Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom tönkretesz 18 éves...

A családom tönkretesz 18 éves létemre 3 gyereket nevelek főzök, mosok, takaritok rájuk, még a poharat is a kezükbe kell adnom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval kb napi (min) 3-szor mosogatok az egész házat kb 2-szer takaritom ki naponata a gyerekek elé kell tennem a kaját el pakolnom utánauk de ez semmi. Kb 10 percenként hajítanak valamit földre pedig nem kicsik 6-12- 14 évesek naponta többször öltöznek volt már hogy az ablakon kidobott ruháikat hoztam be.Apu dolgozik mikor ő a tisztaság hive persze ,ezért még a zokniját sem tudja a helyére tenni. Anyu úgyszintén , közmunkán dolgozik ( ez is gáz) de az a munka semmi csak ülnek és faceznek.. és miután haza jön fáradt, a zoknit a KONYHA közeén dobja len azonnal kávával kell szolgálni mire haza ér fürdő viznek készen kell lennie emlett persze megfőzök kitakrítok. Minden este elmosogatok össze takrítok, hogy másnap ne legyen annyi de mág több van elől van vaj vannak koszos tányérok (minden nap) kávéfőzö soha nincs a helyén mintha nem lenne egy hónapja pórszívózva( naponta meg csinálom ) nem tudom ,hogy hagynak ilyen rumlit de meg bolondulok. mit tehetnék ?? Emellett nem engednek diák munkára- de a saját pénzemből vegyek magamnak betétet meg dezodort , nem kapok egy forintot sem ,akkor mégis hogyan másfél hete könyörgök egy dezodorért és nem kaptam .. mert én lusta dög vagyok meg szemtelen ..

#testvér #takrit
2014. aug. 6. 07:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helyesírási hibákért. Nem nagyon tudok gépelni :/
2014. aug. 6. 07:43
 2/19 anonim válasza:
100%
Uhh :/ hát ha 18 vagy akkor már elvileg elköltözhetsz. Én befogadnálak, nem tudom, hol laksz. És munkát is tudok talán. Mi lenne, ha egy hétig nem csinálnál semmit? Nem vennék észre, hogy mozdulni se tudnak?
2014. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mi közöd Tőle válasza:
100%
Követelj tiszteletet magadnak. Ha nem lehet sehogy ràjuk hatni, akkor menj el otthonról.
2014. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Inkább büszkék lehetnének rád,hogy 18 éves létedre ellátsz 3 gyereket és konkrétan már a szüleidet is!!! Ez nem a te feladatod lenne,hanem édesanyádé!! Minden tiszteletem a tiéd,és a "kicsik" is büszkék lehetnek rá hogy ilyen felelősségteljes nővérük van!!
2014. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem muszáj lenne kiállnod magadért! Próbáld ki, hogy egy napig semmit nem csinálsz meg, ami amúgy nem a te feladatod lenne, este pedig, ha számonkérik rajtad, közöld velük, hogy ha nem tudják őket ellátni, nem kellett volna négy gyereket vállalni (felteszem, a gyerekek a testvéreid). Nyugodtan kezdj el dolgozni, nem tarthatnak vissza!
2014. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, hogy nem takarítok és mikor mindenki otthon volt ordítottak velem , tányért törtek, kiöntötték a tejet, hogy meg csináljam és ott álltak felettem míg meg nem csináltam, anyám meg is pofozott :/ Elmenni nem merek habár a tesóim is ki lenne velük ?
2014. aug. 6. 08:01
 7/19 anonim válasza:
88%
A szüleid velük lennének.. egy napra se jössz el?
2014. aug. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben még ma összecsomagolnék, és elhúznék. Nincs egy barátnőd, vagy rokonod, akihez mehetsz?

Figyelj, meddig akarod ezt csinálni? Mert ha már most ennyire kihasználnak, akkor ez később sem lesz másképp. Tényleg azzal akarod tölteni a legjobb éveidet, hogy a szüleidet meg a testvéreidet pátyolgatod? Persze nem azt mondom, hogy ne törődj velük, de ne hagyd, hogy ennyire kihasználjanak!

2014. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda szülők vannak!!!!!!!!! Rendben van, hogy segítesz otthon, de nem a te feladatod 18 évesen a család összes feladatának elvégzése, főleg, hogy semmibe sem vesznek. Ez nem lesz jobb. Keress munkát és költözz el, mert tönkretesznek. Ilyenkor egy kicsit egoistának kell lenni a saját érdekedben.
2014. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Csomagolj össze és lépj le. Ezt az őrületet ott kell hagynod, különben soha nem lesz vége.
2014. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!