Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomék örökbefogadás-ellene...

Anyósomék örökbefogadás-ellenesek, de én mégis szeretnék örökbe fogadni. Hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

A hétvégén volt egy kis családi összejövetel, ahol szóba került részünkről a gyermekvállalás is. Mi mondtuk, hogy 3 éven belül tervezzük az unokát, de szeretnénk majd örökbe is fogadni egy ázsiai babát a vérszerinti gyermek mellé, persze csak akkor, ha megengedhetjük magunknak, hogy anyagilag neki is a maximumot nyújthassuk. Erre apósom felnevetett, azt hitte viccelünk. Majd közölte, hogy ők egyáltalán nem szeretnének a családba örökbefogadott (pláne kínai) kisgyereket, helyette inkább szüljek, mert így a sajátomtól veszem el a lehetőségeket.


Én bevallom, leesett az állam. Régi vágyam, hogy lehessen egy gyönyörű kínai babám, a párom pedig már rég áldását adta rá, annak függvényében (jogosan), hogy csak akkor, ha anyagilag megengedhetjük majd, de ez vonatkozna egy második vérszerinti kicsire is.


Engem nagyon megbántott apósom megnyilvánulása. Megingatott, hiszen fontos, hogy a gyerek szerető családba kerüljön, de nem szeretném feladni a régi vágyam. A párom is megbántódott, ő is őrlődik, hogy hogyan legyen tovább.


Szerintetek mit kéne tenni? Örökbefogadni szeretnénk, de nem akarom, hogy a párom családjára egyébként is jellemző kivételezésnek még inkább megigya a levét majd a jövevény. De mi, azonban szeretettel várnánk és sajátunként szeretnénk a kicsit.

Lehet ezt kezelni? Orvosolni a problémát?


Nagyon köszönöm


2010. jan. 14. 14:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te életed, nem?A te álmod már régóta. Persze igaz, hogy a tágabb családodba az apósodék is beletartoznak. Te magad döntöttél úgy, hogy közeli lesz velük a viszony, vagy a férjed ragaszkodik hozzá?Mert hát férjjel együtt apóst is te választottál, ha ő mindenbe belepofázik...Ha ilyen közeli a kapcsolat, akkor ne csodálkozz, ha beleszól.Mérlegeld, melyik neked afontos, a kínai gyerek vagy az apósék.De konfliktus az lesz, vagy velük, vagy magaddal, ha nem hallgatsz a szívedre.
2010. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%

Nem gáz az örökbefogadás.

A szülők idősebb generációhoz tartoznak, más a "világnézet". Próbáljatok beszélni velük, mondjátok el miért gondoljátok így.

Ha nem megy meggyőzni őket, szerintem ne eröltessétek, mert egy ilyen jellegű konfliktusra a család/házasság is rámehet, mert akármilyenek, ők a férjed szülei.

Tudom, így viszont a saját álmodat adod fel.

Nehéz! Sok sikert a döntéshez!

2010. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%

Ne érts félre, de miért pont kínai? Gondolkodtál már rajta, hogy miért vonzódsz pont hozzájuk?

Amúgy sztem. becsülendő az örökbefogadási hajlam.

Magam nem mertem volna vállalni, még akkor sem, amikor úgy volt, nem lehet saját gyerekem.

Most pedig - anyagiakat most hagyjuk számításon kívül - nem vagyok benne biztos, hogy úgy szeretném, mint a saját gy-met.

Hozzáteszem, nagyon sajnálom aki szülők nélkül nő fel, tudom nem tehetnek róla, de mégis..más lenne, ha megismerném, megszeretném és úgy. De, hogy most elindulok és örökbe fogadok valakit, hát nekem nem menne.

2010. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
64%

Egy:ha örökbefogadtok,akkor azt ti teszitek,nem a család.Ezt tudomásul kell venni.nem kötelezhető senki,hogy más szeresse azt,akit te.(a tiszteletbe tartás,az most egy másik dolog)Tehát ha após úgy gondolja,hogy a vérszerinti unokát szereti,a másikat meg nem,ezért még nem rossz ember.

Kettő:Te elvárod,hopgy a család alkalmazkodjon hozzád(szeressék az örökbabát,aki ráadásul még a számukra olyan "távoli" is),viszont te megsértődsz,ha neked kell alkalmazkodni(itt most nem az a gond,hogy nem lehet gyereked,biztos más lenne a felállás).

Szerintem ha ekkorák a különbségek,akkor ide egy gyermek se kellene,keress egy liberálisabb családot.

2010. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
ezek szerint még saját gyereketek sincs. szerintem akkor térjetek vissza a témára ha már van egy két saját gyereketek és még mindig szeretnél örökbe fogadni :) felesleges addig olyasmin agyalni ami még nagyon messze van, és annyi minden történhet még addig.
2010. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Sokat nem tudok segiteni, hogy mit csináljatok, de két dolog van, amit nem árt, ha figyelembe vesztek.


Az elsö - és nagyon fontos, hogy a gyerek nagyon sok tulajdonságot örököl, amit neveléssel nem lehet megszüntetni, jó esetben csak korrigálni.

