Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomék örökbefogadás-ellene...

Anyósomék örökbefogadás-ellenesek, de én mégis szeretnék örökbe fogadni. Hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

A hétvégén volt egy kis családi összejövetel, ahol szóba került részünkről a gyermekvállalás is. Mi mondtuk, hogy 3 éven belül tervezzük az unokát, de szeretnénk majd örökbe is fogadni egy ázsiai babát a vérszerinti gyermek mellé, persze csak akkor, ha megengedhetjük magunknak, hogy anyagilag neki is a maximumot nyújthassuk. Erre apósom felnevetett, azt hitte viccelünk. Majd közölte, hogy ők egyáltalán nem szeretnének a családba örökbefogadott (pláne kínai) kisgyereket, helyette inkább szüljek, mert így a sajátomtól veszem el a lehetőségeket.


Én bevallom, leesett az állam. Régi vágyam, hogy lehessen egy gyönyörű kínai babám, a párom pedig már rég áldását adta rá, annak függvényében (jogosan), hogy csak akkor, ha anyagilag megengedhetjük majd, de ez vonatkozna egy második vérszerinti kicsire is.


Engem nagyon megbántott apósom megnyilvánulása. Megingatott, hiszen fontos, hogy a gyerek szerető családba kerüljön, de nem szeretném feladni a régi vágyam. A párom is megbántódott, ő is őrlődik, hogy hogyan legyen tovább.


Szerintetek mit kéne tenni? Örökbefogadni szeretnénk, de nem akarom, hogy a párom családjára egyébként is jellemző kivételezésnek még inkább megigya a levét majd a jövevény. De mi, azonban szeretettel várnánk és sajátunként szeretnénk a kicsit.

Lehet ezt kezelni? Orvosolni a problémát?


Nagyon köszönöm


2010. jan. 14. 14:54
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:

A társadalom alapegysége a család, ez férfiből, nőből és gyerekekből áll. Szó sincs anyósról, apósról, nagyikáról, keresztmamikáról, stb., ők már csak távoli rokonok.

Mi köze a két vén, földhözragadt szülőnek ahhoz, hogy egy házaspár hogyan akar élni. Lesz egy saját gyerekük meg egy örökbefogadott, aki történetesen kínai. Nem mindegy nekik, nem ők pénzelik és nevelik fel őket. Legjobb, ha befogják, és nem néznek oda, ha nem tetszik valami. Semmi közük más életéhez, ők már felnevelték a sajátjukat, nincs joguk más gyereknevelésébe beleszólni, nem náluk van a szülői felügyeleti jog. Kicsit túllépnek a hatáskörükön. Hogy mernek felnőtt emberek életébe beleszólni, több, mint pofátlanság.

2010. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
7%

Anyósodék nem örökbefogadás-ellenesek, hanem hülyegyerek-ellenesek.


Biztos nagyon komoly lehetsz, ha az első reakciójuk az volt, hogy kiröhögnek. Szerintem érj meg a gyerekre először.

2010. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Eperke8 válasza:
82%

Nem tudom, hogy fogod-e az en valaszomat olvasni, ennyi ido utan.. mindenesetre azt szeretnem mondani, hogy ha a parod melletted all, akkor vallald be.

Valahol termeszetes, hogy sok ember ellene van egy ennyire mas kulturaju gyerek orokbefogadasanak.

Es persze keteselyes... mert ez most csak "elmeleti" dolog... de ha ott lesz a kis kinai babad, ahogy mosolyog, sir, nevet, amikor kimodjak az elso MAGYAR szavakat, akkor szerintem az o hozzaallasuk is megvaltozik majd...

Masreszt pedig lehet hogy egy verszerinti gyereket se szeretnek a nagyszulok, a viselkedese, vagy barmi mas miatt...

Nekem a ferjem koreai, ugyhogy az en gyerekem nagy valoszinuseggel felver lesz, ugyhogy nekem talan enyibol konnyebb...


En hiszek a sorsban , es abban, hogy ha mi megtesszuk a maximumot, akkor a tobbi mar a sors kerdese.

De ha lemondasz aposek kedveert rola, akkor mindig lesz benned egy hatalmas betolthetetlen ur....

Egyebkent pedig, igenis keszulj fel arra, hogy sokmindenkinek nem fog ez tetszeni, hogy sok rasszista ember van, es a gyerekednek nehezebb sora lesz neha mint a feher gyerekeknek... - igy neked is.

De ha zen modon el tudod fogadni hogy valamit nyersz- ezert valamit vesztened is kell, akkor szerintem boldog lehetsz....

2010. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Én is teljesen oda vagyok a ferdeszemű kislányokért! egyszerűen gyönyörűek! Nekem is van tervekben örökbefogadás, de a férjem még nem érett meg erre.

Nálunk persze már van saját baba, és biza így azt mondom neked: hogy nagyon nagy kiszúrás egy szülővel hogy úgymond idegen gyerekkel teszed nagyszülővé. Az én pici fiam állandóan elemzik kire hasonlít (nem csak kívülről:). És persze mindenki SAJÁT MAGÁT szeretné látni!

Amúgy érdekes, hogy a fiam megszületése semmit nem változtatott az örökbefogadási reményeimen. Ha kislányt szültem volna akkor valószínű már inkább fiúról álmodnék az eddigi kislány helyett.

2011. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!