Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha kilátástalannak...

Mit tegyek ha kilátástalannak látom a jövőmet?

Figyelt kérdés

Egy érettségim van.Jelenleg van munkahelyem,de a szerződés kötött,amint lejàr vagy lesz munka vagy nem.

Nem vagyok buta,sőt....de nincs miből tovàbbtanulni :( Az egy dolog lenne,hogy ha bejutnék àllamira,de az utazàsra jegyzetekre stb màr nem lenne....senki nem tudna tàmogatni sem. Közben pedig hallgatom,hogy nah tessék lerqgadtàl abban a sz@r munkàban,miért nem tanulod ezt vagy azt (pénzügyes szqkok ami pont a matek miatt nem menne)

Hallgatom miért nem tanulok tovàbb...hogy én is egy kudarc vagyok közben meg....úgy érzem semerre nem haladok....


2014. aug. 29. 17:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ez az hiàba felel meg a tudàsom konkrétan egy szakmànak (épìtőipari). semmit nem tudok vele kezdeni....ahol én dolgozom nincs előrelépés.....kivéve ha van papìr,akkor sem biztos....
2014. aug. 29. 17:53
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem kilátástalan a jövőd! Sőt még előtted az élet, a tanulás!


Ha meghosszabbították a munka szerződésedet, dolgozz szorgalmasan a keresett pénzed szigorúan tedd félre (tanulmányaidra).

Menj fel a felvi.hu-ra (most)böngészgess, keress egy számodra közeli egyetemen olyan szakot amit úgy érzel szeretnéd csinálni. Olyan várost keress ahová naponta betudsz járni tömegközlekedéssel.


Mások 20 évesen érettségiznek, nem fogsz kilógni elhiheted!


Valakivel aki most érettségizett számíttasd ki az érettségid pontjainak számát. Most sem volt, jövőre sem lehet nagy az eltérés. Ha reálisan átgondolod, mi az amire esélyed lehet és beadod a felvételi lapot már nyert ügyed van. Mit nyersz ha tanulsz?:

Szociális Ösztöndíj, egy év után ha jók a jegyeid :tanulmányi Ösztöndíj, Bursa Hungarika (jegyzőnél).

Ezekkel annyit kereshetsz mit most a melóhelyeden.


Minden időpontnak nézz pontosan utána:

1. Felvételi beadás ( ha van alkalmassági vizsga)

2. Jövő nyáron a szociális ösztöndíj beadásának időpontja (internetes felületen) kérj segítséget másoktól.

3. Bursa Hungarika a helyi jegyzőnél, jövő ősszel (iskolalátogatási kell+ jövedelem igazolás a szüleidnek)

Ha nagyon akarsz valamit és teszel is érte,mindennap elmondod, hogy ott fogok tanulni, ez és ez akarok lenni meg is lesz.

2014. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

"Valakivel aki most érettségizett számíttasd ki az érettségid pontjainak számát. "


Nem kell ehhez senki, itt a kalkulátor.

[link]

2014. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp tovàbb tanulok csak néha megreccsenek :(

Mérnök akarok leni ez az àlmom(annak ellenére,hogy a matekom nem valami jó, de maxon hajlandó vagyok ezen csiszolni)

Ma kicsit magamba roskadtam de akkor is neki futok....ha àllamin nem megy akkor diàkhitellel! Jövőre szeretném beadni :) Nagyon jól esik a sok biztatàs .De ha bàrmi tanàcsotok van még ìrjatok nyugodtan!!

2014. aug. 29. 18:10
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
14 Nagyon sok sikert kívánok neked, meg azt, hogy sikerüljön elvégezned az általad hőn áhított sulit:)
2014. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%

Én is annak érzem, de azért próbálok tenni. Haosnló a helyzetem: minimálbérért (nettó 77 ezer) gályázom egy irodában, két OKJ-m is van, de egyikkel sem tudtam elhelyezkedni :( akkor jött ez a meló. Most meg azért nem váltanék, mert megszerettem a kollégákat és a helyet.

Nekem is nehezen ment a matek anno, de gazdasági fősulira jelentkeztem. Anyámék mai napig nem tudják, hogy hova járok, mert tudom milyen reakciót kapnék.


Nekem semmilyen segítségem nincs, együtt lakom a párommal, közösen tartuk fenn a lakást és magunkat. Mégsem érzem, hogy kilátástalan az életem. Tervezzük, ha végzek a sulival, külföldre megyünk. Szóval tervek mindig vannak :) Soha semmi sincs veszve, csak lehet első pillanatban úgy tűnik.

N 25

2014. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
26%

Előző vagyok:

diákhitelből finanszírozom egyébként a továbbtanulásomat, mivel ahogyan említettem, nincs semmilyen segítségem. Valamit valamiért.

2014. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. aug. 29. 18:18
 19/22 Mikó Eszter válasza:

Kedves Kérdező! Ez nem könnyű helyzet, bár az szuper, hogy jelenleg van munkád. Nekem még érettségim sincs, de a 8 általános után egy 2 éves szakiskolát végeztem el, hogy minél előbb dolgozni tudjak. 5-en vagyunk testvérek, mindannyian dolgoztuk hamar a suli befejezése után.


Nem könnyű érettségi nélkül munkát találni, de mivel részmunkaidőseket kerestem az évek alatt, találtam is megfelelőt. Mondhatom, hogy a legjobbakat. Normálisan fizető, bejelentett, a jelenlegi pl. itthon végezhető (ez a kedvencem, ha épp ahhoz van kedvem, pizsiben is dolgozhatok a gépnél). Természetesen meg kellett tanulnom beosztani, ami van, persze ezt megkönnyíti, hogy férjem is dolgozik (ő is részmunkaidőben).


Azért választottuk ezt az életformát, mert óriási örömet ad az az önkéntes munka, amit a szabadidőnk egy részében végzünk :) mindenben segít az életünkben az, hogy megtaláltuk a kérdéseinkre a válaszokat, a múlttal, jelennel és a jövővel kapcsolatban. Ezt az ismeretet átadni csodálatos kiváltság, hisz mások is hasonló gondokkal küzdenek az életükben, mint mi is, és látjuk milyen nagy változásokat okoz az Ő életükben is.


Teremtőnkkel való szoros, bensőséges kapcsolatról van szó: ebben óriási segítség a Biblia valódi megismerése (valójában a modern ember könyve, gyakorlatias útmutatóval az életünkben felmerülő minden kérdésre) és a tudományos bizonyítékok, amik feltárják milyen csodálatos a természet és mennyire nem lehetséges ez véletlenül :)


Ha Te is megismered ezt az ismeretet, nemcsak hogy nem lesz kilátástalan a jövőd semmilyen szempontból, hanem már most boldogan tudsz élni a jelenben is :)


Szívesen beszélgetek priviben is, ha van kedved :)


Még több infót a www.jw.org weboldalon találsz :) minden jót kívánok Neked!

2014. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sok sikert kívánok a terveidhez!

Higgy magadban, ha megvan a célod, kitartással, szorgalommal megtalálod a hozzávezető utat is!

2014. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!