Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom tönkretesz 18 éves...

A családom tönkretesz 18 éves létemre 3 gyereket nevelek főzök, mosok, takaritok rájuk, még a poharat is a kezükbe kell adnom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval kb napi (min) 3-szor mosogatok az egész házat kb 2-szer takaritom ki naponata a gyerekek elé kell tennem a kaját el pakolnom utánauk de ez semmi. Kb 10 percenként hajítanak valamit földre pedig nem kicsik 6-12- 14 évesek naponta többször öltöznek volt már hogy az ablakon kidobott ruháikat hoztam be.Apu dolgozik mikor ő a tisztaság hive persze ,ezért még a zokniját sem tudja a helyére tenni. Anyu úgyszintén , közmunkán dolgozik ( ez is gáz) de az a munka semmi csak ülnek és faceznek.. és miután haza jön fáradt, a zoknit a KONYHA közeén dobja len azonnal kávával kell szolgálni mire haza ér fürdő viznek készen kell lennie emlett persze megfőzök kitakrítok. Minden este elmosogatok össze takrítok, hogy másnap ne legyen annyi de mág több van elől van vaj vannak koszos tányérok (minden nap) kávéfőzö soha nincs a helyén mintha nem lenne egy hónapja pórszívózva( naponta meg csinálom ) nem tudom ,hogy hagynak ilyen rumlit de meg bolondulok. mit tehetnék ?? Emellett nem engednek diák munkára- de a saját pénzemből vegyek magamnak betétet meg dezodort , nem kapok egy forintot sem ,akkor mégis hogyan másfél hete könyörgök egy dezodorért és nem kaptam .. mert én lusta dög vagyok meg szemtelen ..

#testvér #takrit
2014. aug. 6. 07:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
1%

Ezeket a "naponta ketszer kell kitakaritanom" leirasokat mindig ketkedve fogadom.

Ha valamit szepen kitakaritottal, minek azt meg egyszer aznap?

Minimum erosen tulzol, vagy kamu.

2014. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Téged minimum hülyének néznek. Mert hagyod. Azért azok a tesók már nem olyan kicsik.

Nekem a gyerekeim 4 és 3 évesek tudnak irtó rumlit meg koszt csinálni. Na de ha vmit szándékosan, heccből dobálnak szét, odaviszem őket, és ellentmondást nem tűrően összepakoltatom velük. Az udvarról behozott ruhák esetén l felajánlhattad volna, hogy vagy mennek a kukába, vagy megmozdítják a seggüket és megcsinálnak vmit.

A szüleidet inkább nem minősítem. Igazából helyettük is gürizel, legalább kiállhatnának érted a többiek előtt. Szerintem egy napot se maradnék tovább, ha ennyire kihasználna és semmibe venne a családom.

2014. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre a helyzetre ez a klaszikus válasz: vagy megszoksz (beletörsz), vagy megszöksz (fellázadsz és lelépsz).


Más út nincs.

2014. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt, csak nekem 1 bátyám van és egy végtelenül trehány anyám. Úgy képzeld el, hogy 26 vagyok, már a vőlegényemmel élek 2 éve, és most én megyek haza a szabadságom alatt kitakarítani anyámék házát, mert hétvégén jönnek nagybátyámék, mert anyámnak születésnapja lesz. És konkrétan karácsony óta nem volt kitakarítva, azt is én csináltam. Megmondtam apának, hogy ez az utolsó, keresnek egy takarítónőt, vagy nem jövök többet. Azt mondta, hogy oké, anyám úgyse csinálja meg.


Amíg otthon laksz, nem tehetsz semmit. Utána ne ess az én hibámba és ne menj vissza segíteni nekik, hadd egye meg őket a kosz. Nekem is azt kellett volna, de sajnáltam apámat, mert már elmúlt 65 mindene fáj és nem tudott felmenni az emeletre, ott volt a mosógép. És engem hívott fel telefonon, ha elfogytak a ruhái... Azóta már levittük a gépet, úgyhogy apa mos magára, megtanulta használni a mosogatógépet is. De a kosz, az valami borzalom. És persze anyám mindent széthajigál, aztán engem hív fel, hogy hol van. Érted, amikor ott se lakok, hetekig át se megyek, hanem hozzánk jönnek... Ordít velem, hogy hol a kulcsa. Reggel 7-kor, a telefonba, amikor én is mennék dolgozni.

