Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolakezdés hitelből?

Iskolakezdés hitelből?

Figyelt kérdés
Őszintén, van köztünk valaki, vagy ismertek bárkit, aki hitelt vesz fel az iskolakezdéshez? Több cikkben olvasom, hogy előfordul, de a gyerekem a 12. osztályt kezdni, rengeteg szülőt és gyereket ismerek a munkám miatt is, de soha senkitől nem hallottam erről.
2014. aug. 31. 08:58
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Kedves ötös, Te magyarázd meg nekem, hogy miből jön össze 70-80 ezer forint. Egy a5-ös füzetet lehet venni 29 forintért és 300-ért is. A tankönyv igénylésekor lehet kérni könyvtári példányt, és fokozatosan ingyenes lesz. És mit jelent az alsó hangon?
2014. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
87%

Mint az első oldalon írtam ezzel foglalkozom..nap mint nap

Nem azt mondom, hogy egyszerű, pont ezért "keresem" a gyerekvállalőkat kisgyerekeseket, hogy ne juthassanak ilyen helyzetbe.

2014. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
90%
Én még ovis kicsi anyukája vagyok.suliketdesre hitelt nem vennék fel. S erdekes,10 éve érettségiztem,szoval nem ma...s az iskolai holmijaim 90%a még most is. Pl can egy tolltartóm 5.ven kaptam.minőségi darab s még ma is jó állapotban van.de van egy kis Shrekes darab,már anyaként vettem zsepitartónak a táskámba mé tetszett
2014. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Na folyt köv.s az már elszakadt.iskolatáskát szerintem nem fogunk venni a lánynak mert annyi táskát kaptam,vettem az evek alatt hogy na. De ha akar nézünk majd egyet neki. A divatok ugyis időről időre visszatérnek.pl nézzétek meg a trapéz gatyát...már a 70es evekben divat volt,most pár éve visszatért.igaz most a csőgatya a divat...tegnap láttam pl a Tescoban h van nagyon jó iskolatáska 5000foribtert.egyébként pl az én első iskolatáskám 24eves s a nagypapám használja telken.ma is megállja. A helyét.még németországi rokon vette suliketdesemre kint. Minoseget kell venni s akkor nem kell minden évben új..vagy ha van nagy,pl tornazsakot örökölni is lehet.jo pl cipőt nem célszerű,de van amit lehet...
2014. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Oké, nem tud félretenni mindenki. A hitelt majd tudja fizetni?


De tényleg nem azt akartam kihozni belőle, hanem hogy tényleg emiatt nő-e nyáron a hitelezés, mert én egyszerűen nem tudom elhinni.

2014. aug. 31. 10:23
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Ezért tartom hülyeségnek hogy könyvtámogatást is három gyerekesek vagy elvált szülők kapnak. Holott lehet hogy akinek két gyereke van olyan rossz helyzetben mint egy háromgyerekes.
2014. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Nos szerencsés helyzetbe vagyok,nincs semmi hitelem meg nem is lesz.Viszont az is tény,sok családnál kifolyik a pénz rongyrázásra,utána meg megy a kapkodás újabb és újabb hitel..amibe bele is fulladnak.Mondjuk a tankönyvek árát év közben is beszedhetnék havi x részletben.Augra meg nem lenne gond a tankönyv.csak,hogy akkor is sokan szivják a fogukat mert miből.Ez egy mókus kerék.Oda kéne eljutni legyen egy fontossági sorrend.Ami sokaknak nem megy.pénz van minden van aztán kopp
2014. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismerek személy szerint senkit.


De pl. pár hete volt itt a gyakorin egy istentelenül buta anyuka, aki azon hőbörgött, hogy miért nem kap több gyerektartást, mert a gyermeknek puma cipő meg adidas melegítő kell több tíz-húszezerért az iskolakezdéshez, és így tovább :D Na az ilyenről el tudom képzelni.


Ha nem állnánk olyan jól, inkább megvennék pár tankönyvet használtan, de hitelt biztosan nem vennék fel.

2014. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint még nem hallottam ilyesmiről, de valamilyen szinten elképzelhetőnek tartom. Ilyenkor gyakran vannak műszaki cikkekre főleg számítógépekre különféle "kedvező" hitelek. Könnyen elképzelhető, hogy a felvételi eljárás miatt megvesznek egy jobb teljesítményű számítógépet.


Egyébként a tankönyv dologgal kapcsolatban, nem sokat változnak. Az iskolánként megvan, hogy mik a már bevált könyvek és ameddig elérhetőek azokat rendelik.

Tesóm és köztem hat évfolyam van, a könyveinek a 3/4 az enyém volt, mert ugyanazokat használják most is.

Nálunk gimiben is hasonló volt a helyzet, például magyarból, ugyanazon könyv 2 vagy 3 újra kiadott verzióját használta az osztály, a tartalom ugyanaz volt csak pl Ady versei az egyikben a 140. a másikban a 150. oldaltól kezdődtek.

2014. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Bennetek semmi szégyenerzet nincs?! Kész polgárpukkasztas amit csináltok! Hogy kerülne egy 1 osztályos gyereknek 47 ezer forintba a könyve?! Elsőben és mostmar másodikban is. Vagy ti a magániskolai körülményekről beszéltek? Akkor elnézést kérek.
2014. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!