Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolakezdés hitelből?

Iskolakezdés hitelből?

Figyelt kérdés
Őszintén, van köztünk valaki, vagy ismertek bárkit, aki hitelt vesz fel az iskolakezdéshez? Több cikkben olvasom, hogy előfordul, de a gyerekem a 12. osztályt kezdni, rengeteg szülőt és gyereket ismerek a munkám miatt is, de soha senkitől nem hallottam erről.
2014. aug. 31. 08:58
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
74%
*megvesz
2014. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

oké, vita nem lenne jó :)


Azért fura, mert oké, tény, hogy a sulikezdés nem olcsó, viszont fixen minden évben van. Akinek ennyire probléma (és igen, tény, probléma sokaknál), az miért júliusban kapkod és vesz fel hitelt (erről szólt a cikk, amit olvastam, hogy július-augusztusban megugrik a hitelezés a sulikezdés miatt), annak a törlesztés nem lesz az? Nem egyszerűbb jövő hónaptól havi 3ezret eltenni, és azt jövőre mind a sulira költeni, mint jó részét kamatra?


Nekem is vannak szegény, sőt, nagyon szegény ismerőseim, dolgoznak, mégis kevésből élnek, viszont a fejüket használják, és próbálnak ügyeskedni. De hitlet nem vesznek fel :(

2014. aug. 31. 09:24
 13/46 anonim ***** válasza:
57%

12 Nem tudsz miből félre tenni, ha nincs miből. Ha okos vagy és ügyes, akkor ki tudod trükközni, hogy étel kerüljön az asztalra.


Ez a mai magyar valóság.

2014. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
45%
*akkor ki tudod trükközni, hogy étel kerüljön az asztalra, de félre már nem tudsz tenni
2014. aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
87%

szerintem a tankönyveket eleve meg lehetne venni régi tanulóktól olcsóbban, csak szervezés kérdése az egész.

én mindig eltettem a tankönyveimet, aztán mégse nyitottam ki őket soha többet.

érettségi tágyaknál persze más a helyzet, de a többi tárgyból tök fölösleges az új könyv.

2014. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
0%
15 Minden évben újabb dolgok vannak, szóval ezt nem tudják kivitelezni a sulik.
2014. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
79%

13


Gonoszság vagy nem, akinek nincs miből félretenni, az ne vállaljon gyereket, hisz nem csa megcsinalni kell, ahnem felnevelni is.

Prsze mindenkinek változhat az évekkel az anyagi helyzete, viszont ezért kell előregondolkodni, nem akkor, amikro már ott a suli, hanem amikor megszületik a gyerek, igenis gondolkodni azon, hogy miből jár iskolába, vagy akarom-e azt mondani neki, hogy nem tanulhat tovább, mert nincs miből..

Egy gyerek iskoláztatásacsak az érettségiig minimum 1 M ft

És akkor csak 62500 ft ot költött az óvodától 18 éves korig minden tanévre és ez csak 1 gyerek!!!

2014. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok... Nálunk a suliban leszervezték ahol ugyanaz a könyv volt jelezte a tanár hány évre visszamenőle ok.. Megvettük használtan, sőt könyvtárból is lehetett kölcsönözni, sőt tankönyvbörze is volt minden évben, ahol az idősebb diák eladhatta a könyveit
2014. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
81%

16

azt képtelenségnek tartom, hogy minden egyes könyvet évről-évre átírjanak. ez inkább csak kifogás, amit írtál.

szervezés kérdése, utána kell nézni, hogy mi az, amit meg kell venni, a legtöbb könyv teljesen ugyanaz marad a következő évre. érdemes más szülőkkel barátkozni.

a felsőbb évfolyamos szülőknek is jól jöhet a kis plusz pénz, amit a használt könyvekért kapnak. és ugyanígy, ez a család is továbbadhatja a régi könyveket. csak nem kell összefirkálni.

2014. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
54%

17 Talán fordulj azokhoz a volt vállalkozókhoz és vezetőkhöz,dolgozókhoz akik akkor vállalták a gyereket, mikor ezer %-osan be voltak biztositva az elkövetkezendő 20-30 évre anyagilag, aztán jött egy gazd-i válság, és hopp nem maradt semmijük.

Ez a tökéletes kormány, meg hiába fizette valaki nem a minimálbéres TB-t hanem a fizetése utánit közel 20 éven keresztül, maximum 3 hónap segélyre jogosult.

Szerencsétlen pára, hogy milyen felelőtlen volt ugyi?


Nah ezeknek az embereknek próbáld azt bizonygatni, meg mondogatni amit itt irtál. De vigyázz, hogy csak neten irkálj, mert ha összehívnád ezeket az embereket, lehet, hogy fel is képelnének a pökhendiséged miatt.

2014. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!