Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit éreznél, ha ilyen emberek...

Mit éreznél, ha ilyen emberek lennének a szüleid?

Figyelt kérdés
Anyám délelőtt kiböfögi, hogy amúgy nagypapám kórházba került, valami van a tüdejével, de már nem tudja mi, nagymamám mondta neki délelőtt, de elfelejtette. Közben kiderítettem, tüdőembóliát kapott, ami amúgy sem játék, nemhogy egy 75 éves, többszöri szívműtéten átesett öregembernek! Erre mit mond anyám és apám? Nem ,ma nem látogatjuk meg, mert csak 5-ig lehet bemenni. Ez nálunk azért probléma, mert anyám egy munkanélküli semmirekellő, 12 óra után ő este 6-ig fekszik, le is éghetne a ház, ki nem kelne onnan. Annyira kiborultam, hogy a saját édesapját ilyen szinten lesz@rja, hogy teljesen lesokkolódtam. Apám meg azért nem vezet, mert bepiált, mint mindennap, mikor nem dolgozik (nekem egyik kocsit sem adják oda, mert önző disznók). Akkor én mondtam, hogy jó, akkor bemegyek egyedül busszal, de aztán sírva felhívtam nővéremet, aki egyedülálló anyuka és kiderült, hogy ő mit sem tud ezekről a dolgokról és természetesen megyek velük. Olyan dühös vagyok, hogy nem tudom elmondani! Hogy ennek a 2 embernek fontosabb, hogy délután fetrengjenek, mint mindennap, minthogy anyám a saját édesapjához betolja a képét!
2014. aug. 23. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom, nem érezte anyukád sem túl jónak a saját apját, ezért vált ennyire érzéketlenné irányába. Ha egyszer a te szüleid kerülnek majd kórházba, lehet, hogy te sem rohansz majd meglátogatni őket pont ezért, mert te sem érzel irántuk túl sok mindent. Vagy ha mégis, csak kötelességből és nem szeretetből. Lehet, hogy nagyapád is leszrta anyudat fiatalabb korában, nem tudhatod. Ha vigasztal, nekem még rosszabb apám van, többször megbocsájtottam neki, de már most eljutottam odáig, hogy nem is akarom többet látni. :(
2014. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A szüleid bunkó parasztok, de ezt te is tudod. Költözz el tőlük mihamarabb, ha teheted.
2014. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek akik így élnek. Közönyösek másokkal szemben, megszokták ezt az életmódot a rendszertelenséget, összecsúsznak a napok náluk. Aki nem dolgozik, annak egy idő után a gondolatai beszűkülnek elveszítik a józan ítélőképességüket. Szerencsére te tisztán látod ezt.

Segíts a nagymamádnak neki lehet a legrosszabb.

2014. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

"Anyám délelőtt kiböfögi"

"anyám egy munkanélküli semmirekellő"

"nekem egyik kocsit sem adják oda, mert önző disznók"

"hogy délután fetrengjenek"


Igen, olyan tuskó vagy, kérdező, hogy fát lehetne aprítani rajtad.

2014. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, ha bunkó voltam, első dühömben leírtam mindent azokkal a szavakkal, ahogy eszembe jutott. De azért örülnék, ha értelmeznéd a problémát és nem csak kiragadnál néhány sort. A fetrengős résszel nem tudom mi bajod van, mert ez tény, anyukám 9kor bevonul a konyhába, főz egy ebédet, mert azt sajnos muszáj apukám miatt, aztán ebéd után visszafekszik az ágyba. Mindennap. Ez tény. Ha vhova menni kell az maximum délelőtt jöhet szóba, cserébe persze nem főz. A kocsis részhez meg annyit, hogy kettő is van itthon, de az az övéké, rajtuk kívül senki nem vezetheti. Nincs ezzel semmi baj, máshol is van úgy élet, hogy ami az enyém, ahhoz más nem nyúlhat, de azért nem hiszem, hogy nem lehet, főleg ilyen esetekre kölcsönadni. Nekem 4 , nővéremnek 10 éve van jogsija, egyikünk sem vezette még a két szent autót.
2014. aug. 23. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
benzint is veszel a kocsiba? te mit csinálsz egész nap?
2014. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Orvostanhallgató vagyok, most nyári szünet van, ebből 4 hetet gyakorlaton töltöttem drága, ha már így tudni akarod :) és tudod mi? Igen, van ösztöndíjam, veszek én benzint a kocsiba, még akkor is, ha anyukám édesapját szeretném meglátogatni a kórházban, aki nem biztos, hogy még évekig velûnk lesz. Ugyanis másra nem kérem el a kocsit. Undorító a kérdésed egyébként.
2014. aug. 23. 22:48
 8/11 anonim ***** válasza:
megnyugtató hogy az ilyen gyerekes hisztérikák még ösztöndijat is kapnak
2014. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ok, akkor szeretném, ha kifejtenéd, hogy miért.
2014. aug. 23. 23:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán tartom érdemesnek a kérdezőbe belekötni a leírtak alapján.

Nyilván neki fontos a nagyapja, ha az anyjának nem is, és a szülei életmódja valóban elítélendő, a fogalmazása meg betudható szerintem az érzelmeknek.

Mindazonáltal, kérdező, a szüleid még azt is megtehetnék, hogy közlik veled, nem tartanak el tovább, költözz el, élj meg az ösztöndíjadból. Gondolom, az orvosi tanulmányok jó eséllyel véget érnének, ha nem találnál egy rokont, aki engedi, hogy nála lakj, és segít anyagilag. Szóval annyira talán nem rémesek a szüleid, mint amilyennek lejönnek a leírásod alapján.

Próbálj meg velük beszélgetni. Igazából anyukád lehet, hogy depis. Ez az egész délutános fekvés...csinál is valamit közben, TV, olvasás, vagy csak fekszik? Mert az gyanús. Ha az embernek nincs olyan dolga, amit értelmesnek érez, előbb-utóbb belezakkan a semmittevésbe.

2014. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!