2014. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) elköltözni nem fogok még tanulok, felvettek kollégiumba addig meg majd csak kibírom :) Az a válaszoló aki meg kétkedik abban hogy kétszer takarítok. Reggel mikor felkelek és este is megcsinálom (este kimarad a porszívó) de kacatok elpakolása és a konyhában való takarítás minden nap a reggel és este illetve ebben bele értettem a beágyazást mert azt is nekem kell mindenkinek. Na de mindegy, nem érdekel jött az értesítő, hogy felvettek a kollégiumba ez sok mindent megold :)
2014. aug. 6. 11:37
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
a 11-es válaszolonak üzenem, hogy volt olyan idöszak, amikor nem napi kétszer kellett takaritanom, hanem sürübben. ugyanis volt, egy 1 éves gyerekem, aki esett-kelt-nyalta a padlot, a másik két gyerek meg 6 és 8 éves volt. a kaja a földön landolt, beszaladtak saras cipövel, a játékokat széthányták..hiába mondtam nekik, hogy a kutyának kint a helye, pláne mikor esett az esö, na az csak beszökött vagy beengedték.. szerinted elég lett volna, ha napi egyszer takaritok, ahol 3 gyerek rohangál?
2014. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
és kérdező,ha már anyádék ennyire szemetek veled, a 14 éves tesódat,meg a többit is,nem tudod megnevelni?De legfőképp azt. Merthogy 14 évesen ha direkt szemétkedik, az már a szellemi fogyatékos szintet üti nálam.
2014. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az jó, ha elmész koliba, de az ingyen van? És miből fogsz enni? Diákmunkáznod majd mindenképpen kell, és javaslom, a szüleid elől titkold el, hogy melyik lesz a Te kollégiumod, különben érhetnek meglepetések (például hisztizve meglátogatnak, amiért otthon nyakig ér a kosz). Koleszből általában hétvégére hazamennek az emberek - nem akarok a családod ellen beszélni, de ha nem akarsz 5 napnyni koszt felnyalni utánuk, mint egy heti bejárású cseléd, akkor ne menj haza. Ha szükséged van valamire, mert otthon felejetetted, akkor menj, amikor a szüleid nincsenek otthon, ugyanis ha anyukád képes volt felpofozni egynapnyi nem takarításért, akkor bármit el tudok képzelni részükről. Jó, hogy nem zűrnak fel a padlásra, és vernek meg naponta, komolyan... Én biztos lelépnék végleg, akér a diákhitelt is felvenném, még akkor is, ha államira jutnék be, hogy legalább az elkövetekezendő egyetemi éveim ne teljenek nélkülözésben, és a munka ne menjen a tanulás rovására. Nem tudom, milyen szakra mész, de a diplomáddal majd úgyis elhelyezkedsz, és vissza tudod fizetni azt a havi 5-6 ezret... Szóval én ezt tenném. Sajnálom, hogy így jártál, de annyiban szerencséd van, hogy tovább akarsz tanulni, mert ez egy jó kiugrási lehetőség, lesz módod lelépni otthonról.

L22

2014. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A két nagyobb tesód analfabéte, aki képtelen bármire is? Na, ŐKET tuti nem szolgálnám ki, haljanak éhen, ha ennyire hígagyúak.

Sőt, befognám a munkába, mi az, hogy mindent én csináljak?


A helyedben elmennék melózni - szrva rá, mi van otthon, a tesóid is megmozdíthatják a sggüket -, és amint tudnék, lelépnék. Keressenek más cselédet maguknak.


Ebbe bele fogsz rokkanni.

2014. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!