Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudom megmenteni a...

Hogy tudom megmenteni a jövőmet? Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
16 éves leszek szüleim elválltal és most sikerült megbuknom fizikából..részben őket okolom mert soha nem figyelnek rám csak időnként oda rittyentenek egyet,hogy "tanuljál mert megbuksz"!Minden probléma nélkül egy grammot nem tanultam pedig most 26.-án lesz a vizsga és hát egy szót sem tudok mert tanárt nem fizettek hanem önerőből kellet volna tanulnom..Mindenki mondja hogy ez komoly tanuljak már mert ez így nem lesz jó de egyszerűen nem is érdekel mindennel foglalkozom csak nem a tanulással és hát most meg is fogok bukni de valamiért nem is izvat pedig lenne miért..tisztára kavarog az agyam és nincsen kivel megbeszéljem!Nem segít senki mit tudok csinálni?Köszönöm!!
2014. aug. 20. 00:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%

Ha megbuksz, hát megbuksz, jövőre tanulj rendesen, és ne másokat okolj a saját hibád miatt.


Nem a szüleid a hibásak azért, mert nem figyeltél órán és nem tanultál otthon.

Nem a szüleid a hibásak, ha nem fizetnek külön tanárt. Ott tanulsz az iskolában ingyen, kérj korrepetálást, ha nem érted az anyagot.


Megírod, hogy mindennel foglalkozol, csak a tanulással nem. Akkor ki is a hibás rajtad kívül? Senki.

2014. aug. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
91%
Vedd a saját kezedbe a jövődet, ne várd el a szüleidtől hogy segítsenek és akkor nem fog csalódás érni. Tedd oda magad és vedd a kezedbe a fizikakönyvet, ne a szomszéd háztetőjén lévő cserepeket számold, ne Facebookozz, ne hallgass és ne TV-t nézz, hanem tanulj. Rajtad múlik. Sok sikert a pótvizsgán!
2014. aug. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
Hát ha a családi körülmények rendezetlenek, megértem, hogy nem tudtál eleget koncentrálni a tanulásra. De innen ülve nem tudom eldönteni, hogy ez csak kifogás, és belőled hiányzik az akaraterő, vagy folyamatos stresszben élsz, és nem jut energiád a tanulásra egyáltalán.
2014. aug. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván érdekel, mert ha nem érdekelne , nem panaszkodnál. Az viszont szomorú hogy a szüleid nem segítenek. Nem tudod megkerni a fizika tanart hogy segitsen kicsit? Mond el neki hogy szeretnel felkeszülni, de egyedül nem megy és nincs aki segiteni tudna. Lehet hogy délutánonkent elvállalja a korrepetalasodat, ha látja az akaratot. És szedd össze magad, csak a saját sorsodat könnyíted meg ha tanult emberré válsz, még ha a szüleidet ez nem is érdekli.
2014. aug. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Próbálom nem őket okolni de valahogy mindíg oda jukadok ki hogy ők a hibásak!Belőlem hiányzik az akarat erő csak nem tudom hogy mégis hogyan tudnám ugymond "legyőzni" a gyengeségemet
2014. aug. 20. 00:35
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem segít a tanár korepetálást se tart pedig kötelező lenne!
2014. aug. 20. 00:36
 7/37 anonim ***** válasza:
59%

Nem a szüleid hibája, hogy te nem ülsz le az asztalhoz tanulni. Oda kéne szögezniük? 16 évesen lehetne már ennyi eszed magadtól!


Ha pedig előírnák, hogy mindennap tanulj, akkor arról írnál ki kérdést, hogy a szüleid korlátolnak a szabadságodban.....

2014. aug. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
De az a helyzet hogy soha nem is érdekelte őket világ életemben rossz tanuló voltam és amikor rosz jegyet kaptam apám jól megvert és azt hitte hogy ettől jobb lett valami!Mindíg csak hallgatom hogy így vagyok kis hülye meg úgy vagyok lusta és kezdem elfogadni hogy hülye vagyok lusta vagyok és ez a végzetem
2014. aug. 20. 00:43
 9/37 anonim ***** válasza:
76%

Csak saját magadon tudsz segíteni. Mellesleg magadat juttattad ebbe a helyzetbe, nem a szüleid hibája, hogy te tanulás helyett facebookoztál. Amúgy hogy gondolod? Ott kellene állniuk a 16 éves gyerekük mellett minden nap és fogni a kezecskéjét?

Igazából azért nem tudok veled együtt érezni, mert velem se foglalkoztak soha a szüleim, de mindig kitűnő voltam és simán felvettek egyetemre.

Amúgy a középiskolai fizika, pláne közép szinten, semmi. Neki állsz, de úgy hogy komolyan elhatározod magad, és ha azt mondom, hogy 1 hét alatt meg lehet tanulni, akkor sokat mondok.

Engem a fizika tanulás kapcsán (pláne már itt egyetemen) mindig az motivált, hogy azért kell teljesítenem, hogy megszabaduljak tőle.

2014. aug. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
66%
Nem a szüleid hibája, hogy te megbuktál. Minimum figyelni kellett volna órán es most nem lenne ez. A tanár pedig nem köteles korrepetálást tartani. Neked kellett volna magadtól felkészülnöd.
2014. aug. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!