Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy röhögnek rajtam?

Jogos, hogy röhögnek rajtam?

Figyelt kérdés

Emetofóbiám van [link]

És ma hánytam, vagyis inkább csak öklendeztem, nem sok jött, na mindegy. Egyedül voltam itthon. Kétségbeesetten hívtam fel apát, hogy adja meg nagyim számát, hogy áthívjam mert nem bírom egyedül. Akinek ilyen baja van az tudja, hogy mennyire kegyetlen is ez. Átjött és kb. hülyének nézett, hogy már nem hiszi el, amit leművelek, most a hányásba még senki nem halt bele. (Ő meg gyakran a tömegbe, vonaton, buszon kap pánikrohamot szóval tudhatná és én mindig megértettem, de ő engem soha). Jó tudom, a hányásba még senki nem halt bele én mégis pánikolok ilyenkor. Aztán hazajött apa, bár ő felhívott, hogy kell-e a boltból ropi vagy valami, de mikor hazajött azért őis röhögött egyet, hogy mit leműveltem. Olyan rosszul esik, mert nem tehetek róla, próbálom leküzdeni de nem megy. 15L


2014. aug. 6. 00:37
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pánik még rá is erősít.

Mindenképpen keress egy terapeutat!!!!

Én odáig eljutottam, hogy nem esek azonnal pánikba, hanem kb 10-15 mp után. Ennyi időm van megszüntetni az okokat.

Egyébként egy természetes folyamat. A szervezet pánikba esik és megpróbál megszabadulni a káros anyagoktól.

Nekem sokat segít ilyenkor pár pici korty jeges víz.

2014. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet, én is rettegek tőle. És a húgom épp most kapta el a hányós vírust. A közelébe nem megyek, ameddig meg nem gyógyul. Még jó, hogy külön emeleten lakunk. Ebben csak az a vicc, hogy kórházban dolgozom. Éppen azért, hogy szembenézzek a félelmemmel. Régebben amikor mentem az utcán, és láttam a földön egy hányást, inkább átmentem a másik oldalra, hogy messzire elkerüljem, mert már ettől is rosszul voltam. Most annyiból javult a helyzet, hogy ha munka közben látok hányni embereket, az nem zavar. Habár, ha előtte jól bekajáltak, akkor a gyomrom kettőt fordul, de csak a szag miatt. De simán végignézem az egészet. Volt olyan is, hogy éppen evésből rohantam oda, mert elkezdett hányni vki, és még az utolsó falatot éppen rágtam... és nem zavart a dolog. Utoljára szerintem kb 18-20 éve hánytam. Akkor is azért, mert túl sokat ettem vmiből. Szörnyű volt. Azóta 2-3x kaptam el olyan vírust, amitől majdnem, de ha nagyon rosszul vagyok, be tudok adni magamnak vénásan hányás elleni gyógyszert akár itthon is. Olyat, amit a kemónál kapnak a rákosok. És így legalább csak alul jön ki minden. Ha tudom, hogy vkinek hasonló fertőző hányós betegsége van, elkerülöm, amilyen messzire tudom. Ez alól 1 kivétel van, életem párja, akinek ha bármi baja lenne, mellette lennék, nem érdekelne, hogy velem mi lesz, elkapom-e tőle.
2014. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy a görcsös hányinger/hányás, amikor NEM múlik el, hiába jön ki, ez nem összekeverendő egy sima piataccsolással. Egyébként igen, természetes dolog, hogy rettegsz ettől az érzéstől, és bepánikolsz tőle. Nem jó egyáltalán, de teljesen érthető. Mindenesetre pszichológust mindenképpen ajánlanám, mert erősen pánikbeteg gyanús vagy.
2014. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!