Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez már nem pofátla...

Szerintetek ez már nem pofátlanság? Így akarjon segíteni az ember?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem főállású anya, négy gyerekkel. A férje gyári munkás, alig-alig élnek meg.

Gyakran jön át egy kis ezért-azért. Tojás, liszt, zsír stb.

Vettem új tyúkokat, és a régieket felajánlottam neki. Nálam szépen elmotyoltak a kertben, a komposztban, megvolt tőlük napi négy tojás mindenféle takarmány nélkül. Csak öregecskék voltak, megfőzni már nem akartam őket.

Felajánlottam, és ő boldogan elfogadta. A férjem még egy ólat is összerakott nekik.

Tegnap este átjött az egyik fia, hogy tudok-e tojást adni.

Én meg kis naivan megkérdeztem, hogy hát a tyúkok?

Anya levágta az összeset.

Még a kisfiú ecsetelte is hogy milyen rágós volt.


2014. aug. 27. 07:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy büdös az anyának a munka. Nem akart tyúkkal vesződni hisz minek ha az nélkül is van ingyen tyúk,minek krumplit gaztalanítani ha nem ültetik nincs vele munka. Szerintem baromi hülyére vesz titeket az a család.
2014. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
3%
Ha már odaadtad neki a tyúkokat, akkor onnantól kezdve az ő dolga mit kezd velük. Ha számodra kedvesek voltak akkor neked kellett volna megtartani őket hogy vég elgyengülésbe haljanak el.
2014. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

De bunkóság, nem is kicsi, hogy elnézi, ahogy a párod még ólat is csinál nekik, holott neki esze ágában sem volt velük vesződni, vagy elfogadják a vetőkrumplit, aztán felzabálják. Büdös a munka, de nagyon. Ne mondja, hogy annyira le vannak égve, hogy nem tudnak a jövőre gondolni, hanem most azonnal meg kell enni a "hosszútávú befektetést". Én a helyedben megmondtam volna, mikor tojásért jött, hogy múltkor adtál 3 tyúkot, hogy mindig legyen tojásuk, ha ő úgy döntött, hogy megeszi a rágós nyanyákat, akkor így járt, mert neked most nincs fölösleges tojásod. kész. És minden más esetben is ennyi a válasz: most nincs fölösleges X-em (amit épp kérne), sziasztok.

Ami a kölcsönkéregetést illeti: be kell fejezni, ha nem akarod, hogy a nyakadra járjanak. Én lassan 12 éve élek a szüleimtől külön háztartásban, de még sose kellett átcsöngetnem a szomszédba valamiért, ami nincs, de kellene. Valahogy nem ebben szocializálódtam. Ha nem voltam elég éber főzés előtt, hogy beszerezzem, akkor nincs, kész, így jártam, pótolom mással. Meg lehet szokni, jobb, mint a ti vég nélküli kéregetéssé növő verziótok.

2014. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

le kell állítani az adakozást

ők vállaltak ennyi gyereket, oldják meg

2014. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen szomszédom, aki állandóan mindenfélét kéregetett tőlem. Mondjuk ők tényleg rosszul álltak és sokszor nem volt mit enniük, de ők se voltak jobbak ezeknél. Érintőképernyős telóra, meg tortára volt pénz a hó elején, aztán csodálkoztak, hogy egy hét múlva nincs mit enni. Buták és felelőtlenek. Én a helyedben csak akkor segítenék nekik, ha viszonzást kapok. Ha csak egyoldalú, akkor tényleg nincs értelme az egésznek. Akkor csak te húzod a rövidebbet. Amúgy meg ez szerintem is pofátlanság volt, hogy levágták a csirkét. Meg persze butaság is, mert akkor legalább lett volna tojásuk. Komolyan nem értem az ilyen embereket.
2014. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon hülyére vesznek benneteket.Konkrétan elnézte hogy párod összedobja tök feleslegesen az olt, de még ez semmi elnézték, hogy valaki több óra alatt felássa a kertjüket,amikor tudták úgysem fogják elültetni a krumplit.

Hát ti vagytok hülyék nem ők.

2014. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!