Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit éreznél, ha ilyen emberek...

Mit éreznél, ha ilyen emberek lennének a szüleid?

Figyelt kérdés
Anyám délelőtt kiböfögi, hogy amúgy nagypapám kórházba került, valami van a tüdejével, de már nem tudja mi, nagymamám mondta neki délelőtt, de elfelejtette. Közben kiderítettem, tüdőembóliát kapott, ami amúgy sem játék, nemhogy egy 75 éves, többszöri szívműtéten átesett öregembernek! Erre mit mond anyám és apám? Nem ,ma nem látogatjuk meg, mert csak 5-ig lehet bemenni. Ez nálunk azért probléma, mert anyám egy munkanélküli semmirekellő, 12 óra után ő este 6-ig fekszik, le is éghetne a ház, ki nem kelne onnan. Annyira kiborultam, hogy a saját édesapját ilyen szinten lesz@rja, hogy teljesen lesokkolódtam. Apám meg azért nem vezet, mert bepiált, mint mindennap, mikor nem dolgozik (nekem egyik kocsit sem adják oda, mert önző disznók). Akkor én mondtam, hogy jó, akkor bemegyek egyedül busszal, de aztán sírva felhívtam nővéremet, aki egyedülálló anyuka és kiderült, hogy ő mit sem tud ezekről a dolgokról és természetesen megyek velük. Olyan dühös vagyok, hogy nem tudom elmondani! Hogy ennek a 2 embernek fontosabb, hogy délután fetrengjenek, mint mindennap, minthogy anyám a saját édesapjához betolja a képét!
2014. aug. 23. 13:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos depressziós, év évek óta jár pszichiáterhez, aki nem tudom mit csinál, hogy anyukámnak nem sikerült ebből felgyógyulnia. Bár őszintén szólva én mindig is azon a véleményen voltam, hogy ha valaki nem akar, akkor nem is fog meggyógyulni. És anyukámnak tökéletesen megfelel ez az életmód. TV-t néz, amúgy sokat olvas, reggel 9-ig gépezik. Orvosira azért járok, mert 3-man vagyunk testvérek, mikor megszülettünk el lett döntve, hogy lesz egy orvos, egy jogász és egy közgazdász. Nővérem jogot végzett, bátyám közgazdaságit, nekem automatikusan jött az orvosi. Mást nem is választhattam, mert mikor szóba kerültek más szakok, teljesen elfordultak tőlem. Szerencse, hogy egyébként érdekel az, amit tanulok, nővérem már nem volt ilyen mázlista. Azt nem mondom, hogy szüleim tartanak el, mert hétköznapjaim a barátomnál töltöm, neki saját lakása van, a rezsibe beleadok, de ezt mind abból a pénzből, amit nagyszüleimtől kapok ünnepekre. Ők elég tehetősek, szüleimnek is adnak elég nagy összegeket, amit sajnos cigire és alkoholra költenek leginkább. De nem is ezzel van a baj, vagy is igen, ez is probléma, de ez egy állandó dolog, ehhez szoktam hozzá. De ezen a tegnapi műsoron nagyon ledöbbentem. Nem tudom minek kéne történni ahhoz, hogy ez a két ember a saját kényelmét egy picit elfelejtse és 1 órácskára más legyen az első. Nagypapám, beteg is öreg is, nem arról van szó, hogy anyukámnak és neki rossz a kapcsolatuk, sőt. Bár nagypapám elől elhallgatjuk, hogy itthon problémák vannak. Meg most nem arrúl volt szó, hogy mert apukám dolgozik, anyukám meg X, hanem nem akarnak bemenni délután, mert ők ilyenkor feküdni szoktak. Pont. Ezért akadtam ki tegnap elképesztően, és ezért voltam ilyen vulgáris, amiért ismételten elnézést kérek, valóban idegességemben és dühömben fogalmaztam így, bár a véleményem nem változott.
2014. aug. 24. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!