Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi ok miatt nem tudnék...

Családi ok miatt nem tudnék viszonozni egy meghívást, amit "illene", mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetbe kerültem. Van egy barátnőm az egyetemen, akit nagyon megkedveltem, jól elvagyunk, aranyos lány, már bemutatott pár embernek a baráti társaságából is. A nyárra meghívtak hozzájuk egy fesztiválra. A fesztivál 1 hetes, nyilván 2-3 napra szólna a meghívás minimum, és mivel én tőlük olyan 130-140 km-re lakom, ezért a barátnőmnél laknék abban a pár napban. Egyelőre egy "jól hangzik, de majd meglátjuk nem tudom hogy dolgozom"-mal intéztem el a dolgot. A barátnőm nagyon lelkes volt, hogy milyen jó lesz, meg hogy akkor majd körbevezet náluk, megmutatja hol nőtt fel, mik a kedvenc helyei stb. Megemlítette, hogy mivel sokat meséltünk már egymásnak a szülővárosainkról ő is nagyon kíváncsi az enyémre. Az az igazság, hogy szívesen meglátogatnám őt otthon, de úgy illene, hogy én is visszahívjam majd őt egy másik alkalommal. De erre nincs lehetőségem, illetve nem szeretném. Nagyon ritkán hoztam haza bármilyen havert, és ha néha volt is valaki, akkor az is csak épp beugrott max 1-2 órára, soha senki nem aludt nálunk. Vannak itthon problémák, vagyis apa iszik. Nem mondanám, hogy alkoholista, de vannak időszakok amikor rendszeresen minden este elmegy kocsmázni, hazajön nem részegen de van benne annyi, hogy már nem teljesen tiszta a feje és olyankor belénk köt, és úgy viselkedik, ahogy azt nem szeretném ha bárki is látná. Ezek nem kiszámíthatóak nála, van hogy tök jókedve van mégis elmegy és bepiál, van hogy napokig búskomor, alig szól pár szót aztán elmegy bepiálni. Szóval nem tudom kiszámítani, hogy mittudomén hétfőtől csütörtökig hívjak vendéget mert akkor vállalható a viselkedése. Ráadásul nem is állhatok elé azzal, hogy x napig itt lesz egy barátom, légyszíves viselkedj normálisan és ne igyál. Amúgy nem alkoholista, illetve nem tudom ezt minek lehet nevezni. Nem mentegetni akarom, de nem függő, mert van hogy 1 hétig semmit nem iszik, munkahelyre mindig józanul megy, ha tudja hogy megyünk valahova kocsival akkor is simán meg tudja állni, hogy nem iszik. Sőt igazából csak mi tudjuk anyával h ezt csinálja, a környezetünk, az ismerőseink nem is sejtik hogy ilyen. Én erről soha senkinek nem beszéltem, nem hiszem hogy bárki megértette volna, és nem az hogy szégyellem, de elég kellemetlen lett volna erről beszélni a barátaimnak. A barátnőmnek sem akarok erről beszélni, de nem tudom, hogy utasítsam vissza enélkül. Elfogadni nem akarom, mert jártam már úgy, hogy meghívtak valahová aztán mindig emlegették, hogy mikor megyünk már hozzátok, szerencsére elég messze lakunk a városközponttól így lehetett a távolságra fogni, hogy miért mindig másokhoz mentünk és hozzánk soha, de jelen esetben plusz minusz 3 km nemigen jelent mentséget. Ráadásul előre félek, hogy mi lesz majd akkor, ha lesz egy komoly kapcsolatom és haza akarom vinni az illetőt. Mit mondok majd neki? Tudom, hogy ez nem az én hibám, de mégiscsak az én megítélésemet befolyásolná mások szemében. Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Mit tesz más, aki hasonló cipőben jár?

2012. máj. 6. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia mintha én írtam volna,az én apukám is ilyen,vannak józan pillanatai is,akkor jó ember,de van,amit írtál,nálunk is csak a család tudja,meg a párom. Hát figyelj én elmondtam a páromnak,és felkészítettem,hiába mondtam egy fix időpontot,hogy feljön,de készüljön arra,hogy közbe jöhet egy apa féle baki. De általában én szoktam menni hozzá. Lehet nem vagy rá büszke,de ha tényleg jó barátnőd,és bíztok egymásban,el kéne neki mondanod,hogy mi a helyzet,meg fogja érteni.

Meg anyukáddal kellene beszélned,hogy feljönne a barátnőd,és ő beszéljen apukáddal,vagy segítsen neked valami megoldással.

Nekem ez vált be,hogy elmondtam,így tudja,hogyha nem jöhet,mi a baj,megérti.


Remélem segítettem,ha van kérdésed privátban írj nyugodtan,ha tudok,segítek,sajna rossz,hogy más apukája is ilyen,de ez van. Szép estét.

2012. máj. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg ne részletezd a problémát, csak mondd, hogy bizonyos családi okok miatt nem nagyon lehetséges, hogy ő nálad legyen, és ezért nem szeretnéd elfogadni a meghívást, mert nem tudnád viszonozni, és ez neked kellemetlen. Meg fogja érteni, lehet, hogy így is elhív. Csak akkor vásárolj be nekik vagy valami cserébe, hogy ott lakhatsz :)
2012. máj. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy nem köntörfalaznék,elmondanám,hogy apám egy idióta mostanában,ezért nem lehetséges a dolog.Nem egyedi eset sajnos,nem hiszem hogy nagyon meglepődne.Az igazság célravezetőbb.
2012. máj. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd csak el neki, meg fogja érteni.

