Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy néznétek a 21 éves...

Hogy néznétek a 21 éves gyerekre, ha élből elutasítana minden családi meghívást?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években sok anyagi gondunk volt, devizahitelünk van. Amikor kirúgtak 10 év után a jól fizető állásomból (üzletvezetőként dolgoztam), nem tudtam tovább fizetni a hitelt, így kijöttem külföldre rabszolgának. A két munka között csúsztunk a hitellel, a számlákkal, lekapcsolták a gázt, kevesebbet ettünk, és ez magával hozta a családi cirkuszokat is. Kétlakásos kertesházam van, a lenti lakásban a szüleim laknak, a fentiben "én" és a két lányom. Viszont az elmúlt években anyám megutálta a férjét, így egyszer, 4 évvel a kijövetelem előtt kijelentette, hogy nem hajlandó együtt élni vele, és beköltözött hozzánk, rátelepedett a nappali tévére, és képes volt évekig hagyni, hogy a nappaliban aludjak, amíg ő az én ágyamban. Anyám olyan, mint Magdi anyus, sértődékeny, eltúloz mindent, hajlamos színészkedni, és szereti magát sajnáltatni, sokszor a lányaimon (19 és 21 évesek) köszörüli a nyelvét a bátyámnak, akiben így kialakult egy jó kis vélemény a kölkeimről. Miután kijöttem Amerikába, otthon a feje tetejére állt minden, a lányaim és anyám óriási patáliákat csaptak, majd egy év után az idősebbik lányom addig vitatkozott anyámmal, míg az fenyegetőn kijelentette, hogyha így viselkednek vele, haza fog költözni (a lenti lakásba), mire jött a nemvárt reakció, hogy "jó, húzzál a pics4ba." Mondanom sem kell, nem erre tanítottam a lányaimat. Az idősebbik különösen szelíd, de anyám jelleme mindig is irritálta (egyébként én is sokszor úgy kellett visszafogjam magam). Mire idáig eljutottak, a bátyám már rájuk se nézett a lányokra, holott mielőtt elmentem volna, megkértem, hogy néha nézzen rájuk, van-e mit enniük stb. Otthagytam őket normális pénzösszeg nélkül (az utolsó pénzek a repjegyre mentek el), nem volt kitől anyagi segítséget kérjek. Tehát anyám annyit szidta a lányokat és már engem is, hogy a család minden tagja teljesen elfordult tőlünk, én voltam a feketebárány, aki felvette a hitelt, és ezzel csődbe taszította a családot (mindig is én fizettem egyedül, holott nem csak én éltem abban a nagy házban), a lányaim pedig javíthatatlan bunkónak lettek kikiáltva. Igen, tudom, durva elküldeni egy nagymamát a pics4ba, de ő nem egy zoknit kötögetős, kandalló mellett ülő nénike... Szeretem persze, de a testvéremet is ellenem hangolta, amit nagyon nehezen éltem meg.


Már jól keresek, rendszeresen küldöm haza a pénzt, a család nyitni kezdett felénk, olyanok, mintha semmi nem történt volna, holott egy évig a lányok felé se néztek, és hiába kerestem velük a kapcsolatot, hidegek voltak, letojták, mi van velem, pedig egyedül egy új kontinensen, új nyelvvel higgyétek el, nem könnyű.


Én még mindig kint vagyok, mostmár Európában (harmadik éve vagyok távol), de egyre sűrűbben hallom, hogy az idősebbik lányom nem megy el a családi összejövetelekre, hanem hitetlenkedve elneveti magát, és nemet mond rájuk. Eleinte még kifogásokkal élt, valamiért sosem ért rá, de már simán odamondja, hogy neki nincs kedve eljátszani, hogy mi vagyunk a tökéletes család. Tény, hogy az ünnepnapokon kívül nem is nagyon találkoznak, illetve tavaly húsvétkor sírva hagyta el a helyszínt, mert a bátyám felesége élősködőnek nevezte, és ezzel az egész család egyetértett. Épp kihagyott egy évet (már egyetemre jár), ezért kapta jobbról-balról a hideget, hogy megnehezíti a dolgomat, és mihaszna, elcs3szett neveltetésben részesült. Persze anyámnak valószínűleg a húzz-a-pics4ba sztori a kedvence, és gyakran emlegeti a rokonságnak, hogy dobta ki őt az én ultra bunkó lányom a lakásból... Viszont az ebéd óta a lányom is arra hivatkozik, hogy ő úgyis a család bunkója, megteheti, hogy nem megy el az ebédekre, és nem képes elfelejteni, amiket a fejéhez vágtak.


