Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi ház vagy lakás?

Családi ház vagy lakás?

Figyelt kérdés

Most nézzük azt, hogy egy árban van, és mindegy, melyiket veszed meg.


Melyik a jobb, ha szeretnénk majd 1-2 gyereket?


Mindkettő mellett vannak pozitív és negatív érvek is, és egyenlőre nem sikerült döntenünk...


2014. aug. 11. 21:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34%

Bolond aki panelba akar menni.

Nyaron forro telen hideg.

Panel getto

Itt csak a csorok laknak ott.

Nekunk pici kert van pont eleg es egy szomszed

Kertes tarsashaz.

2014. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
75%

"Szüleim most is ott laknak. Ha már kertesbe laksz, akkor ott a kerttel, előkerttel, járdával is törődni kell, amit írtam, tapasztalatból írtam. MINDIG van mit csinálni..."



A járdát le kell seperni, télen a havat oké, ez meló. Füvet kell nyírni, pipa. De ezeken kívül minden megoldható okosba.


Pl. virágok helyett, bokrok, amik szépen virágzanak, locsoló rendszer kiépítése, ami locsol magától, szép díszfák. Nem kell feltétlen gyomlálni egy életen át, ha félmegoldásokat találsz.

Ugyanezzel a problémával küszködtem, mint te, de rájöttem, hogy nem kell beleszakadni a munkába, csak azért, mert kerted van:


[link]

[link]

[link]

[link]


Szóval én bokrokat, fákat, tuját ültetek, illetve sziklakertet, nem túl igényes virágokkal.


Zöldséges kert minek? Remek itt a termelői piac.

Ezekkel meg hidd el nem sok munka van, ha megfelelően kiépített öntözőrendszered van.

Ilyen:

[link]


A fűnyírás heti egyszer, és közben mikor az egyik nyírja a füvet, a másik egy kis ollóval metszi a bokrokat, fákat. Ez azért nem gürcölés. Öntözés megoldott, sepregetni amúgy is szoktál, fatüzelés nem szükséges, medence nem kötelező, viszont lehet grillezni, szaladgálni a gyerekeknek, kutyáknak.


Mindemellett, már minden gépesített, a lehullott leveleket egy ilyen is eltudja fújni:

[link]


De még automata fűnyíró is van:

[link]


Napelemmel működik, még környezetbarát is.

Az öntöző rendszert esővizes tartályból is lehet nyerni:

[link]


Én kertes házba mennék.

2014. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Mi is épp ház nézésbe vagyunk a párommal. Mindketten kertes házban nőttünk fel. Ők kissebb udvarral ahol tényleg gyümölcsfák vannak, rózsabokrok stb. Max annyit kell csinálniuk, hogy füvet nyírnak, ősszel összeszedik a gyümölcsöt, leveleket. Nálunk óriási telek van, hatalmas kerttel, kukoricával, burgonyával, veteményekkel, szőlővel. Tényleg sosincs megállás. :) Bele lehet fáradni nagyon, de fel sem merül egyikőnkbe sem a lakás. Azt a szabadságot amit a kert és a hatalmas udvar ad, felbecsülhetetlen. :) Úgyhogy nálunk a kertesház játszik egy köztes megoldással. És majd ha csak 2-3 hetente lesz időm a veteményest gazolni, úgy is jó lesz.
2014. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
32%
16, tényleg nem laktam soha kertes házban...mert egy békés megyei faluban csak panelok vannak :DDDD ha ti nem foglalkoztok a kéménnyel és a járdával..na el tudom képzelni milyen putriban laktok. igényesség nulla...egy igazi b.arom vagy..
2014. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
63%

Ezt nem bírom felfogni, miért hiszi azt mindenki, hogy az ember VAGY családi házba VAGY panelba költözhet csak? Sok más egyéb opció is van.


Szerintem az egy jó érv, hogy a gyerekek miatt megérné családi házba költözni. De mindig van egy "de". Tapasztalatom szerint az ilyen általában 3-10 éves korig kifizetődő. Addig van el a gyerek a kertben. Utána jönnek a haverok, meg a számítógép, miegyéb. Egy tini srác / lány nem ül ki sütkérezni, nem megy ki füvet nyírni, bokrot metszeni, kivéve, ha megátalkodottan jó gyerek.


Egy házzal tényleg sokkal több a baj. Mert minden probléma mellett, ami előfordul egy lakásban, előjöhet még millió probléma.


Az sem igaz, hogy ha nincs vetemény meg virágoskert, akkor nem kell dolgozni semmit. Frászt. Füvet kell nyírni, bokrot metszeni, sövényt vágni, a fákat gondozni. Télen havat lapátolni (ha éppen van hó).


Egy kertes háznak a rezsije is sokkal magasabb szokott lenni.


A lakások általában jobb helyen vannak közlekedés szempontjából, ha a gyerek már nem akarja, hogy anyuci meg apuci vigye a fenekét az iskolába, akkor azért jó lesz, ha nem 15 perc sétára van az első buszmegálló. (Azt megkérdezhetem, hogy melyik városban vagytok?)


