Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi ház vagy lakás?

Családi ház vagy lakás?

Figyelt kérdés

Most nézzük azt, hogy egy árban van, és mindegy, melyiket veszed meg.


Melyik a jobb, ha szeretnénk majd 1-2 gyereket?


Mindkettő mellett vannak pozitív és negatív érvek is, és egyenlőre nem sikerült döntenünk...


2014. aug. 11. 21:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%

Termeszetesen kerteshaz. Szerintem ezen nincs mit gondolkozni :)


A gyerek a sajat kertben jatszhat, nem koszos jatszoteren.

Lehet kutyust is tartani, ami jot tesz a gyerek felelossegtudata fejlodesenek.

Jo erzes kiulni a sajat kertbe a viragok, novenyek koze, esetleg medencet is tartani.


A lakasba be van zarva az ember.

2014. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Jégtánc ***** válasza:
70%
Családi ház,nincsenek szomszédok sem feletted,sem alattad.Ha pl grillezni támad kedved,vagy szalonnát sütni,akkor bármikor megteheted.Mi az ellenérved a családi ház miatt?
2014. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
én családi házban éltem 30 évet...alig vártam, hogy végre lakásba költözzek.. nem kell füvet nyirni hetente, nem kell fát permetezni, nem kell azon agyalni, hogy már ujra kell cserepeltetni a házat 2 millioért, vagy éppen ujra köporoztatni 10 év után..nem kell a kéményt ujra rakni x évente..stb. stb. a kertes házzal csak gond volt, azon mindig kell valamit csinálni, a kertbe meg bele lehet dögleni (már ha valaki olyan, hogy szereti a szépet és nem hagyja, hogy a járda vagy a kövek közt méteres gaz legyen, vagy a keritsre ráfutva a folyofü...) én imádom a lakásunkat, elég nagy, van hozzá egy szép nagy balkon, oda ki van téve a barbecue sütö, plusz kis disz tuják..a játszotér egy saroknyira van (teljesen felujitott, virágokkal körbe rakott játszotér)
2014. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

A rengeteg munka, valami mindig elromlik, csináltatni kell, soha nincs szabadidő, mindig dolog van.


Anyámákkal és a párom is a szüleivel kertesben lakott...

metszés, permetezés, vetés, kapálás, gyomlálás, öntözés... és ez szinte egész éveben... ha ez lemegy, ősszel fagyűjtés (nálunk meg lehet venni egy erdőrészt, s azt kipucolni- csak a kidőlt fákat természtesen), favágás-hordás... lakást egyszer berendezem, s max festeni kell


ez az ellenérvem, de ez elég erős érv sajnos :( gyerekkoromban is mindig kellett valamit csinálni...

2014. aug. 11. 22:08
 5/31 Jégtánc ***** válasza:
100%
Lakásban valami elromlik azt is meg kell csináltatni.Nem kötelező veteményest vagy gyümölcsöst csinálni,fűtést meg kehet oldani fa nélkül is.
2014. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Jégtánc ***** válasza:
100%
Lehet.
2014. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi hetente egyszer nyirjuk a fuvet, es hetente 2-3 orat toltunk a novenyek metszesevel, de ez oromet okoz nekunk. Cserebe van sajat malnank, es jo erzes a sajat novenyeinket apolni.

Aki nem szeret novenyekkel foglalkozni, annak valoban nem valo a kerteshaz.


Mi Pesten csaladi hazban lakunk, kulfoldon lakasban, de utalom, mar alig varom, hogy kerteshazunk legyen. Es nem kell feltetlenul vetemenyest tartani, a fu es nehany szep virag meg bokor eleg.


A lakasban is kell felujitani, kedves harmadik, ha a feletted lako elazik, te is beazol. A gyerek nem szaladgalhat a lakasban, mert maris felkopognak. A negy fal kozott kiulni egy betonteraszra ossze sem hasonlithato a sajat kerttel.


Szoval kerteshazban a legjobb lakni ;)

2014. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%

egy lakásra sokkal kevesebbet kell költeni..az édesanyám 65 évesen menekült el a kertes házbol annyira elege lett :) nálunk se volt megállás soha.. végül otthagyta a bátyámat a nagy házban, most ö van belehülyülve, szegénynek semmi szabadideje nincs.

persze lehet ugy, hogy nincsenek fák, virágok...stb. nem kell akkor locsolni..sem gyomirtozni, se permetezni, se metszeni :D majd kisüti a nap a füvet és a gyomot is :D

egy lakásnál nem kell a kéményt ujra rakni..nem kell cserepeltetni x évente...és köporoztatni sem, söt a járda se kezd el repedzni (hiába vették annak idején jo minöségünek..) havat hányni sem kell..stb. stb. stb.

2014. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Laktam kertesben 18 éves koromig és imádtam, hogy ki tudok ülni a kertbe kicsit lazítani,korábban gyerekkorunkban a tesóimmal mindig kint játszottunk. Volt kis pancsolónk, átjöttek a barátaink, volt hogy 8-10-en bandáztunk a kertben, csigát gyűjtöttünk, később sátraztunk. Kutyáink, macskáink voltak. Oké, volt meló, mert kellett füvet nyírni, meg metszeni, sőt nekünk veteményes is volt, azzal is volt bőven meló, de minket a szüleink úgy neveltük, hogy szeretettel csináljuk ezeket a munkákat. Néha fárasztó volt, viszont annál jobb érzés nincs, amikor a húslevesbe azt a répát főzöd, amit te magad termeltél. :) Jelenleg lakásban lakom, de alig várom, hogy újra kertesbe mehessek.

Nem panaszkodhatom, 75 m2-es polgári lakásban élek egy kis városban a Duna partján. A kilátás gyönyörű, a platán fák és a Duna miatt nyáron is kellemesen hűvös van. A szomszédok nagyon kedvesek aranyosak, csak éppen azt is hallom, hogy Marika néni hajnal 2-kor lehúzza a WC-t. Meg azt is hallom, amikor a fölöttünk lakó 1,5 éves kislány elesik vagy nagyon sír. Azt is hallom, amikor a mellettünk lévő pár szeretkezik és recseg az ágyuk ill. nyögdécselnek. Na most ez nem épp kellemes éjjel fél 1 kor, amikor aludnék, mert reggel 6-kor kell kelnem. Szóval mindent hallani. A másik a közös költség, amit isten tudja mire fizetünk, mert a vakolat omladozik, a lépcsőházban nincs minden emeleten világítás, a takarítónő hol jön, hol nem jön. Ha a szomszédban felújítás van, akkor egész nap a fúrást faragást kell hallgatni ami sokszor szombat reggel 7-kor kezdődik, mert hát hétköznapokban mindenki melózik. A kislányom most 3,5 hónapos, és őszintén remélem, hogy mire járni tanul, már a saját kertünkben teheti.

Én inkább nyírom a füvet, metszem a fákat-bokrokat és festek kerítést, mint éjjel a szomszédok veszekedését hallgassam...

2014. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Jégtánccal értek egyet, sok munkát azért meg lehet spórolni... Sőt, léteznek tényleges kert nélküli családi házak is, pici udvarral.

De az szerintem is tény, hogy több munka adódhat és igen, pl. a tető a mi dolgunk :) Nagyobb a saját, karbantartandó rész. Ez egyeseket zavar, mások boldogan bevállalják, csak kertes házuk legyen.

A fahasogatást speciel szerettem, magát a tüzelést nem, szerencsére most már villanyfűtésünk van, roppant kényelmes.

2014. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!