Nem tudom, hogy hozhatnám ezt rendbe? Ha félévente hazamegyek, nem jön át velem a bátyámhoz, és ha tudja előre, hogy jönnek a gyerekekkel, elmegy a fiújához.

Ne haragudjatok a kisregényért.

N44


2014. aug. 7. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon helyes, hogy nem hagyja magát. Minek alázza meg magát ezek után? Semmi jót nem várhat az anyádtól, se a testvéredtől. Legalább van tartása.
2014. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy meg anyukát ki kellett volna penderíteni a francba, nemhogy még az új férjét is odaengedni az általad hitelből vett házba, a bátyád felesége meg egy utolsó bunkó, akinek semmihez semmi köze. Ezek után én biztos nem várnám el a gyerekemtől, hogy menjen, és én se mennék.
2014. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ez teljesen rendben van. Mit kellene rendbe hozni? Ha a család megkövette volna a lányodat és tovább tartaná a haragot akkor lehetne puhítani, hiszen haragban nem jó élni. De az hogy nem hagyja magát hogy hülyének nézzék az nagyon is rendben van.
2014. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Felnőtt lányod van, aki nem hajlandó színészkedni.Tudod, az ő korabeli fiataloknak még igen erős az " igazságérzete" . nem tanulták meg még, hogy a valós világban időnként alakoskodni kell, mert különben az emberek nagyon nem tolerálják a nagy büdös igazságot. Neked most az a fontos, hogy mióta te vagy a pénzespostás, a "kedves" családod nyit felétek? valóban szükséged van arra, hogy a pénzeddel megvásárold az ál családi idillt? A mamát már akkor ki kellett volna akolbólintani, amikor betelepedett a ti életteretekbe.
2014. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Teljes megértem a lányod. Igaza van.

Sajnos a család vér szerinti tagjait nem lehet megválogatni.

Még is milyen dolog az, hogy ha van pénz akkor minden ok. Mikor meg nincs akkor ....... Mikor megint van, akkor meg megint minden a régi?

Én sem tudnám ezt elviselni. És itt nem a megbocsátásról van szó. A lányod rájött, milyen emberek is igazából a rokonai és nem ilyen emberekkel akarja körülvenni magát.


Hogy hogy néznék rá?

Helyedben: Elfogadnám a választását.

A rokonok szemszögéből, meg legalább nem rontja a levegőt. Nincs is értelme oda mennie, ha mindenki csak a nyelvét köszörüli rajta. Ha meg épp nem azt teszik, akkor meg biztos, hogy minden szó csak képmutatás. Ha nem lesztek ott úgy is kibeszélik.

2014. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Amikor elmenekültem a lányokkal a férjemtől, a szüleimhez mentünk, és ott szedtem össze magam. Aztán kitettek minket a házból (nem a sajátjuk volt), emiatt vettem fel a hitelt, és építtettem egy kétlakásos kertesházat. Ha nem küldöm haza a pénzt, elveszik a házat, a szüleim pedig az utcára kerülnek, vagy pedig két lakást kellene finanszíroznom, egyet a gyerekeknek, egyet a szülőknek, de apám iszik, nem tudná feldolgozni a költözést. Tehát igen, amíg egy telken él a családom, örülnék, ha nem lennének ősellenségek. Mostanában már szóbaállnak egymással, de nagyanyám a régi, így azért még össze-összekapnak, ha mégis keresztezik egymás útját.

A testvérem meg a testvérem... A feleségét is szeretem, csak teljesen máshogy látja a dolgokat, és hisz az anyámnak...

2014. aug. 7. 22:52
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Talán jöhetnél gyakrabban is haza,ha már Európában vagy.
2014. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm a válaszaitokat, nagyon örülök nekik. Én megértem a lányomat, de a "flegmasága" újabb vitákat szül otthon. Aggódtam, hogy azt írjátok majd, tényleg rossz anya vagyok, de köszönöm, szerintem is jól neveltem a lányomat.
2014. aug. 7. 22:54
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos gyakrabban. Lakbért fizetek itt és kaját, a többit küldöm haza. Félévente ha veszem a repjegyet, otthon kimarad egy számla, és hónapokig érződik, hogy elment másra 30 ezer forint.
2014. aug. 7. 22:55
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Vidd ki magaddal a lányaid, fizeted tovább kintről a házat, és jól ellehettek ti hármasban, mert hasonlóan megvisel titeket a család bunkózása. Én már kivittem volna a kisebb gyerekeim is. Nekik is több lehetőségük adódhat ott, mint itthon.
2014. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!