Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elcseréli a családi...

Anyám elcseréli a családi házunkat egy kisebbre, és az értékegyeztetés után fentmaradó összeget akarja kettéosztva nekünkadni, de mást nem. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Csak anyám lakik a házban,apám már meghalt.Most fele tulajdon az övé,apám után jár nekem egy negyed és tesómnak egy negyed.Most úgy döntött hogy nagy neki ez a ház,elcseréli egy kisebbre.A mi házunk 15millió,a csereház 9millió,a másik ház tulaja készpénzben fizet anyámnak 6milliót.Anyám azt mondta hogy azt mondta hogy a 3-3milliót kapunk,és majd ha egyszer meghal akkor mi kettőnké lesz a cserelakás ugyan úgy fele-fele arányban.Na most ez igy jó vagy nem? Szerintem a ház fele csak az övé,és mivel a ház értéke 15millió akkor neki csak 7.5millió jár,nekem meg a tesómnak 3.75-3.75millió vagy ha ezeket nem tudja kifizetni akkor a cserébe kapott házra arányos százalékban tulajdonosként kell bejegyeztetni minket,annyi részbe amennyit százalékban amennyit épp,most nem tud kifizetni.Mindezek felett hiába drágább most a ház mint az ö része attól a gyerekei 50-50 százalékban öröklik majd. Na most akkor mi a jogszerü?

2014. aug. 29. 22:30
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
86%

#30-as

Ha nagyon jogi oldalról nézzük, akkor csak haszonélvezettel terhelt 1/4-ed része van a testvéreknek. Ami önmagában nem sokat ér.

2014. aug. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
93%
Igen, jogilag valóban csak a 15 millió felével rendelkezhetne anyukád, de mondd: ennyire sz..r anyátok volt, hogy ezt érdemli? Ha ennyire pénzéhes vagy és viszket a tenyered arra a pénzre, ami gyakorlatilag az öledbe hullott, akkor mondd csak meg neki nyugodtan, hogy kedves anyám, szállj le a földre csak a felével kalkulálj, a többit meg felejtsd el, ahhoz semmi közöd, vegyél inkább egy másfél szobás lakást, azt kifutja felújítással együtt a saját részed is. Nagyon el lehet keseredve szegény, hogy ilyen pénzéhes, számító gyereket nevelt, mint Te,akinek a saját anyja sem szent. Igen, jogilag igazad van, de erkölcsileg? Velem lennél ilyen, az lenne az első dolgom, hogy a lakást a normális gyerekem/unokám nevére veszem, én meg holtig tartó haszonélvezetet tetetek rá, és akkor tőlem nem örökölsz semmit, mert nem lesz mit/ eltartási szerződést kötök egy nekem szimpatikus emberrel és mindketten boldogok lehettek az apai résszel.
2014. aug. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
90%
ritka egy sóher vagy, kérdező...
2014. aug. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
78%

Hivatalosan a hát fele anyukádé, a másik fele meg kettötöké a testvéreddel.


Ha anyukád marad a régi házban, és adoságai lesznek, mert nem elég a jövedelme a fenntartásra, akkor halála esetén a ház értékéböl ezt levonják, és adott esetben semmit nem örököltök.


Ha a ház el lesz cserélve, akkor a különbözet fele anyukádé, a másik fele oszlik meg köztetek, azaz nektek fejenként 1,5 millió járna csak meg az új ház egy-egy negyede a tietek. Ha egyszer anyukád meghal, akkor az új ház fele már a tietek, a másik felét meg akkor öröklitek - azaz végeredményben fele-fele lesz kettötöké.


Anyukátok már most is többet ajánlott fel, mint amennyi neketen a cserénél járna.

2014. aug. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
11%
Ha a kérdezőnek szüksége van 750 ezer forintra (mert azért nem kevés pénz) akkor JOGA van kiverni a balhét, mivel jogilag megilleti.
2014. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
85%
#35 és jogilag megilleti az élethosszon tartó lelkiismeret furdalás is.
2014. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
60%
Remélem anyukád inkább hitelt vesz fel eladás helyett aztán azt majd megöröklitek a lakással együtt. Azért elég szégyen ennyire elvárni az örökséget.
2014. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
33%

Húúúú mindenki h rátámadt a kérdezőre!!!

Arra nem gondolt a sok támadó h talán vmi baj miatt kell ennyire a kérdezőnek a pénz???? pl.: betegség, hitel bármi...



Amúgy meg értem a másik felet is engem sem érdekelne a pénz ha nem lenne rá nagyon óriási mértékben szükségem.


Sztem próbálj meg neki inkább segíteni. Festhetsz arra sem kell költeni ilyenek...


De ha mindenképp csak úgy kell h neh anyudé legyen akkor meg keress neki olcsóbb lakást h a ti részetek mindenképp szabadon maradjon!


Amúgy nektek ennyire fontos ez a pénz? Vagy sosem volt jó anyukád és ezért akarjátok annyira?

2014. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Persze utolsó akkor őrölne a 3milliónak és nem rinyálna. Azt a 3 milliót is csak megörökölte semmit nem tett érte, inkább csendben kellene maradnia.
2014. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
84%
Mélyen szégyelld el magad !!! Mit érezhet szegény édesanyád :( felőled inkább dögöljön éhen,vagy fagyjon meg télen ha nem tudja fent tartani a házat,de te kikövetelnéd azt a 750 ezret,komolyan,hova fajul ez a világ?
2014. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!