Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez már nem pofátla...

Szerintetek ez már nem pofátlanság? Így akarjon segíteni az ember?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem főállású anya, négy gyerekkel. A férje gyári munkás, alig-alig élnek meg.

Gyakran jön át egy kis ezért-azért. Tojás, liszt, zsír stb.

Vettem új tyúkokat, és a régieket felajánlottam neki. Nálam szépen elmotyoltak a kertben, a komposztban, megvolt tőlük napi négy tojás mindenféle takarmány nélkül. Csak öregecskék voltak, megfőzni már nem akartam őket.

Felajánlottam, és ő boldogan elfogadta. A férjem még egy ólat is összerakott nekik.

Tegnap este átjött az egyik fia, hogy tudok-e tojást adni.

Én meg kis naivan megkérdeztem, hogy hát a tyúkok?

Anya levágta az összeset.

Még a kisfiú ecsetelte is hogy milyen rágós volt.


2014. aug. 27. 07:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azért nem teljesen az ő dolguk, mert ha azok a tyúkok a tojás miatt lettek adva, akkor ne menjenek pár nap múlva tojásért, mert az pofátlanság. És biztos nem érthették félre, mert a férje még ólat is csinált. Nekem égett volna a fejem ilyen segítségek után ezt eljátszani.
2014. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
12%
Igazából az ő dolguk, hogy mit csinálnak az ajándékba kapott tyúkokkal. Négy gyerek mellett a napi négy tojás nem nagy valami, de levágni a négy tyúkot legalább valamennyire mégis csak hús, akármennyire is öregek voltak a tyúkok. Tojást meg úgyis kapnak tőled, akkor minek bajlódna a tyúkokkal? Nem pofátlanság amit csinálnak, csak furcsa, hogy nem gondolnak arra, hogy mi lesz holnap, vagy holnapután, de mondjuk ez látszik abból is hogy a "semmire" vállaltak négy gyereket. Ne adj nekik, ha kérnek persze csak ha meg tudod állni!
2014. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
5%

Gyakorlatilag nem önzetlenül adtad, hanem azért, ne zaklassanak tojásért.

Ha nálad olyan jól elvoltak, akkor csak annyi tennivaló volt velük, hogy este bezártad, reggel kiengedted. A tieiddel együtt, tehát nem különmunka.

Megmondtad nekik, hogy azért adod, mert nem adsz több tojást?

.

Az én felfogásom szerint az ajándék önzetlen, az ajándékozó ne határozza meg annak felhasználását. Továbbadhatja, kidobhatja -jelen esetben megeheti- akarata szerint.

Egy "köszönöm!"-mel ügylet lezárva.

.

Volt az ország életében olyan lózung: "Na együk meg azt a tyúkot, amelyik LEHET, hogy holnap arany tojást fog tojni!"

Akinek nem- vagy csak kevés ennivalója volt, inkább megette volna.

2014. aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%

13-as, te nem a kérdező unokatestvére vagy véletlenül?


Kérdező, szerintem ezentúl ne adj nekik semmit, főleg, hogy a leírásodból úgy tűnik, ők már úgy járnak rá a kamrátokra, mintha az övék lenne.

2014. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

de ez már pofátlanság, legalább szólt volna, hogy ne csináljatok ólat is nekik, mert la fogja vágni ...


Szerintem ne adj nekik semmit ezentúl, ha jönnek akkor mond meg nekik, hogy most neked sincs az amit épp kérni szeretnének

2014. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%

Ha még ezt egy Afgán oldalon olvasom, azt mondom oké...

Magyarország, 2014...

2014. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem valami meglepi ajándék volt, hanem arra segítség, hogy legyen tojásuk. Nem önzetlenül adta? Még jó, hogy nem ő lesz a bunkó a végén.
2014. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
Pofátlanság. Én ilyen élősködőkkel megszakítanék minden kapcsolatot. :(
2014. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kifejezetten úgy adtam oda, hogy szépen elmotyolnak, semmi extra gond nincs velük. Meg hogy lesz egy-két jó évük.

Erre lett két hetük.

Nem ajándék, hanem hosszabb távú segítség volt.

Bár anyukám telefonban most mesélte, hogy ők

ültetőkrumplit ajánlottak fel, meg apám felszantotta nekik a kertet erre megették azt is. Szóval egyszer összejött egy főzelék, vagy pár hónap múlva két zsák krumpli.

Amúgy ne úgy képzeljétek hogy minden nap idejárnak, ez olyan heti egy. Nálam is van olyan, hogy nekiallok a rántotthúsnak vasárnap, aztán nincs zsemlemorzsa. Na ilyenkor szaladok a szomszédba kölcsönkérni. Bár visszavinni bunkóság errefelé, szóval valami sütivel, vagy épp tojással adok hálát.

2014. aug. 27. 09:00
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból nekem inkább butának tűnnek, mint rosszindulatúnak. Persze, ez rajtad nem segít. Én is megértetném velük, hogy ez így nem pálya. Mert oké, a liszt meg a zsír alkalmanként még oké lenne, de ez így megterhelő is, meg pofátlanság is, igen.


Ők legalább hoznak át sütikóstolót, vagy viszonozzák valahogyan? Bár ha viszonoznák, gondolom, nem lenne probléma...

2014. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!