Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudom megmenteni a...

Hogy tudom megmenteni a jövőmet? Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
16 éves leszek szüleim elválltal és most sikerült megbuknom fizikából..részben őket okolom mert soha nem figyelnek rám csak időnként oda rittyentenek egyet,hogy "tanuljál mert megbuksz"!Minden probléma nélkül egy grammot nem tanultam pedig most 26.-án lesz a vizsga és hát egy szót sem tudok mert tanárt nem fizettek hanem önerőből kellet volna tanulnom..Mindenki mondja hogy ez komoly tanuljak már mert ez így nem lesz jó de egyszerűen nem is érdekel mindennel foglalkozom csak nem a tanulással és hát most meg is fogok bukni de valamiért nem is izvat pedig lenne miért..tisztára kavarog az agyam és nincsen kivel megbeszéljem!Nem segít senki mit tudok csinálni?Köszönöm!!
2014. aug. 20. 00:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Ha a szüleid nem jönnek szóba segítségül, akkor más felnőtteket kell erre keress!

1. Beszélj a fizikatanároddal, vagy egy másik fizikatanárral!

2. Beszélj az osztályfőnököddel!

3. Van iskolapszichológus?

4. Menj el a Családsegítőbe, ott is kérj segítséget!


Mondd el azt is, hogy nem tartják meg a kötelező fizika-korrepetálást!


Minden nap 2x2 órát olvasd és értelmezd a könyvet és az órai anyagot!


Van feketebetűs rész? Végy egy szövegkiemelőt, és húzd ki vele a leglényeget! ami a ketteshez kell!

Ezután végy 4-es lapokat, és írd ki rá ezeket, a leglényeget, ami a ketteshez kell!

Kérdezd meg a tanárt, mi az, ami kell a ketteshez?

Mutassa meg Neked a könyvben, és jelöld meg azt a könyvben!

Otthon másold ki, és járkálj a szobában, és ütemre olvasd fel hangosan, amit a lapra írtál!

Ez maximum 2 oldal legyen!


Tégy így minden nap, olvasd fel hangosan naponta háromszor az egészet!

És ha nem érted, azt kérdezd meg valakitől!

2014. aug. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
83%

* Ezután végy 4-es lapokat,


A4-es!

:)

2014. aug. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
94%
Valamennyire jogos,hogy a szüleid miatt van.A válás eléggé megviseli az embert.Viszont az,hogy nem teszel erőveszítést sem,a te hibád.Csak azért is meg kéne mutatnod a szüleidnek,hogy több van benned,és tévedtek,mert nem vagy buta és lusta.
2014. aug. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
76%

10es vagyok. És megsúgom, hogy voltam a helyzetedben, 9.-ben töriből buktam, egész nyáron nem volt lehetőségem tanulni mert házat újítottunk. Pótvizsga előtt egy héttel elkezdtem tanulni éjjel-nappal és képzeld, átmentem. És a történelem meg fizika nincsen egy szinten szerintem.

Én szüleim is elváltak, es itthon is rendszeresen vannak problémák, de egyszer sem hibáztattam a szüleim a saját hülyeségem, lustaságom miatt.

Ha elkezdesz tanulni meg most, akkor van esélyed..Gondolj a célra..



HA, meg tényleg megbuksz akkor sem dől össze a világ. Ez van, túl fogsz lépni rajta, mert muszáj leszel. Egyik legjobb barátom is bukott, és semmi baja. Sőt, volt barátom aki hozzánk bukott, azóta leérettségizett. Csak akarni kell egy picit.

2014. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha te semmit nem tanultál, akkor miért a szüleid hibája?

Mindenki mondja, mint írtad, hogy tanulj. Helyetted nem tud más tanulni.


Kapd össze magad! Menni fog!

És nem mindennel foglalkozz, hanem a tanulással is.

