hátizsákot is nagyon olcsón lehet.

a könyveken kívül nem nagyon értem, mi még a feltétlen szükséges kiadás. tornacuccot is lehet a kínaiban, stb. de azt sem kell minden évben újat.

tényleg nem tudom, mire kell a kölcsön?

2014. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem ismerek, aki hitelhez folyamodna az iskola kezdés miatt. Inkább kiszenvedik, és utána alig esznek, de hitelt nem vesznek fel, mert ha a sulikezdésre nincs valakinek pénze, akkor a hitel dupláját(?) se tudja majd vissza fizetni, hiába a havi törlesztő részlet.

De lehet, hogy csak én látom ezt így.

Valamint ha csak a legolcsóbb, és legszükségesebb dolgokat veszik meg évelején, még annyira nem is kell sokat spórolni. Ha valami kell még, azt évközben is be lehet szerezni.



(17 éves a lányom (együtt használjuk ezt a felhasználót)

9.-óta ugyanaz a tolltartója, csak új ceruzákat, tollakat kap.

9.-10.-ben ugyanazt a táskát hordta, de idén kapott egy másikat, ő választhatott 4-5 ezres táskát választott.

ezenkívül füzeteket kapott, könyvborítót,aztán viszontlátásra.

Tudja, hogy van pénzünk, és hogy megtehetné, hogy felvágjon, hogy neki ilyen-olyan cuccai vannak, de azt mondta, hogy neki így elég, és vegyünk rá később majd valami könyvet, vagy ételt. Büszke vagyok rá. )

2014. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
63%
Nem lepődnék meg rajta,amikor csak a tankönyvek közel 40ezer.Pl nekünk 9be 37890ft csak a könyv.és bizony első ha nincs uj tolltartó meg táska maga a könyv le húzza a családot anyagilag.Most a 13 osztályos könyv pontosan 26666ft volt.És ez csak a könyv.A munkáltató meg adhat de általában nem ad mást csak szocskát,ló..szocskát mint nekünk is.
2014. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk esetleg a tankönyvekre. Nekem a könyveim 1.osztályba 47000Ft volt és az csak a könyv. Tehát simán 50e felett voltak a költségek.
2014. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
85%

7 Nálunk 8. óta ugyan az a toltaretója, és még 7-es táska idén lett leramortizálva végképp, úgy hogy ismerem a dolgot(most lett 10-es) Idén kapott 7. óta előszőr táskát, és ő is ugyan úgy áll a dolgokhoz, mint ahogy irtad.


Aztán az sem minden, hogy valaki megyegy a Tecsoba megveszi az ócsó füzetet,cerkát stb. amit 1 hónap alatt le kell selejtezni, mert ripityomra megy, vagy megveszi a közepes minőséget, és az kitart egész évben.


Szóval érdekes dolgok ezek:)

2014. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!