Mikor kertes házban laktam, nekem speciel sokkal nehezebb dolgom volt a szomszédokkal. Hiába lakok most lakásban, nem nagyon szoktam hallani, ki mit csinál, anno ellenben a szomszéd állandóan fúrt-faragott valamit, füvet nyírt (de egy teljes napon keresztül), 4 gyereke volt, de azok úgy visítottak órákon keresztül, mint akiket nyúznak.


Aki lakásban él, az is bográcsolhat, süthet szalonnát. Felpakoljuk a cuccot, és egy kirándulás keretében keresünk valamilyen szabadtéri tűzrakóhelyet.


Nekem sokkal jobban bejött a lakás, mint a kertes ház.

2014. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én akkor is a kertest választanám :)

Nem kötelező a veteményes, lehet füvet is vetni, azt meg elég hetente egyszer lenyírni :)

és még csak nagy kert sem kell, én mit nem adnék egy 30 nm-es kertért, csak hogy ki tudjak ülni grillezni nyáron, tudjak barátokat hívni :)

2014. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én speciel pont egy ekkora kertre vágyok:


[link]


Ezt nehogy már nehéz legyen rendbe tartani, és szerintem nagyon jó köztes megoldás.

Szabadság, grillsütés, kertészkedés egészséges mértékben, se alattad, se feletted, de melletted is messzebb vannak.

Tökély.

2014. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
24, igényesek vagyunk, és RENDESEN van megcsinálva a kémény és a járda is. Nincs megrepedve, nem kell újraépíteni. Mondjuk megértem, hogy ha ti öszecsaptátok a házatokat, azt gyakran kell javítani. A mienk nem ilyen :)
2014. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nálunk járda sincs, az mekkora igénytelenség már? :)


Írtak pár nagy okosságot, pl. hogy nemcsak panel és családi ház van (lehet pl. sorház, 2 szintes lakásokkal, csak oldalszomszéd van és aranyos picike kert elől-hátul), valamint (erről már én is írtam korábban) nem kötelező sok munkával járó kertet tartani... Nálunk a kert zöme fű és gyümölcsfa, metszeni nagyon ritkán kell, néha mondjuk kivágunk egy-egy fát, láncfűrésszel nem olyan vészes, darabolással együtt sem, de ha valakinek nem tetszik, ne legyen fa a telken s az amúgyis legyen tenyérnyi.

Mi nem nyírunk füvet hetente, még csak az kéne, még jó, hogy nem szeretjük, ha nagyon apró. Igazából jobban szeretnék egy alacsony talajtakarót, amivel semmi gond nincs, a fű csomósodik és sosem volt a kedvencem, de azért belefér, főleg, hogy nem én nyírom a füvet, én barkácsolok, munkamegosztás.

A hólapátolást sosem értettem, pedig laktam olyan házban, ami sarkon volt, elég problémás törött járdával s a lakótársaim annyira városi fiúk voltak, hogy fel se merült bennük, hogy lapátolni kéne a havat. Hó nem esik olyan gyakran egy átlagos télen egy átlagos helyen, viszont lapátolni nekem poén. Itt nem sarkon lakunk és nem is lapátolunk egyáltalán, senki nem jön ide, ez nem egy utca, viszont ha el akarunk menni autóval valahová s a többi 2 autótulaj nem lapátolta el a havat, akkor van párszáz méter :) Senki nem szokott hőbörögni, direkt költöztek ide, a kilátás szép, én se bánom meg soha.

Vannak szintek, de persze az emberek toleranciájában is. Aki annyira fél a hólapátolástól vagy annyira fontos munkája van, hogy nem ér rá ilyesmire, de helikoptert azért nem kap, az lakjon luxuslakásban. Egy panellakás is lehet gyönyörű, s aki mondjuk folyton dolgozik vagy sokat szórakozik s csak aludni jár haza, a kert pedig nem érdekli, az miért is költözne kertes házba? Nincs azzal semmi baj, hogy különbözünk és más a jó nekünk.

2014. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

#21: A panelről: "Nyaron forro telen hideg". Na ez így ebben a formában nem igaz. Nem is mindegy, hogy hol, milyen panelról van szó, én mindenesetre távfűtéses verzióban csak számomra túl meleggel találkoztam télen (23 fok és fölötte). Főleg szigetelés után, ugyanolyan erős távfűtéssel, állandóan nyitva kell tartani az ablakokat... Egyedi fűtésnél persze nem ez a helyzet, s panelban is van olyan... Én olyanban laktam huszonpár évig.

Egyébként családi házban is lehet nyáron meleg a nagy déli ablakos tetőtér. Ha a szigetelés és a hőtároló tömeg sem jó, akkor ugyanolyan pokol lehet, mint egy szerencsétlenebb helyzetű lakás.

2014. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!