Ha viszont valami mondvacsinált baromsággal átvered, akkor jó eséllyel - és jogosan - fog megutálni.


Én is elmondom minden barátnőmnek, hogy szeretném, ha átjönnének, de a "családomat" - vagy mi ez a katyvasz - zavarja. Továbbá én is utálom, ha jópofiznak velem csak azért, mert valaki itt van.

Tudják, megértik, és nem is jönnek.

2012. máj. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Persze, el kell neki mondani, akkor később nem fog a dolog visszaütni. Másrészt, ha azt mondod neki, hogy ez miatt nem is tudod őt vendégül látni, tehát gondolja át, hogy az ő részéről a meghívás mennyire volt komoly. Ha megismétli, akkor már abban a tudatban teszi, hogy tudja, viszont-hívás nem lesz.
2012. máj. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem irod, hogy mennyi idös vagy, illetve mennyire van önálló jövedelmed.

Elsö lépcsöben mindenképpen elmondanám, hogy otthonra nem tudnád visszahivni, nem feltétlen muszáj részletezni, hogy miért.

A visszahivást meg lehet úgy is oldalni, hogy a barátnöd nem nálatok alszik, hanem kiveszel neki egy szobát hétvégére (erre vonatkozott a jövedelmedre meg korodra irányuló kérdésem), és ott éjszakázna, nappal meg lehetnének a közös programok.

HA tényleg jó barátság az, ami köztetek van, ez nem teszi tönkre, ha látszatkifogásokat keresel, akkor azok igen.


De azt jobb, ha tudod, hogy apád alkoholista, akkor is, ha nem minden nap iszik, van ugyanis olyan formája is, hogy napokig, hetekig kibirja alkohol nélkül, de ha elkezdi, akkor nem tud leállni vele. Amikor józan, akkor esetleg megérné elbeszélgetni vele, hogy miért is csinálja, és nem akarna-e valami módon leszokni erröl, mert magát is meg a családot is tönkre fogja tenni.

2012. máj. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátnőmnek volt ilyen az apukája. Mindig láttam, hogy szégyelli mikor ilyen, de én ezt jól kezeltem. sosem tettem szóvá neki és ha a részeg apja beszélgetni akart velem, akkor illedelmesen válaszoltam, ha pedig belém akart kötni, akkor elvicceltem az egészet. Lassan 20 éve vagyunk barátok. Soha, semmilyen gátat nem szabott köztünk ez. Próbáld meg elmondani a barátodnak, hogy nálatok ilyen probléma van illetve amikor meghívnád, akkor beszélj a szüleiddel, hogy egyáltalán eljöhet-e? Lehet, hogy még apukád is jól fog viselkedni.
2012. máj. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 barátom is volt akinél ez volt a gond. Odamentem láttam mi van.Annyit montak,bocs,nálunk ez van. Megértettem. Ennyi.Nem kell szégyelni,nem te csinálod, az apád. Én a helyedben vinnék haza bárkit, ha látják úgyis megértik.
2012. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jó barátnő, megérti, ha elmagyarázod neki.

Az én apám alkesz, barátnőm tudja, ezért nem is igazán szervezek hozzánk programot, mert őt sem érdekli az iszákos apám. (mondjuk mi 8 éves korunk óta vagyunk barátnők)

22/L

2012. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmit sem illik, ha nem akarod. Mindig van egy helyzetre az illemtől eltérő, kreatív (mert ez az!) megoldás, csak merni és akarni kell bevállalni.


Menj el, érzed jól magad, vigyél valami apróságot ajándékba, és egy csöndes estén, amikor jól érzitek magatokat, mondd el a barátnődnek az igazságot: szívesen visszahívod, szeretnéd, ha látná, hogy te hol laksz, de az egyik szülőd a piásflaskával túl jóban van, emiatt kiszámíthatatlan. Egy a lényeg: légy őszinte és ne szégyelld! Tudom, hogy mit érzel, tudom, hogy néha szégyenkezel (az én apám pia nélkül volt állat és teljességgel kiszámíthatatlan, mint egy bolond Zeusz, aki azt se tudja, hogy miért és hova szórja a villámokat; én piszokul szégyelletem őt mások előtt), de erre nincs okod. Nem te vagy a hibás és a felelős azért, hogy apád beiszik, hanem ő. Neki kéne szégyenkeznie azért, amiért úgy viselkedik.


Nem tudom, hogy hol laksz, de a szállást meg lehet oldani egy-egy nagyobb városban potom pénzért nyáron koliban is (Szegeden tudok ilyen helyeket), vagy rokonnál, vagy végső soron egy-két éjjelre egy szerényebb hotelban.


Nem kell azt számolgatni, hogy te hány éjszakát alszol másnál és neked ezért "cserébe" mennyit "kell" visszaadni! Ez nem közgazdadaságtan! A Szeretet nem mérlegel és nem hasonlíthat; nem azt nézi, hogy mennyi járt ide és mennyi belőle vissza.

2012. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!