Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomék örökbefogadás-ellene...

Anyósomék örökbefogadás-ellenesek, de én mégis szeretnék örökbe fogadni. Hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

A hétvégén volt egy kis családi összejövetel, ahol szóba került részünkről a gyermekvállalás is. Mi mondtuk, hogy 3 éven belül tervezzük az unokát, de szeretnénk majd örökbe is fogadni egy ázsiai babát a vérszerinti gyermek mellé, persze csak akkor, ha megengedhetjük magunknak, hogy anyagilag neki is a maximumot nyújthassuk. Erre apósom felnevetett, azt hitte viccelünk. Majd közölte, hogy ők egyáltalán nem szeretnének a családba örökbefogadott (pláne kínai) kisgyereket, helyette inkább szüljek, mert így a sajátomtól veszem el a lehetőségeket.


Én bevallom, leesett az állam. Régi vágyam, hogy lehessen egy gyönyörű kínai babám, a párom pedig már rég áldását adta rá, annak függvényében (jogosan), hogy csak akkor, ha anyagilag megengedhetjük majd, de ez vonatkozna egy második vérszerinti kicsire is.


Engem nagyon megbántott apósom megnyilvánulása. Megingatott, hiszen fontos, hogy a gyerek szerető családba kerüljön, de nem szeretném feladni a régi vágyam. A párom is megbántódott, ő is őrlődik, hogy hogyan legyen tovább.


Szerintetek mit kéne tenni? Örökbefogadni szeretnénk, de nem akarom, hogy a párom családjára egyébként is jellemző kivételezésnek még inkább megigya a levét majd a jövevény. De mi, azonban szeretettel várnánk és sajátunként szeretnénk a kicsit.

Lehet ezt kezelni? Orvosolni a problémát?


Nagyon köszönöm


2010. jan. 14. 14:54
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Igen, direkt nem tértem ki a dolgok érzelmi részére, mert a párommal stabil a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást, igazából ami a későbbiekben problémát jelenthet, az a család hozzáállása és az anyagiak.


A genetikai kockázat tényleg benne van a pakliban, akárki lehet a szülő, akármilyen génekkel. És hát nincs a homlokunkra írva a génkészletünk, de a kockázat ugyanúgy megvan a saját gyermeknél is, hiszen csak keveseknek adatott meg az a szerencse, hogy mire a gyermekvállalás kerül szóba, éljen a dédi és tudjon mesélni a felmenőkről.


Azért említettem, hogy kínai, mert megpróbáltam többé-kevésbé idézni apósomat. Számomra mindegy, hogy kínai, japán vagy koreai a gyerkőc. Nagyon szeretjük az ázsiai kultúrát, több kínai ismerősöm is van, de hát tőlük mégsem kérhetem el a gyereküket. :D Nagyon kedvesek, aranyosak és a gyerekek is nagyon szépek, szimpatikusak.


Amiatt is, mert idősebbek a szülők (após már nyugdíjas), nem szerettük volna azt, hogy ma bejelentjük, holnap már ott is a gyerkőc. Szerettünk volna időt adni arra, hogy megbarátkozzanak a dologgal, idősebb korban pedig lassabban megy a dolog. Ezért bár nem holnap válik aktuálissá a téma, de szerettünk volna nekik elég időt adni, hogy megbarátkozzanak a gondolattal, majd már ők maguk is elkezdjék várni (idővel). Ennek elsődleges oka pont az, amit az egyik kedves Válaszoló is írt: már ránézésre is egyértelmű, hogy nem vérszerinti babáról van szó, ezáltal nehezebb is lehet megbarátkozni a gondolattal. Gondoltunk arra is, hogy esetleg csúfolhatják a külseje miatt, de úgy gondolom, fontos ilyen esetben mindig őszintének lenni a gyermekkel szemben, és arra nevelni, hogy büszke legyen a vérszerinti kultúrájára. Önmagában pedig a csúfolódás egyébként is mindennapos dolog az óvodában és az iskolában, ilyen téren túl kreatívak a gyerekek.

2010. jan. 14. 15:36
 12/34 A kérdező kommentje:

A párom olyan szinten őrlődik, mint én. Szeretné, hogy majd örökbefogadjunk, de nagyon meglepte az édesapja hozzáállása. Azt mondta, csalódott, nem erre a megnyilvánulásra számított. Bevallom: én sem.


Egyébként mindenki más részéről rendben van a dolog, az én szüleim először kinevettek, azt hitték viccelünk, mikor elmondtuk az ötletet. Aztán mikor rájöttek, hogy nem, akkor azt mondták, hogy nekik mindegy. Akkor is unokaként fogják szeretni a gyermekeinket, ha azok vérszerinti gyerekek és akkor is, ha nem.

2010. jan. 14. 15:41
 13/34 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes újabban divat afrikai, kambodzsai, vietnámi kutyafülei gyereket örökbe fogadni. Szerintem ez csak egy ilyen gyerekes álom, mivel még sajátod sincsen.

Másik, amit nem értek, mikor valaki gyerekre vágyik, és most örökbe fogad egyet, az nem hinném, hogy felnőttes gondolkodásra vall, hogy nekem egy kínai kell, mert az olyan érdekes. Nem az, hogy gyerekre vágyok, és nekem nem lehet, teljes szívemből szeretnék és még másét is felnevelém, hogy legyen, hanem: nekem kell egy kínai gyerek. Huh, hát ne haragudj, de így kutya-macska fajtát szokás választani.

