Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elcseréli a családi...

Anyám elcseréli a családi házunkat egy kisebbre, és az értékegyeztetés után fentmaradó összeget akarja kettéosztva nekünkadni, de mást nem. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Csak anyám lakik a házban,apám már meghalt.Most fele tulajdon az övé,apám után jár nekem egy negyed és tesómnak egy negyed.Most úgy döntött hogy nagy neki ez a ház,elcseréli egy kisebbre.A mi házunk 15millió,a csereház 9millió,a másik ház tulaja készpénzben fizet anyámnak 6milliót.Anyám azt mondta hogy azt mondta hogy a 3-3milliót kapunk,és majd ha egyszer meghal akkor mi kettőnké lesz a cserelakás ugyan úgy fele-fele arányban.Na most ez igy jó vagy nem? Szerintem a ház fele csak az övé,és mivel a ház értéke 15millió akkor neki csak 7.5millió jár,nekem meg a tesómnak 3.75-3.75millió vagy ha ezeket nem tudja kifizetni akkor a cserébe kapott házra arányos százalékban tulajdonosként kell bejegyeztetni minket,annyi részbe amennyit százalékban amennyit épp,most nem tud kifizetni.Mindezek felett hiába drágább most a ház mint az ö része attól a gyerekei 50-50 százalékban öröklik majd. Na most akkor mi a jogszerü?

2014. aug. 29. 22:30
1 2 3 4 5
 21/45 omba ***** válasza:
100%

Ritka nagy összhang a válaszokban... Kérdező, ez neked jelent valamit?

Sok pénz a 750 ezer, nekem most nincs annyi, és hát anyám se már. De ha választhatnék melyik legyen inkább....

2014. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
98%

mikor meghalt az édesapám, a családiházunkat eladtuk. anyum lakott benne egyedül. eladtuk, de elötte irtunk egy ajándékozási szerzödést, hogy én és a bátyám a ránk esö részt neki ajándékozzuk, abbol a pénzböl ö vett egy kis lakást. a maradék pénzböl meg kipotolta (potolja) a nyugdiját.

öszintén, meg se fordult hasonlo a fejünkben, mint neked.. teljesen normális dolognak tartottuk, tartottam, hogy mi, gyerekek, neki ajándékozzuk a ránk esö részt. hisz nekünk már csak ö maradt, és a legfontosabb, hogy minél tovább legyen még köztünk.


kérdezö..sajnálom az édesanyádat..mit érezhet vajon most ö, milyen szomoruságot és csalodottságot, hogy két ilyen pénzéhes, számito gyereke van.

2014. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
85%
Mekkora egy fereg vagy kerdezo, edesanyad szerintem szegyeneben sirt, hogy ilyen embert nevelt.
2014. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
94%

Normál esetben az új házban is azok a tulajdoni hányadok, mint a régiben, a fele édesanyádé, a másik fele meg a kettőtöké.

A különbözetet is úgy kellene elosztani, tehát te most csak 1,5 millióra lennél jogosult, meg a tesód is. Édesanyádé meg 3 millió. amit arra költ, amire akar.

Szóval a helyedben én nagyon megköszönném, ha ennél többet ad, hiszen akár magára is költhetné, elutazhatná és nem szólhatnál egy szót sem.

2014. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
96%

Ezt csinálnám a Te helyedben:

Adjátok el készpénzért a házat, és osszátok el a pénzt a megfelelő arányban. Édesanyád meg vegyen olyan házat vagy lakást a rá jutó pénzből, amilyet szeretne, és ti is csináljatok a pénzzel azt, amit szeretnétek.


Ezt csinálnám anyád helyében:

Kislányom/Kisfiam, vagy belementek ebbe a megoldásba, vagy a saját tulajdonrészemet eladom vagy végrendeletben másra hagyom, és akkor az én részemből halálom után nem kaptok pacikukit sem!

2014. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen jogosan jár el anyukád. A ház felének a tulajdonjoga ugyan a tiétek, az anyukádnak viszont a halott férje után haszonélvezete van a házon, ami a magyar jogban sokkal erősebb jog a tulajdonjognál. Hiába tiétek a ház fele, amíg az anyukád él, ő rendelkezik felette, csak utána lesz ténylegesen a tiétek.
2014. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
86%
24. és 25.-nek teljesen igaza van!
2014. aug. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
95%

#24-es vagyok

Jogászkánt írtam, amit írtam, de úgy látszik ez nem mindenkinek szimpatikus.

Emberként meg azt mondom, ne feledjétek (és örüljetek neki), hogy édesanyátok még él.


(Adózásilag lehetnek még zavaros dolgok, de ez az ingatlan szerzésének dátumától függ).

2014. aug. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig az összes választ, és fogalmam sincs, hogy mi a jogszerű, de leírom, hogy én mit tennék. Beleegyeznék a cserébe, hagynám, hogy a különbözetből rendbe rakja az új házát, a maradékból pedig éldegéljen boldogan. És reménykednék benne, hogy azt a kevesebb örökséget ami így marad, minél később kapom meg. Persze nem tudom, hogy Neked milyen a viszonyod édesanyáddal.
2014. aug. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
79%

Nos, csak a jogi oldalát nézve.


A házat a ti beleegyezésetek nélkül nem adhatja el.


ha úgy döntetek, hogy eladjátok, akkor kaptok érte 15 milliót.

Ennek a fele anyukádé, a másik fele kettőtöké. De a feléből nem telik ki az új ház.

Így lehetne azt, hogy az új ház fele is anyukátoké lesz, a másik fele a tietek, és a különbözet 6 millióból 3 anuykádé, a másik 3 millión pedig a tesóddal osztoztok.


Persze ha eladjátok, nektek nem kötelességetek az új házba beszállni, kérhetitek a 3,75 milliót.


De most komolyan, azon 750 ezren vagytok oda?

2014. aug. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!