Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elcseréli a családi...

Anyám elcseréli a családi házunkat egy kisebbre, és az értékegyeztetés után fentmaradó összeget akarja kettéosztva nekünkadni, de mást nem. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Csak anyám lakik a házban,apám már meghalt.Most fele tulajdon az övé,apám után jár nekem egy negyed és tesómnak egy negyed.Most úgy döntött hogy nagy neki ez a ház,elcseréli egy kisebbre.A mi házunk 15millió,a csereház 9millió,a másik ház tulaja készpénzben fizet anyámnak 6milliót.Anyám azt mondta hogy azt mondta hogy a 3-3milliót kapunk,és majd ha egyszer meghal akkor mi kettőnké lesz a cserelakás ugyan úgy fele-fele arányban.Na most ez igy jó vagy nem? Szerintem a ház fele csak az övé,és mivel a ház értéke 15millió akkor neki csak 7.5millió jár,nekem meg a tesómnak 3.75-3.75millió vagy ha ezeket nem tudja kifizetni akkor a cserébe kapott házra arányos százalékban tulajdonosként kell bejegyeztetni minket,annyi részbe amennyit százalékban amennyit épp,most nem tud kifizetni.Mindezek felett hiába drágább most a ház mint az ö része attól a gyerekei 50-50 százalékban öröklik majd. Na most akkor mi a jogszerü?

2014. aug. 29. 22:30
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Huu elég érdekes fogalmazás lett,többször is irtam ugyan azokat a szavakat,mert vagy fél óráig szerkesztettem és összekavarodtam kicsit.

Bocsánat,remélem érthetö azért.

A lényeg hogy anyámat ma sírogörcsel hagytuk ott,mert nem képes megérteni hogy nekünk nem csak a külömbözetből járó pénz fele jár hanem az a rész ahány százalék tulajdonunk van az ingatlanban azaz 25-25 százalék.

Ő úgy van vele hogy ne pattogjunk örüljünk hogy kapunk valamit,mert mi van ha egy 10-12 milliós házra cserélné el,akkor még ennyi sem járna.

"Na persze én most adjak oda nektek 7.5milliót és majd ha meghalok akkor ti egy 9milliós házat fogtok örökölni..."

Mit tehetúnk tesómmal?

2014. aug. 29. 22:38
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
Nem semmi vagy. Hogy jogilag mi jár az egy dolog. Azért a házért édesanyád mrgdolgozott, egy élete munkája, és te 750 ezer Ft-on problémázol? Akkor se lehetne egy szavad, ha eladták volna a házat és elköltötték volna az összes pénzt. Inkább örülj, hogy édesanyád felismerte, hogy idős korában nem tud egy nagy házat fenntartani. Mit érnél azzal egyébként, ha nagyobb tulajdon jogot kapnál? Anyukátok halála után úgyis fele-fele.arányban öröklitek a házat a tesóddal.
2014. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 omba ***** válasza:
94%
Verjétek agyon?????
2014. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Miért adná el anyukád a házat? Talán azért akar kisebbet, mert ezt nem tudja fenntartani, vagy csak felesleges egymagának ilyen nagy. (Úgy vettem ki, hogy ti nem ott éltek a tesóddal.)

Szerintem sokan örülnének 3-3 milliónak. És az új ház úgy is a tiétek lesz majd.

Nem értem a problémát. Mondjuk mi jó, közeli viszonyban vagyunk a szüleinkkel, tehát ilyen miatt biztosan nem veszekednénk.

2014. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor anyukádnak örökre abban a házban kell élnie? Miért nem cserélheti el? Vagy menjen el albérletbe?
2014. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
70%

Nem egyeztek bele a cserébe/eladásába.

Így ha anyuka meghal marad a 15 milliós ház. De igy nem kaptok egy forintot sem.

2014. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
89%
Ha találsz egy ugyanúgy megfelelő házat pont 7,5 millióért, akkor a probléma meg van oldva. Gondolom, ebből sejtheted, miért nem olyan egyszerű a helyzet.
2014. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Ja igen még a másik! Még azt is kitalálta hogy az sem biztos hogy a 3-3milliót sem biztos hogy megkapjuk,hiszen a költöztetés pénzel jár,és ki kell festetni azt a házat amibe beköltözik,ingatlanos jutaléka,ügyvédi költség ezek mind lejönnek a 6millióbol,és ami majd marad azt osztja el kettönk közt. Mi nem erőltettük hogy adja el a házat,az tény hogy egyedül nagy neki ez a ház,mi már nem lakunk ott,nem tudja egyedül fent tartani,egy kisebb ház jobb lenne neki,de ez az ö döntése volt.

Valamelyest megértem anyámat,mert semmi pénze sincs,tényleg csak az a 6milliója lesz amit a cseréből kap,de azért szerintem a mi részünk az ugyan úgy jár a lakásból ha eladja nem?

Kérlek ne irjatok semmi roszat anyámra,tudom hogy ennek nem igy kellene mennie,na de bármit is tesz attól még az anyám!

Azt irjátok csak meg hogy hivatalosan hogy megy ez,és mit tudunk csinálni hogy azért ne usszon el a köteles részünk.

2014. aug. 29. 22:49
 9/45 anonim ***** válasza:
91%
anyut felhívnám bocsánatot kernek és megkoszonnem neki a 3 misit, aztán kimennek es szembekopnem magam a tükörben, h mekkora sz@rrago vagyok. ...
2014. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
90%
Ő egyedül nem cserélhet semmit, ugyanis a 15 milliós háznak csak a fele az övé (bár haszonélvezete van a ház másik felén), de a másik fél tulajdonjoga a 2 gyereké. Előbb nektek hármótoknak kell megegyeznetek abban, hogy nektek, gyerekeknek most a készpénz fontosabb, vagy a tulajdonjog, azaz beleegyeztek-e a "cserébe". Azt úgyis hozzáértő ügyvéd mondja meg, hogy mi a jogszerű. Az általad hiányolt fennmaradó különbözet valószínűleg rámegy majd az ügyvédre, meg azokra az óhatatlan felújításokra, javításokra, műszaki átalakításokra, amelyek feltétlenül szükségesek lesznek ahhoz, hogy anyátoknak anyagilag érezhető legyen a kisebb ház kisebb fenntartási költsége. Ugyanakkor arra is érdemes gondolni, hogy egy nagyobb ház egy részét ki lehet adni albérletbe.
2014. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!