2010. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%

15.53: Ilyen jól én sem tudtam volna megfogalmazni!

Pont, mint a Jolie-Pitt csapat: mindenféle színű gyereket "begyűjtöttek", nem tudom ezt szebben mondani...

2010. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Szerintem azért érdemes elgondolkozni. Tulajdonképpen az örökbefogadó szülők nem igazán választhatnak, sok meddő pár vár babára, szerintem etikátlan egy olyannak is örökbefogadnia, akinek lehet babája, de ez más kérdés. A másik dolog, hogy tényleg nem hiszem, hogy kapnál ázsiai gyermeket, és sosem tudnád előle eltitkolni, hogy örökbefogadott baba, pedig én azon a véleményen vagyok, hogy legalább gyermekkorban ne kelljen attól a tudattól szenvednie, hogy ő nem kellett a saját szüleinek. Az örökbefogadás célja pontosan az, hogy sajátként neveljünk fel egy babát, ne pedig úgy, hogy mindvégig fogalma legyen arról, hogy nem az igazi szülei vagyunk. Becsüllek, amiért örökbe akarsz fogadni,de ez sajnos nem ilyen egyszerű. A meddő párok és hosszú évek procedúráján mennek keresztül. Nem szeretnél inkább nevelőszülő lenni? Na ott tényleg több esélyed van és azzal valóban jót tennél.

Kérlek ne haragudj, távol álljon tőlem, hogy megbántsak bárkit is, nem ez volt a szándékom és előre is elnézést, ha így sikerült.

2010. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
84%

A 15:53-asnak teljes mértékben igaza van.

Ja és még egy dolog: kultúrát nem örököl a gyerek, azt az otthonában a szülőtől szerzi meg egy ázsiai családban. Tehát akár magyar gyereket is nevelhetsz ázsiai kultúrával, de egy ázsiait is európai kultúrával.

2010. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Én nem tartom etikátlannak, hogy nemzőképes felnőttek örökbefogadjanak. Nem értem, hogy a segítő szándékban mi az etikátlan? Így legalább egy gyermeknek tudok segíteni, hogy szebb jövője legyen, biztos családi háttere, szerető szülei, annak ellenére, hogy más nemzethez tartozik, ami megnehezítené az örökbefogadását, hiszen azok, akiknek nem lehet gyermekük, értelemszerűen olyan babára vágynak, aki hasonlít rájuk, tehát az ázsiai, afroamerikai, roma gyerekeknek kevesebb esélyük van arra, hogy mielőbb egy szerető családhoz kerüljenek.

Az pedig részemről csak egy ok a sok közül, hogy szimpatikusak az ázsiai babák. Szeretnénk szülők lenni és segítséget és családot nyújtani egy olyan gyermeknek, akinek ez nem adatott meg.

Az pedig hogy holmi amerikai sztárok körében mi a trendi, mi nem, igazából hidegen hagy, mert én élek Amerikában, sztár sem vagyok, az Oscar-díj meg olyan messze áll tőlem, mint innen Kuba és kétszer oda-vissza. :)

Ez az elhatározás akárhogy is számolok, bennem kb. 10 évre nyúlik vissza, akkor szerintem még nem számított divathóbortnak a külföldi babák örökbefogadása.

2010. jan. 14. 16:08
 18/34 A kérdező kommentje:

Akartam mondani: *nem élek Amerikában.


Úgy érzem, hogyha a szülők őszinték és "olyan" a hozzáállásuk, akkor az örökbefogadott gyermeknek nem lesz komplexusa.

Ha eljutunk oda, én biztos, hogy őszinte leszek hozzá, de soha nem nevelném a vérszerinti szülők ellen, hiszen szomorú, de vannak olyan emberek, akik bár teherbe esnek, de nem lennének képesek felnevelni a kicsit, akármennyire is szeretnék.

2010. jan. 14. 16:12
 19/34 anonim ***** válasza:
62%

"egy ok a sok közül, hogy szimpatikusak az ázsiai babák."

Miért mi baj van a magyar(fehér bőrű) babákkal? A te gyerekeid nem lesznek ferde szeműek akkor ők sem lesznek szimpatikusak?Ilyet még nem is hallottam,hogy valaki azt mondja egy kisbabára,hogy "szimpatikusabb"Valaki SZERETI a gyerekeket valaki NEM SZERETI.de hogy ez szimpatikus,az nem???Érdekes gondolkodásod van..

Szerintem előbb szülj egy saját gyereket(akár kettőt is),és őket neveled fel.Hidd el,nem olyan könnyű a saját gyermekedet sem felnevelni.Az ember örül,ha mindent megtud adni neki is..

2010. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvastam végig, minden hozzászólást...de szerintem azt kellene csinálni, hogy 4en, nagyszülők, férjed és te, leültök beszélgetni erről. ismét. miért is ellenzik ennyire, meg kéne velük értetni, hogy csak egy kisgyerek, akinek segíteni szeretnétek, hogy jobban éljen, és ő nem tehet semmiről. egyébként szerintem ha eljuttok odáig, hogy örökbefogadtátok a kisgyereket, akkor úgyis megszeretik idővel. Nem hiszem, hogy elutasítanák maguktól...
2010. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!