Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a féltékenys...

Hogyan győzzem le a féltékenységem?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kis "balesetünk" a férjemmel. Nagyon vártam haza, az ablakban néztem, hogy érkezik-e már, mikoris a drágámnak pont sikerült két kis cicababa miatt kb egy jó percet kicsavart fejjel közlekedni. Annyira szarul esett, pedig tudom hogy csak le kellene sz*rjam. Egész nap izzott a feszültség köztünk, én nem tudom hogyan formáljam át a gondolkodásom, hogy ezt természetesnek vegyem. Eddig egy teljesen már kép élt bennem róla, tudom persze hogy megnéz másokat, de nem gondoltam hogy forgolódni is szokott utánuk. Ő mondta, hogy ilyesmi nála kizárt, de talán jobb lett volna ha inkább azt mondja, hogy 'igen szoktam, de semmi jelentősége'.

Kevésbé zavarna, ha esetleg megdicsérné az én külsőm is, vagy valami, de van erre is kifogása, miszerint ő "nem a szavak embere".


2014. aug. 20. 07:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard a másikat teljes mértékben birtokolni, ne akarj belelátni a gondolataiba, ne akard kisajátítani, légy biztosabb önmagadban és próbáld meg tárgyilagosan elemezni a kapcsolatotokat. A másik embert szeretni, nem azt jelenti, hogy kizárólagosan birtokolni akarjuk, hanem azt,hogy egyben tiszteljük annyira, hogy meghagyjuk saját magának, engedjük, hogy sajt maga döntse el, mi a jó neki és -alkalomadtán- hagyjuk elmenni is. és bármily furcsa, ezt a másik ember méltányolni fogja. A féltékenység nagyon idegesítő tud lenni és megmérgezi a kapcsolatot.
2014. aug. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A féltékenység az önbizalom hiányból ered. Ha te teljesen meg vagy elégedve magaddal es minden napon megteszel minden tőled telhetőt kizárt hogy egy cicababa miatt azt erezd hogy háttérbe szorulsz.
2014. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem most kezd eloszlani az a bizonyos rózsaszin felhő. Nem ilyennek ismerem a páromat, mindig azt hangoztatta, hogy nem szereti egy nőn a sok festéket, meg a közönséges viselkedést. Én inkább sportos vagyok, nincs módomban ilyen cicababákkal versenybe szállni. Eddig azt hittem, hogy nem is kell.
2014. aug. 20. 08:58
 4/13 A kérdező kommentje:
* nem szereti a közönséges öltözködést, ezt szerettem volna irni.
2014. aug. 20. 08:59
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
A dolgokat általánosságban úgy lehet a legjobban legyőzni, ha hagyjuk őket megtörténni. Ha pl. félsz a magasban, akkor ezt úgy tudod legyőzni, hogy felmész egy magas helyre sokszor. A te esetedben pl. az segíthetne, ha végignéznéd a férjedet, ahogy mással szeretkezik. Így megtanulnád elengedni a féltékenységet.
2014. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj utolsó,de ezt komolyan gondoltad???Engedje meg a férjének,hogy megcsalja egy másik nővel,és még végig is nézze????

Ha csak nem perverz az illető, akkor oltári nagy traumát is okozhat,amit évekig tart kiheverni...

Gondold csak el,mikor egy nő rájuk nyit ,amint a férje egy nővel hentereg, mit élhet át...

Attól majd nem lesz féltékeny???



Kérdező,én is féltékeny vagyok.De az én férjem sajnos adott is rá okot...:( Amíg okot nem ad rá, ne leegyél bizalmatlan vele...

Próbáld meg elfogadni, hogy férfiből van, és megnéz más nőket.de vedd úgy, hogy úgy nézi, mint egy jó kocsit, vagy egy szép kutyát...tárgyat... akármit...

2014. aug. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem könnyebb lenne, ha nyiltan tudnánk ilyesmiről beszélni. Mert igy lehet, hgy többet beleképzelek a dologba, mint kellene. Miért tagadnak le minden ilyen jellegű dolgot a férfiak?
2014. aug. 20. 09:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 20. 09:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Biztos a csajokat nézte? =)

[link]

2014. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:)) Utolsó sajnos nem ez történt, a párom mondta ma, hogy tényleg rosszalkodott. Hozott virágot is. :) Pedig sikerült nem rendezni jelenetet, de biztos felfogta h mennyire rosszul esett.
2014. aug. 20. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!