Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomék örökbefogadás-ellene...

Anyósomék örökbefogadás-ellenesek, de én mégis szeretnék örökbe fogadni. Hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

A hétvégén volt egy kis családi összejövetel, ahol szóba került részünkről a gyermekvállalás is. Mi mondtuk, hogy 3 éven belül tervezzük az unokát, de szeretnénk majd örökbe is fogadni egy ázsiai babát a vérszerinti gyermek mellé, persze csak akkor, ha megengedhetjük magunknak, hogy anyagilag neki is a maximumot nyújthassuk. Erre apósom felnevetett, azt hitte viccelünk. Majd közölte, hogy ők egyáltalán nem szeretnének a családba örökbefogadott (pláne kínai) kisgyereket, helyette inkább szüljek, mert így a sajátomtól veszem el a lehetőségeket.


Én bevallom, leesett az állam. Régi vágyam, hogy lehessen egy gyönyörű kínai babám, a párom pedig már rég áldását adta rá, annak függvényében (jogosan), hogy csak akkor, ha anyagilag megengedhetjük majd, de ez vonatkozna egy második vérszerinti kicsire is.


Engem nagyon megbántott apósom megnyilvánulása. Megingatott, hiszen fontos, hogy a gyerek szerető családba kerüljön, de nem szeretném feladni a régi vágyam. A párom is megbántódott, ő is őrlődik, hogy hogyan legyen tovább.


Szerintetek mit kéne tenni? Örökbefogadni szeretnénk, de nem akarom, hogy a párom családjára egyébként is jellemző kivételezésnek még inkább megigya a levét majd a jövevény. De mi, azonban szeretettel várnánk és sajátunként szeretnénk a kicsit.

Lehet ezt kezelni? Orvosolni a problémát?


Nagyon köszönöm


2010. jan. 14. 14:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
16:15 most hülyeséget mondtál.Ha te nagyon szeretnél valamit és nagyon érdekel valami, még ha akarsz se tehetsz ellene semmit. Engem is érdekel egy dolog nagyon, és tudom, hogy semmire nem fogok vele menni, sokkal jobban járnék ha matematikus lennék, de most mit csináljak ha nem az érdekel? Ez kicsit más szituáció de remélem érted a helyzetet.
2010. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
55%

El kell, hogy keserítselek a kínai babával kapcsolatban, mert a kínaiak nagyon családcentrikusak, mégha esetleg meg is halnak egy baba szülei akkor is a család veszi természetesen magához a gyereket, sok kínai családban így is a nagyszülők nevelik a gyerekeket, mert a szülők külföldön dolgoznak, kereskednek stb., arról se feledkezz meg, hogy Kínában egykeprogram is van, a városi családokban eleve egy gyerek lehet és ott is vannak hatóságok, akik egy esetleges örökbefogadásnál kiszűrnék a hozzád hasonló korlátolt szellemi képességű egyedeket.


Apósod is azért hitte viccnek, mert számára is hihetetlen volt, hogy a menye ennyire hülye legyen, amilyen te vagy.


Meg lehet kérdezni, hogy hány éves vagy és mivel foglalkozol, amikor nem kínai gyerekről álmodozol?

2010. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
10%

szerintem viszont előre lehetett volna borítékolni az apósod véleményét. mellesleg megjegyzem szerintem ő már ott elakadt, hogy örökbefogadni egy idegen gyereket. Az hogy ázsiai szerintem már részletkérdés. De szerintem nem is lehet ezt annyira figyelembe venni. Azért te sem várhatod el tőle, hogy na, itt a gyerek, akkor kedves nagypapa szeresse sajátjaként. Ha helyes lesz a gyerek, biztos szeretni fogja. De nem lehet rákényszeríteni.


Viszont ha úgy indítottatok volna, hogy nevelőszülők szeretnétek lenni, vagyis kihoznátok egy ázsiai kisgyereket pusztán szívjóságból, akkor biztosan könnyebben vette volna a nagypapa az akadályt, és talán az kevesebb időbe és utánajárásba kerülne. Miért érdekes az hogy felbukkanhatnak a vérszerinti szülők? nem az a cél hogy addig is jó körülmények között legyen a kisgyerek? Olyan mintha egy rokon gyereket rádbízott volna az anyja mert ő nem tudja eltartani. Ettől még a nevelők is a szülei.