Azt sose tudod, hogy örökbe fogadott gyereknél, hogy mit örökölt a vérszerinti szüleitöl. Sokan monjdák, hogy nekik nem volt semmi gondjuk az örökbe fogadott gyerekkel, olyan lett, amilyenre nevelték, de legalább ennyinek nem sikerült - és itt szerintem nem a nevelésben van a döntö különbség, hanem a gyerekben.

Tehát itt mindig lesz egy kockázati tényezö, ezt figyelembe kell venni.


A másik nehézség, hogy nagyon sok ember ellenséges a "külföldi kinézetü" emberekkel szemben, és ha kinai babád lesz, azt senki se fogja nem észrevenni, hogy nem magyar/európai. Ha nagy szerencsétek van, akkor a gyereknek nem lesz emiatt gondja, de ha érzékenyebb a gyerek, akkor komoly lelki problémákat okozhat, ha idegenek csúfolják, vagy esetleg bántalmazzák a kinézete miatt. (Nem csak apósod áll igy ehhez a témához, az emberek nagyobb része is.) Gondold meg jól, hogy ezzel meg tudsz-e birkózni, és ha esetleg a gyerek emiatt késöbb szemrehányást tesz, akkor el tudod-e viselni?


NE érts félre, nem akarlak lebeszélni, csak azt szeretném, hogy reálisan láss dolgokat, amit most nem veszel észre, mert érzelmileg elfogult vagy. A szándékodat becsülök, tudom, hogy jót akarsz tenni, ezért is irtam, hogy segitsek neked.

2010. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

A 15.09.válaszához még azt is hozzátennem:egy gyerek nem csak a tulajdonságait örökli a szüleitől-nagyszüleitől,hanem a genetikáját is.Ez lehet valamilyen betegség,alkalmazkodásra képtelenség,agresszió stb.Erre is gondolni kell,még magyar gyerek esetében is.

Addig szerintem is ostobaság erről beszélni és gondolkodni,amíg fogalmad sincs,hogy mivel jár egy gyerek felnevelése.Az ugyanis nem elsősorban pénz kérdése.

2010. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
ha a párod is őrlődik a történtek hatására, akkor inkább ne.
2010. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem jön össze a gyerek már hát éve, csak vetéléseim vannak, Mikor szóba kerül az örökbefogadás a párom ugy csinál mindtha nem hallaná meg amit mondok és a saját szüleim pedig a kitagadással zsarolnak....
2010. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Én nem kommentálom,hogy miért kínai gyereket akarsz örökbe fogadni,mert ez a te magánügyed.De el foglak keseríteni,mert ha belevágsz nagyon hamar ráfogsz jönni,hogy nem volt értelme.Több okból is.

1.harag,vita lesz a családban.

2.Ha elmentek egy intézetbe ahol el akarjátok kezdeni az örökbe fogadást,el fognak utasítani titeket,mégpedig azért mert fiatal vagy ,és saját gyereket akartok.Azt mondják,hogy előbb szülj saját gyermeket.

3.Mindennek utána néznek.Az anyagi helyzettől kezdve ,a megfelelő körülményekig.(van -e munkátok,van-e házatok stb)

4.Ki fogják kérdezni a szülőket,testvéreket,hogy mennyien támogatnak,segítenek nektek ebben a döntésben.Már mínusz pont ha a nagyszülők ellenzik.Igaz te nevelnéd a gyereket,nem a nagyszülők,de a gyerek a családi viszályba menne ami nem megengedett.

5.Megpróbálnának rábeszélni,hogy sok magyar gyerek árva inkább köztük válassz(ha van esély az örökbe fogadásra)

6.Az örökbefogadás sok-sok évig elhúzódik,mert nem minden gyerekről mondott le hivatalosan a biológiai szülei,így csak nevelő szülők lehetnétek,és nem örökbefogadó szülők.

7.Ha vállalod a nevelőszülő szerepét is(ez könnyebb,és gyorsabban járható út)akkor mindig fel kell készülnöd arra,hogy bármikor jöhetnek az igazi szülei,és elvehetik tőled a gyermeket avval,hogy ők akarják tovább nevelni..

Nem könnyű örökbe fogadni,még úgyse,hogy tudjuk sok gyerek él intézetben..

A barátunk 12 éve örökbe akartak fogadni egy kislány.(nekik nem lehetett gyerekük)Évekig rohangáltak engedélyekért,évekig fizettek sok-sok pénzt.Már ki választották a kislányt is aki akkor volt másfél éves.

Majdnem 2 évre rá,mondták,hogy vihetik haza a kicsi lányt aki időközben óvodáskorú lett,de nem fogadhatják örökbe,mert a biológiai anyja nem hajlandó végleg lemondani róla.Csak nevelő szülők lehetnek.Vállalták,kihozták.Amikor első osztályba készült megjelent az anyuka egy hivatalos képviselővel,hogy egyenesbe jött,és ezentúl ő gondoskodna a lányáról.Évekig bíróságra jártak,de pert vesztettek.Ma mind ketten idegileg összeroppantak,és elkeseredett emberek lettek.Többször felajánlották nekik,hogy soron kívül lehetnek más gyerekeknek is a nevelő szülei ,de már nem vállalják!

Szóval amikor örökbe fogadásról beszélsz,nem árt utána nézni,hogy mivel fog járni.Ettől függetlenül sok sikert kívánok nektek!

32/N

2010. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!