Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudom megmenteni a...

Hogy tudom megmenteni a jövőmet? Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
16 éves leszek szüleim elválltal és most sikerült megbuknom fizikából..részben őket okolom mert soha nem figyelnek rám csak időnként oda rittyentenek egyet,hogy "tanuljál mert megbuksz"!Minden probléma nélkül egy grammot nem tanultam pedig most 26.-án lesz a vizsga és hát egy szót sem tudok mert tanárt nem fizettek hanem önerőből kellet volna tanulnom..Mindenki mondja hogy ez komoly tanuljak már mert ez így nem lesz jó de egyszerűen nem is érdekel mindennel foglalkozom csak nem a tanulással és hát most meg is fogok bukni de valamiért nem is izvat pedig lenne miért..tisztára kavarog az agyam és nincsen kivel megbeszéljem!Nem segít senki mit tudok csinálni?Köszönöm!!
2014. aug. 20. 00:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%

Kijukadni? Teeeeeeeeeeenyleg?


Szerintem apádnak igaza van... No comment.

2014. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
80%
Ha megbuksz, akkor megbuksz. A magad hibája. MIért nem tanultál? Az ember nem a szüleinek vagy a szomszéd néninek a kedvéért tanul, hanem maga miatt.
2014. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
39%

most nem azért, de egy 15 éves gyerek ide írogat, mert nem tudja kivel megbeszélni a problémáját.

nyilván van egy trauma a háta mögött, a szülei elváltak.

azon kívül, hogy utasítgatnák, nem nagyon törődnek vele.

a magántanárt is megspórolták, annyira nem fontos nekik, hogy megbukik-e a gyerek, hogy kicsengessenek párezer forintot.

mindenben magára van hagyva a 15 éves, minden felelősség rajta nyugszik, és persze itt ez az elég nagy stressz.

erre ide írkáltok, hogy megérdemelte?

hogy lehettek ennyire részvétlenek?

ti mindig mindent tökéletesen csináltok? mindig megálljátok a helyeteket minden téren?

aki megbotlik, az megérdemelte? ha segítséget kér, akkor még jobban le kell taposni? az állatvilágban élünk?

2014. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
48%

23asnak.

Elnezest, en szuleim is elvaltak, hatalmas trauma. De tul kell lepni rajta. Engem is megviselt. A kerdezo 16eves. 16eveseb mar nem art egy kid onallosag szerintem. En is megbotlottam egyszer 15evesen, de nem anyamekat es a valasukat okoltam. Es nem is az itthoni helyzetet. Erot vettem magamon, tanultam, es nem buktam meg. Be kell latnia az embernek, hogy hibazott es megprobalni kijavitani. Tudom, hogy rossz, ha az ember szulei elvaltak, en is ateltem, de nem lehet mindent arra fogni. Teljesen biztos vagyok benne, hogy a kerdezo nem torte magat, hogy fizikat tanuljon. Nem a szulo dolga egy ekkora gyereknel, hogy leultesse es alljon folotte mig az tanul.

2014. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk is elváltak a szüleink, soha nem volt magántanárunk, mégis 4,5 felett volt az átlagunk.
2014. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
68%
Azért egy gimi nem olyan vészes. Mi lesz vele egyetemen? Ott ki fogja csesztetni, hogy tanuljon? Bár ez a kérdés ilyen hozzáállással felesleges is.
2014. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
66%

Ha az én gyerekem lenne, és még csak meg se merne kérdezni, nem tudna hozzám fordulni, és nem segítenék neki, csak ráhagynám, hogy oldja meg, hiszen "már" 15 éves, én szégyellném magam, hogy ilyen szülő vagyok.


nem gondolnám, hogy a gyerekemet egyedül kellene hagyni egy ekkora teherrel.

én a felnőtt családtagjaimat és barátaimat is támogatom, ha nehéz nekik, vagy valamiben elakadtak. legalábbis megpróbálom, nem pedig szidom őket.


és néha nekem is könnyebb lenne, ha valaki segítene, mert néha nekem is nehezebb, vagy nem megy valami. és előfordul, hogy segít is valaki, és az jól esik. gyorsabban, könnyebben ki lehet kecmeregni egy-egy nehezebb helyzetből segítséggel, és tudva, hogy ott van valaki, ha csak jelképesen is, aki biztat vagy bízik bennem.


egy 15 éves még nem felnőtt. nem kellene egyedül hagyni ezzel, nem kellene ráhagyni. legalább biztatni kéne, nem csak számonkérni. Már a szülei részéről.

teljesen egyedül van hagyva ez a gyerek.

Ha a ti gyereketek lenne, ti is magára hagynátok, mert megérdemelte, és mert bezzeg ti az ő korában fütyülve vettétek az akadályokat?

Megjegyzem, én olyan voltam, aki játszi könnyedséggel végezte el a középiskolát. de mégis megértem, hogy van, akinek nehezebb, és megértem, hogy néha kell egy-egy jó szó is, nem csak az, hogy megérdemelted.

2014. aug. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Nem lehet könnyú, de év közben tanulhattál volna, hogy legalább egy kettest kapj. De most sincs még késő, öt nap alatt is lehet annyit tanulni, hogy ne bukjál meg.
2014. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
és egyetértek a 27-essel, ilyen esetben támogatni kell a gyereket. Legalább biztassák, ha konkrét segítség nincs.
2014. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Még ha én is vagyok a hibás azért egy szurkolást kérek mára!!köszönöm!
2014. aug. 26. 10:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!