Vérszerinti gyerekeknél is sokszor előfordul hogy a nagyszülő egy-egy gyerekkel kivételezik, úgyhogy ez nem újdonság. És igen, ha örökbefogadjátok, akkor valószínű hogy nem fogják ugyanúgy kezelni a másik gyereket, de ha nem örökbefogadásról van szó, hanem bizonytalan idejű nevelésről, akkor nem hiszem hogy kivételeznének, mert a gyerek csak "vendég". és más így a szinezete a dolognak.


Ha ragaszkodtok az örökbefogadáshoz akkor csak azt lehet csinálni, hogy a nagyszülőket nem ereszted össze az ázsiai gyerekkel. Valahogy biztos meg lehet oldani.


És remélem hogy a túlzott jószándékkal azért nem estek a ló másik oldalára, hogy az örökbefogadott gyerekkel meg ti kivételeztek a saját rovására. Sajnos ez is elő szokott fordulni.

2010. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Ha én lennék az apósod, nekem az lenne az aggályom, hogy az eltérő rasszú gyerek személyiségfejlődése során igen korán szembesülne saját másságával (kegyetlen ovistársak pl.), és nem biztos, hogy ezt magában le tudná rendezni, talán rossz hatással lenne rá.

Ha az apósod lennék, és ismernélek annyira, hogy tudjam, te ezt a problémát is jól tudnád kezelni, akkor nem ellenezném, és partner lennék benne. Ha úgy gondolnám, hogy te még semmit se tudsz erről, csak "cukiázsiaibabaakarooooom", akkor ellenezném.

2010. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
82%

Ha én lennék az apósod, csak annyit kérdeznék, hozzád tartozik, szereted?,,, akkor az én unokám.

A fiamra meg büszke lennék a hozzáállása okán.

Ezt én úgy oldanám meg, hogy azt teszem, amit a férjemmel jónak látunk. Ha a család szeret benneteket, elfogadja azt is akit ti szerettek. Az elképzelésetek lehet egy erős összekötő kapocs.

Tiszteletem, sok örömöt, boldogságot kívánok

Megérdemlitek.

F/71

2010. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
61%

Na miután jól leugattak,bár mint már írtam én is,nem túl szerencsés dolog...

Viszont van egy ötletem.Talán a baptistáknál lehet jelképesen örökbefogadni ázsia kisgyermeket.

Ez valahogy úgy működik,hogy egy kiválasztott kisgyermeket patronálsz,cserébe az életéről információkat kapsz,leveleket,képeslapokat küld.Ha anyagilag megengedhető,hogy elutazzatok,szerintem a személyes találkozókra is van lehetőség."nagykorában"meg akár ide is költözhet az országba,ha úgy gondolja mindenki.

2010. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
10%

Megértelek, én világéletemben egy japán kislányt szerettem volna.

Más szempontból nézve az örökbefogadás kérdését, SZERINTEM, AZ ÉN VÉLEMÉNYEM SZERINT jobb lehet, mint szülni, mert nem gyarapodik a népesség és egyben segítessz egy kisgyereknek, aki senkinek nem kell.

Én azt tudom, hogy annyira utálom saját magamat, hogy nem bírnám elviselni, hogy egy Kicsi Én rohangáljon körülöttem, folyton a hibáit lesném, és rosszul érezném magam, amiért továbbörökítettem azokat.


Akárhogy is döntessz, magadra hallgass és ne akarj megfelelni senkinek.


Többieknek: piros hüvelykujjat kell megnyomni...

2010. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
48%

"Én azt tudom, hogy annyira utálom saját magamat, hogy nem bírnám elviselni, hogy egy Kicsi Én rohangáljon körülöttem, folyton a hibáit lesném, és rosszul érezném magam, amiért továbbörökítettem azokat"


Szerintem ilyennek még gyereket sem adnának, nemhogy egzotikus fajtákból válogasson. Hány éves vagy 19?

2010. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
73%

20:26 vagyok

22 éves vagyok. Tudom, már kezelnek, de legalább tisztában vagyok az inkompetenciámmal, ami ha többeknek is menne, nem lenne ennyi elcseszett gyerek, majd felnőtt.

2010. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Igen az mondjuk érdekes, hogy gyereket bárki csinálhat, és nagyon sok debil meg is teszi, pedig az örökbefogadás hercehurcájánál azért kitűnik, hogy mennyire körültekintőnek kell lenni.
2010. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!