Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez már nem pofátla...

Szerintetek ez már nem pofátlanság? Így akarjon segíteni az ember?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem főállású anya, négy gyerekkel. A férje gyári munkás, alig-alig élnek meg.

Gyakran jön át egy kis ezért-azért. Tojás, liszt, zsír stb.

Vettem új tyúkokat, és a régieket felajánlottam neki. Nálam szépen elmotyoltak a kertben, a komposztban, megvolt tőlük napi négy tojás mindenféle takarmány nélkül. Csak öregecskék voltak, megfőzni már nem akartam őket.

Felajánlottam, és ő boldogan elfogadta. A férjem még egy ólat is összerakott nekik.

Tegnap este átjött az egyik fia, hogy tudok-e tojást adni.

Én meg kis naivan megkérdeztem, hogy hát a tyúkok?

Anya levágta az összeset.

Még a kisfiú ecsetelte is hogy milyen rágós volt.


2014. aug. 27. 07:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Miután odaadtad nekik a tyúkokat, onnantól végülis nincs beleszólásod, hogy esznek-e belőle, vagy eladják stb. Az más kérdés, hogy te teljesen másképpen képzelted el a folytatást...van egy ilyen mondás is, hogy "Ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni." Azt hiszem ez illik ide.. neked kell rávezetni őket, hogy rendben van, hogy egyszer jóllaktak a tyúkokból, de tovább is kellene gondolkodni, hogy hosszú távon esetleg melyikkel jártak volna jobban? Hogy 1x rendeznek egy dínom-dánomot, vagy hogy minden nap van friss tojásuk amire nem kell költeni stb.
2014. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
De az. Sajnos nem tudsz az ilyeneken segíteni, már az is sokat mond, hogy 4 gyerekük van a semmire. Egyébként jól eltitkolták, de mikor nagy lázban égtek, hogy csibéket, vetőmagot adtak hasonló családoknak, ott is a többség levágta, eladta, egy kis részük hasznosította csak sajnos.
2014. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ez egy kicsit olyan is.

Csak mikor halászni tanítottam, eladták a pecabotot és jöttek halért.

2014. aug. 27. 07:49
 4/26 anonim ***** válasza:
27%
Szerencsétlenek biztos éhesek voltak nagyon, és régen ehettek húst. Ne sajnáld tőlük legalább 1x jóllaktak:D
2014. aug. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Azoknak a tyúkoknak enni is kell adni. Ha veszik a kukoricát, az többe kerül, mint amennyit tojnak. Erre is gondolnod kell.
2014. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hát, hogy mennyi hús lehetett öt középkorú tojótyúkon...

Számomra szinte családtagok voltak. Nagy szolgálatott tettek, amikor még gyesen voltam, és a férjem munkanélküli lett. Csak azért kerestem új otthont nekik mert az új tyúkok bántották őket.

Még lett volna egy-két jó évük.

2014. aug. 27. 08:01
 7/26 A kérdező kommentje:
Takarmány nélkül voltak el, ha olvastad.
2014. aug. 27. 08:03
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Az a rossz, hogy ők úgy gondolták megeszik a husit, mert tojáshoz bármikor ingyen hozzájuthatnak tőletek.

Ha nem mondtad az uncsitesódnak hogy azért tettétek mindezt hogy legyen nekik is saját tojásuk lehet hogy nem fogták fel. Lehet azt hiszik hogy az összerakott ólból is lehet még tüzelő.

Legközelebb tisztázd vele hogy mi célból szeretnéd megajándékozni és elfogadja-e. Ha már övék a tyúkok a saját döntése hogy mit tesz vele.

Neked azért rossz, mert sajnálva a gyerekeket folyamatosan két családról kell gondoskodnod, és nem látod a kiutat.

2014. aug. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

A fent említett szép bibliai mondás mellett mondok egy másikat, pont ide passzol: "Ha a kisujjad nyújtod, az egész karod viszik."


Nézd, a négy gyereket könnyű összedobni, de ahhoz erő kell és felelősség, hogy fel is nevelje az ember őket. Fejezd be a segítést, és hagyd, hogy ék boldoguljanak nélküled. Különben a fejedre fognak nőni és azt veszed észre, hogy te tartod el a kölykeidet is, meg őket is.


(Az viszont az ő dolguk, hogy az ajándékba kapott holmival mit csinálnak.)

2014. aug. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát amíg ennyire ellátjátok őket mindennel ingyen addig nem is fognak a másnapra gondolni, mivel tudják h ti úgyis adtok!


Én kicsit elbeszélgetnék velük, és nem adnék mindent a seggük alá, megmondanám h adok 3 tyúkot nevelgessék gondolom gazuk csak van amit turkászhatnak a tyúkok, mikor gyerek volta nekünk is volt v 10 tyúk leginkább csak a kertet kapirgálták nem költöttek rájuk anyuék sokat.


Nagyon ellátjátok őket és ezzel ők tisztában is vannak! Én nem azt mondom h ne segítsen az ember, de ennyire??!!

2014. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!