2014. aug. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

van még bő 5 napod, mindet használd ki!

ne foglalkozz semmi mással, csak tanulj, plusz a létszükséglet (víz, kaja, ..) :)

ne idegeskedj

az járjon a fejedben, hogy te megteszel mindent, hogy sikerüljön.

kell egy nyugodt hely, pl a szobád csukott ajtóval, vagy a kert.

ne csak olvasd, mondd is hangosan amit olvasol, és értsd is meg, nyugodtan beszélj is akár magadhoz, esetleg nézz utána neten (de vigyázz - ne menj bele a részletekbe!, sok idő elmehet arra, amit nem is fontos tudnod)

(esetleg amit nem sikerül megértened, tedd fel kérdésként ide)


hogyan kezdd:

megnézed hány rész van, kiszámolod egy nap mennyit kell megtanulnod. ehhez tartod magad, ha nem sikerül annyit megtanulni, elolvasod néhányszor a kimaradtat.

amit már megtanultál, azt minden nap kicsit felfrissíted még néhány alkalommal.

amit nem találsz fontosnak, azt csak elolvasod, de ha egy témában semmit nem találsz fontosnak, ott is valamit azért tudj mondani.


vizsganap: minimum egyszer átolvasod az egészet, lassan, memorizálod. közben érezni fogod, mi az amit még egyszer-kétszer át kell olvass.

(ha nagyon sok, akkor vizsga előtti nap csinálod ezt, és vizsganapon csak a nehezebb témáidat olvasgatod át)


nem sok az a fizika könyv, hidd el. Valamennyire csak belement a füledbe a hang órákon, így olyan lesz, "mintha már valahol hallottad volna" ezeket :D


Sok sikert, ne izgulj, tanulj, és ha mégsem sikerül, akkor sem rontod el az életed (jövőre úgy csak ismételsz, több időd lesz magadra, és esetleg valami hasznossal is eltöltheted azt)!

2014. aug. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
76%
Persze! Véletlenül sem te vagy a hibás! A szüleid nem tanultak, ugye? És ahelyett, hogy lázasan tanulnád a fizikát, itt picsogsz. Gratulálok!
2014. aug. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

tanulj, itt jó tanácsokat kaptál.

add meg az esélyét, hogy átmehess.


az van, hogy a lelki stressz miatt egy csomó energiát veszítettél, ami miatt nem tudsz koncentrálni.

velem is ez történt nemrég, és teljesen át tudom érezni.

csomó tennivaló lenne, de az ember képtelen nekiállni. nekem nagyon stresszes hónapok állnak mögöttem, végig helytálltam, és most így jön ki rajtam.

szerintem veled is ilyesmi lehet.

nekem az segített, hogy megfürödtem, kimentem a napra mozogni, ilyenek. és utána az agyam is jobban működött, és el tudtam végezni a feladatok egy részét.

2014. aug. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is csak kifogásokat próbálsz keresni. Oké, nem törődnek veled a szüleid - de ez miért kifogás arra, hogy nem tanulsz? Ha azt írod, egész nap csak ordibálnak, meg cseszegetnek téged, lelki terrorban tartanak, akkor megértem, de egyébként nem. Nekem sem segítettek soha a tanulásban a szüleim, még alsós kisgyerekként sem, még csak egy házi feladat megoldásában sem, sosem noszogattak, hogy tanuljak - mégis kitűnő tanuló vagyok immár 10. éve...

Ha akarsz valamit, nekiállsz, csinálod, akkor sikerülni fog. Ha kettesre, akkor kettesre. De ha egy kicsit is melegíted a széket, akkor biztos nem buksz meg.

Nem akarok szenteskedni, mert egyáltalán nem vagyok az, csak kicsit unalmas, hogy szinte minden rossz tanuló próbálja a tanárait vagy szüleit okolni a rossz jegyek miatt. Persze, előfordulhat, hogy így van, de szerintem a többségnél inkább a lustaság áll fenn.

Szóval ülj neki, és tanulj. Ne hallgass közben zenét, ne menjen a tv, ne legyen bekapcsolva a számítógép, ne gondolj közben másra, csak koncentrálj a tananyagra. Ha kell, akkor kérd meg egy osztálytársad, hogy segítsen.

2014. aug. 20. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
84%

"A kérdező kommentje:


Próbálom nem őket okolni de valahogy mindíg oda jukadok ki hogy ők a hibásak!"


JUKADOK??? Atyavilág, nyelvtanból hogy sikerült átmenned?

2014. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!